Newsletter

Zlecone: Salient Stills rozszerza swoją obecność w Europie po przyjęciu programu VideoFOCUS Pro w Polsce

10.01.2011, 14:00aktualizacja: 10.01.2011, 14:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BOSTON, 10 stycznia 2011 r. /PRNewswire/ - Mająca swoją siedzibę w USA firma Salient Stills, lider w branży analizy kryminalistycznej nagrań wideo oraz metod poprawy, jakości obrazu, ogłosiła dzisiaj przyjęcie programu VideoFOCUS Pro przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne (CLK) Komendy Głównej Policji, jako standardu dla systemów kryminalistyki audiowizualnej. Każde z ośmiu laboratoriów kryminalistycznych w Polsce w trakcie przetwarzania nagrań z miejsca przestępstwa i kamer od teraz korzystać będzie z programu VideoFOCUS Pro.

VideoFOCUS Pro to doskonałe nowe narzędzie kryminalistyczne wykorzystywane w laboratoriach kryminalistycznych, tym bardziej użyteczne w obliczu coraz większej ilości nagrań wideo z miejsc przestępstwa dostępnych śledczym. VideoFOCUS Pro, wykorzystujący innowacyjne algorytmy przetwarzania obrazu, jest wiodącym programem do analizy kryminalistycznej nagrań wideo dla celów egzekwowania prawa.

"Teraz przy pomocy jednego programu możemy osiągnąć to, do czego wcześniej potrzebowaliśmy wielu aplikacji do przechwytywania i przetwarzania obrazu - powiedział rzecznik prasowy CLK. - Przyjęcie programu VideoFOCUS Pro, jako naszego standardu technologii analizy kryminalistycznej nagrań wideo sprawi, że możemy szybciej przeprowadzać analizy".

"Polskie organy ścigania w coraz większym stopniu wykorzystują nagrania z miejsc, gdzie popełniono przestępstwo oraz nagrania z kamer przemysłowych w celu przyspieszenia postępów w śledztwie. Jednak te nagrania są często słabej jakości i aby możliwe było uzyskanie użytecznych materiałów wideo i poszczególnych kadrów, mogą być potrzebne umiejętności w zakresie ich technicznego przetwarzania - powiedziała Laura Teodosio, prezes i dyrektor generalny Salient Stills. - Dzięki skorzystaniu z VideoFOCUS Pro, badacze CLK mogą szybko zidentyfikować filmy wideo, które ich interesują, przekonwertować je na popularne formaty wideo, pobrać na swoje komputery i przetwarzać w celu uzyskania wyraźniejszych sekwencji i kadrów. To przyspiesza dochodzenie i wspiera ściganie przestępstw. Zastosowanie programu przez CLK odzwierciedla naszą silną obecność na arenie międzynarodowej oraz ciągłą ekspansję na całą Europę".

"Dzięki wprowadzeniu standardu VideoFOCUS Pro, laboratoria kryminalistyczne CLK nie tylko posiadają najnowszą technologię śledczą do przetwarzania materiału wideo z miejsca przestępstwa, lecz także zapewniają śledczym pracę z tą samą, znaną technologią, bez względu na to, w jakim laboratorium pracują - powiedział Bogdan Wojciechowski, właściciel i dyrektor generalny DAVE (Digital Audio Video Equipment - Cyfrowy Sprzęt Audio Video), dostawca rozwiązań wideo i audio, z siedzibą główną w Warszawie. - DAVE kierował wprowadzeniem standardu VideoFOCUS Pro w laboratoriach kryminalistycznych i nadzorował sprzedaż i instalację tych systemów w każdym laboratorium".

Zakupienie systemu analizy kryminalistycznej nagrań wideo nastąpiło przy wsparciu z Dotacji Norweskiej "Tworzenie Zespołów Śledczych Wspierających Nadzorowanie Przestrzegania Prawa i Sądownictwo w Sferze Zwalczania Przestępczości". Dotacje zostały ufundowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, w celu przyspieszenia europejskiego rozwoju społeczno-ekonomicznego.

Europejskie agencje nadzorujące przestrzeganie prawa, mogą zdobyć więcej informacji o VideoFOCUS Pro odwiedzając stoisko Salient Stills w Oddziale Rozwoju Naukowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (HOSDB) na wystawie w roku 2011, która odbędzie się w marcu w Wielkiej Brytanii.

Informacje o Salient Stills

Założona w 1997, Salient Stills jest wiodącą firmą z dziedziny oprogramowania do analizy kryminalistycznej nagrań wideo oraz poprawy jakości obrazu. Salient Stills wprowadziło swoje technologie jako odpowiedź na potrzebę wydajnych oraz skutecznych rozwiązań do poprawy obrazu wideo. VideoFOCUS Pro oraz VF Source to rozwiązania z zakresu analizy kryminalistycznej nagrań wideo wykorzystywane przez organy ścigania, ochronę oraz agencje wojskowe i wywiadowcze. Więcej informacji o Salient Stills można znaleźć na stronie http://www.salientstills.com/.

Źródło: Salient Stills

KONTAKT:

Jan Jahosky

TurboPR dla Salient Stills

tel. +1-407-331-4699

e-mail: jan@turbopr.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.01.2011, 14:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ