Newsletter

Zlecone: Skype 5.0 już dostępny

14.10.2010, 17:00aktualizacja: 14.10.2010, 17:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

14 października 2010 r. – Skype wprowadza nową wersji swojego komunikatora http://www.skype.com dla systemu Windows – Skype 5.0. Nowy interfejs oraz kompatybilność z Facebookiem to najsilniejsze zalety "piątki" Skype'a.

Co nowego w Skype 5.0?

- Zintegrowanie popularnego serwisu społecznościowego Facebook z funkcją Phonebook w Skype umożliwia łatwiejsze kontaktowanie się z osobami i społecznościami, na których Ci zależy,

- Nowy wygląd komunikatora sprawia, że połączenia głosowe i wideo, funkcja przesyłania wiadomości, współdzielenie ekranu i plików oraz inne usługi są teraz jeszcze bardziej intuicyjne oraz łatwiejsze w obsłudze,

- Użytkownicy Skype'a mogą rozmawiać z jeszcze większą liczbą osób w ramach funkcji grupowych połączeń wideo, która jest dostępna w wersji beta programu.

Integracja Skype'a z serwisem Facebook sprawia, że używanie komunikatora jeszcze bardziej sprzyja kontaktom z najbliższymi. Po raz pierwszy użytkownicy Skype'a za pośrednictwem programu mogą na bieżąco śledzić, co dzieje się na Facebooku, w tym dodawać komentarze i znaczniki "Lubię to" na profilach znajomych lub publikujących wypowiedzi na "Tablicy" (ang.wall). Funkcja Phonebook oferuje możliwość dzwonienia i wysyłania SMS-ów do znajomych z Facebooka za pośrednictwem telefonu komórkowego lub stacjonarnego – wystarczy do tego zaledwie kilka kliknięć. Jeśli znajomy z Facebooka korzysta również ze Skype'a, można z nim bezpłatnie rozmawiać, wykonując połączenie w ramach sieci Skype.

Dbając o wysoką jakość połączeń, Skype 5.0 wprowadza funkcję "automatycznego przywracania rozmowy", co pozwoli użytkownikom szybko ponowić rozmowę przerwaną w wskutek problemów z połączeniem. Ponadto, jakość przekazu audio i wideo w trakcie połączeń jest monitorowana, a użytkownik na bieżąco uzyskuje pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Nowa usługa Skype Home pełni rolę panelu kontrolnego, dostarczając wiadomości o nastroju znajomych z listy kontaktów. Pomaga również w pełni wykorzystać możliwości komunikatora dzięki instrukcji poświęconej wielu zagadnieniom - od wykonania połączenia wideo, aż po zarejestrowanie się w usłudze przesyłania powiadomień.

W pierwszej połowie 2010 r. czas przeznaczony na rozmowy wideo stanowił ok. 40% wszystkich wykonanych połączeń w ramach sieci Skype. Osoby, które ściągną nową wersję komunikatora, otrzymają darmowy, próbny dostęp do usługi grupowych połączeń wideo w wersji beta. Szybki podgląd umożliwia łatwe śledzenie konwersacji, przełączając widok na osobę, która aktualnie mówi. Dzięki wprowadzeniu oczekiwanej usługi – rodzina, znajomi i koledzy z pracy mogą wygodniej kontaktować się ze sobą, pomimo dzielącej ich odległości.

Użytkownicy Skype'a spędzili średnio 520 mln minut dziennie na rozmowach, wykonując bezpłatne połączenia w ramach sieci lub dzwoniąc na inny telefon za bardzo niską stawkę. W nowej wersji programu uproszczono interfejs, dzięki czemu komunikowanie się jest skuteczniejsze. Nawiązując połączenie głosowe lub wideo użytkownicy odczują wyższy komfort rozmowy dzięki redukcji czynników odwracających uwagę. Szybsze jest wyszukiwanie kontaktów za pomocą obrazków i avatarów wyświetlanych obok nazw innych użytkowników wraz z wpisami określającymi nastrój danej osoby.

Nową wersję komunikatora Skype można pobrać ze strony: http://www.skype.com

***

O Skype

Skype to program, który umożliwia wykonywanie połączeń z rozmówcami na całym świecie. Miliony prywatnych użytkowników i firm wykorzystują Skype'a do prowadzenia darmowych rozmów głosowych i wideo, wysyłania wiadomości i dzielenia się plikami z innymi użytkownikami Skype'a. Każdego dnia ludzie na całym świecie wykorzystują również program Skype do wykonywania tanich połączeń z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi. Pobierz program Skype na swój komputer lub telefon komórkowy ze strony http://www.skype.com.

Facebook(R) is a registered trademark of Facebook Inc.

KONTAKT:

Grzegorz Piwowar

tel. (0 22) 536 04 41

tel. kom. +48 609 707 150

e-mail: grzegorz.piwowar@grayling.com

Skype: grzegorz.piwowar.mmd

-

Magda Kocoń

tel. (0 22) 536 04 72

e-mail: magda.kocon@grayling.com

Skype: magda.kocon3

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.10.2010, 17:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ