Newsletter

Zlecone: Osobiste szczęście w Europie

18.08.2011, 11:00aktualizacja: 18.08.2011, 11:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Duńczycy są najbardziej zadowolonymi Europejczykami

HAMBURG, Niemcy, 18 sierpnia 2011 r. /PRNewswire/ - Ponad dwie trzecie Europejczyków jest zadowolonych ze swojego życia, pomimo kryzysu euro i obaw związanych z jedną walutą. Taki jest wniosek wynikający z nowego badania przeprowadzonego przez niedochodową Fundację BAT zajmującą się badaniami nad przyszłością, dla której przeprowadzono wywiady z 15 000 osobami ze społeczeństw z 13 różnych państw. Najbardziej pozytywnie na życie patrzy ludność duńska. Większość z zapytanych (96%) odpowiedziała, że są szczęśliwi. Dla porównania, Niemcy (61%) znaleźli się na trzecim miejscu od końca, usprawiedliwiając się tym, że są pesymistami. Pewne rzeczy są takie same w każdym państwie: kobiety są szczęśliwsze od mężczyzn, ludność wiejska jest szczęśliwsza od mieszkańców miast a pary są bardziej zadowolone ze swojego życia niż osoby samotne, tak samo jak ci, którzy mają dobre wynagrodzenie w porównaniu z osobami, które mają niski dochód. Dyrektor Fundacji Naukowej, prof. Urlich Reinhardt, uważa za szczególnie pozytywny fakt to, że to młodsze pokolenie z całej Europy wyraża największe zadowolenie i nawet w niepewnych chwilach patrzy w przyszłość z nadzieją oraz optymizmem.

Te wyniki są częścią ogólnego projektu europejskiego mającego na celu badanie poglądów i podejścia mieszkańców Europy, a także ich nadziei i obaw. Aby przeprowadzić projekt, fundacja zachęca każdego, kto jest zainteresowany odwiedzeniem strony http://www.uniteddreamsofeurope.eu i napisaniem o swoich osobistych marzeniach związanych z Europą. Być może jest to trochę nietypowe zadanie, w szczególności w świetle obecnej sytuacji - nie skupiać się na narzekaniach i wymaganiach mieszkańców Europy, ale raczej na ich marzeniach i życzeniach. To jest zarówno fascynujące, jak i konieczne, jeśli zostaną ustalone odpowiednie priorytety dotyczące przyszłości "Projektu Europa".

Zdjęcie udostępnione przez Europejską Agencję Fotograficzną EPA (European Pressphoto Agency) można je pobrać bezpłatnie ze strony: http://ots.de/buows.

Źródło: Foundation for Future Studiess

(Fundacja na rzecz Badań nad Przyszłością)

Inicjatywa British American Tobacco

Lena Peleikis

Alsterufer 4

D-20354 Hamburg

tel. +49-40-4151-2264/2448

fax +49-40-4151-2091

e-mail: lena_peleikis@bat.com

http://www.foundationforfuturestudies.com

http://www.uniteddreamsofeurope.com

Facebook: http://www.facebook.com/uniteddreamsofeurope

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.08.2011, 11:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ