Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Firma HEUTHES zakończyła prace badawczo-rozwojowe nad nową technologii R2O. Pozwala ona na dostęp do systemu w technologii Client-Web-Server, który pracuje w chmurze obliczeniowej w ośrodku zapasowym, do którego dane są replikowane z ośrodka głównego w czasie rzeczywistym. Dzięki specjalnym funkcjom możliwe jest sprawdzenie czy obydwie wersje systemu ISOF (główna i jej kopia) są tożsame. Nazwa R2O oznacza, że zarówno baza danych, jak i serwer aplikacyjny HDB są dostępne w trybie Read Only (tylko do odczytu).
Nowa technologia gwarantuje, że ośrodek zapasowy jest stale dostępny w trybie do odczytu oraz umożliwia błyskawiczne przełączanie przetwarzania danych z ośrodka głównego na ośrodek zapasowy. Zwiększa to znacznie dostępność systemu.
Powyższe, unikalne cechy technologii chmurowej, które wprowadza R2O zostaną w dalszej kolejności przeniesione do rozwiązań bankowych firmy HEUTHES: systemów GRYFCARD i MULTICENTAUR. HEUTHES prowadzi bowiem stałe prace badawczo-rozwojowe nad zagadnieniami bezpieczeństwa, które są istotną cechą oferowanych aplikacji bankowych. R2O w systemie ISOF zostanie udostępnione klientom w IV kwartale bieżącego roku.
Warto przy okazji wspomnieć, że kolejną ważną technologią wdrożoną w ISOF jest umożliwienie użytkownikom uruchamiania kopii bezpieczeństwa systemu na nośniku trwałym, w postaci serwera wirtualnego. Dzięki temu klienci uzyskują dostęp przez przeglądarkę WWW do wszystkich danych i funkcji w kopii bezpieczeństwa uruchomionej na lokalnym komputerze w trybie tylko do odczytu.
Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.isof.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.07.2011, 10:45 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |