Newsletter

Zlecone: Rockwell Automation wyznacza nowych liderów dwóch segmentów działalności firmy

03.02.2011, 18:09aktualizacja: 03.02.2011, 18:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Powołano również nowego prezesa dla regionu azjatycko-pacyficznego oraz głównego wiceprezesa ds. rozwoju strategicznego.

MILWAUKEE - (BUSINESS WIRE) - Zarząd Rockwell Automation, Inc. (NYSE:ROK) wybrał dwóch nowych członków kadry kierowniczej, którzy od 1 kwietnia 2011 r. będą zarządzać dwoma segmentami działalności firmy. Blake Moret otrzymał awans na stanowisko głównego wiceprezesa segmentu produktów i rozwiązań w zakresie systemów kontroli (Control Products and Solutions, CP&S). Frank Kulaszewicz awansował na stanowisko głównego wiceprezesa segmentu architektury i oprogramowania (Architecture and Software, A&S). Obaj pracownicy będą podwładnymi Keitha Nosbuscha, prezesa i dyrektora generalnego Rockwell Automation.

"Zarówno Frank, jak i Blake sprawdzili się na stanowiskach kierowniczych w naszej organizacji - powiedział Nosbusch. - Obaj posiadają odpowiednie kwalifikacje do pełnienia tych kluczowych funkcji".

"Nasz zespół kierowniczy stanowi przewagę konkurencyjną, która wyróznia Rockwell Automation - stwierdził Nosbusch. - Powołanie tych pracowników jest naturalnym etapem na drodze naszej ciągłej globalizacji oraz jest zgodne z naszym długoterminowym planem sukcesji oraz procesami rozwoju przywództwa".

"Przewidując, że nasza działalność będzie się bardziej dynamicznie rozwijać poza Stanami Zjednoczonymi - w szczególności w regionie Azji Pacyficznej - Frank zostanie przeniesiony do Singapuru i stamtąd będzie kierował A&S. - dodał Nosbusch. - Ponieważ ciągle zwiększamy zatrudnienie, poszerzamy zespoły, pozyskujemy nowych partnerów i rozwijamy naszą działalność w Azji Pacyficznej, musimy zadbać o budowanie naszych możliwości przywódcze oraz umacniać kompetencje międzykulturowe" - kontynuował Nosbusch.

W ciągu trzech ostatnich lat Kulaszewicz pełnił funkcję wiceprezesa i kierownika generalnego ds. kontroli i działalności wizualizacyjnej w dziale A&S. Pracuje on w Rockwell Automation od ponad 25 lat i kilkakrotnie zajmował kluczowe stanowiska przywódcze w sektorze napędów i napędów standardowych.

W drugiej połowie 2007 r. Moret objął funkcję wiceprezesa i kierownika generalnego ds. wsparcia i obsługi klienta w CP&S. Ma on szerokie, światowe doświadczenie w dziedzinie sprzedaży, usług i grup produktów, które zdobywał przez ponad 25 lat pracy w firmie. Oferuje on również głównemu zespołowi zarządzającemu światowe spojrzenie dzięki wcześniejszemu pełnieniu funkcji w Europie i Kanadzie.

Wykorzystując mocne strony obecnego głównego zespołu zarządzającego, Steve Eisenbrown zostaje powołany na stanowisko głównego wiceprezesa ds. rozwoju strategicznego i będzie odpowiadać za globalny rozwój działalności firmy, prowadzenie strategicznych inwestycji i inicjatyw oraz wieloletni globalny projekt transformacji procesu biznesowego firmy.

"Steve wniósł znaczący wkład w działalność Rockwell Automation, pełniąc przez ponad 35 lat różne funkcje, a ostatnio główny wiceprezes ds. architektury i oprogramowania - powiedział Nosbusch. - Zakres jego wiedzy o biznesie i o klientach oraz pasja w osiąganiu rezultatów nadal będą stanowiły ogromną zaletę w realizacji strategii globalnego wzrostu i wydajności".

Bob Ruff, ostatnio pełniący funkcję głównego wiceprezesa CP&S zostaje powołany na prezesa firmy w Regionie Azji Pacyficznej. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się regionów firmy, który osiągnął około 30% wzrostu sprzedaży w roku podatkowym 2010.

"Bob, który pracuje na rzecz firmy już od ponad 35 lat, jest jednym z najbardziej doświadczonych i doskonale wyszkolonych członków kadry kierowniczej, z rozległym doświadczeniem w zakresie zarządzania sprzedażą, biznesu i zarządzania regionalnego - stwierdził Nosbusch. - Do powierzonych mu obowiązków należy przyspieszenie wzrostu w tym istotnym regionie oraz budowanie relacji z kluczowymi klientami i partnerami".

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową oraz wymianą informacji, umożliwia swoim klientom zwiększenie produktywności oraz przyczynia się do zrównoważonego rozwoju na świecie. Główna siedziba Rockwell Automation mieści się w Milwaukee w stanie Wisconsin (USA), a 19 tys. pracowników obsługuje klientów w ponad 80 krajach.

Zdjęcia/galeria multimedialna dostępna na stronie: http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=6596997&lang=en

Źródło: Rockwell Automation, Inc.

KONTAKT:

Rockwell Automation

John A. Bernaden (relacje z mediami)

tel. 414-382-2555

Rondi Rohr-Dralle (relacje z inwestorami)

tel. 414-382-8510

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.02.2011, 18:09
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ