Newsletter

Zlecone: Skype przejmie Qik

10.01.2011, 11:56aktualizacja: 10.01.2011, 11:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Połączenie firm przyniesie jeszcze większe możliwości połączeń wideo na różnych urządzeniach

LUKSEMBURG - (BUSINESS WIRE) - Skype ogłosił dzisiaj zawarcie finalnej umowy przejęcia Qik, dostawcy mobilnego oprogramowania wideo i usług pozwalających użytkownikom na przechwytywanie, szybkie udostępnianie i zapisywanie pięknych chwil z każdego miejsca na świecie. Firma Qik, z siedzibą główną w Redwood City w Kalifornii, zatrudnia 60 pracowników i ma również swoje biuro w Moskwie. Zakończenie transakcji spodziewane jest w styczniu 2011 roku. Warunki przejęcia nie będą prezentowane opinii publicznej.

Od 2006 roku, Qik oferuje innowacyjne i elastyczne rozwiązania do przechwytywania i udostępniania nagrań wideo za pośrednictwem telefonów komórkowych, Internetu i platform na komputery osobiste. Filmami można dzielić się w czasie rzeczywistym lub zachować je do późniejszego obejrzenia, co umożliwia wymianę wiadomości wideo, ich udostępnianie i przechowywanie. Usługa Qik dostępna jest na ponad 200 telefonach komórkowych na platformach Android, iPhone, Symbian, Blackberry oraz Windows Mobile, a na wielu z nich, dzięki partnerstwu z wiodącymi producentami i dystrybutorami, jest instalowana fabrycznie.

Zarówno Skype jak i Qik dążą do wzbogacenia możliwości komunikacji i udostępniania materiałów wideo na wszystkich urządzeniach. Przejęcie Qik pomoże Skype umocnić się na pozycji lidera na rynku komunikacji wideo, poprzez dodanie do zakresu jego funkcji możliwości zapisu, udostępniania i przechowywania. Dzięki przejęciu, Skype skorzysta także z ekspertyzy inżynierów Qik stojącej za jego technologią Smart Streamin(TM), która optymalizuje transmisję wideo w sieciach bezprzewodowych.

"Zespół Qik dostarcza wyjątkowej jakości usług w zakresie transmisji materiału wideo swoim partnerom mobilnym i milionom końcowych użytkowników, korzystających z szerokiego zakresu urządzeń - powiedział Tony Bates, dyrektor generalny Skype. - Szacuje się, że oprogramowanie Skype obsługuje około 25 % międzynarodowych połączeń głosowych na całym świecie1, podczas gdy około 40 procent z połączeń Skype-to-Skype to rozmowy wideo. Znakomite możliwości techniczne Qik i silne relacje z producentami telefonów komórkowych będą imponującym uzupełnieniem dla Skype.

Skype oraz Qik wspólnie skupią się na zapewnieniu bogatszych, bardziej zintegrowanych możliwości, które pozwolą osobom na całym świecie dzielić się doświadczeniami poprzez transmisję wideo na żywo na różnych platformach, jak również poprzez możliwość przechowywania nagrań.

"Qik opracował szereg złożonych rozwiązań, aby każdego dnia miliony osób mogły dzielić się chwilami swojego życia z tymi, którzy są dla nich najważniejsi - powiedział Vijay Tella, dyrektor generalny firmy Qik. - To połączenie pozwoli zespołowi Qika na współpracę z utalentowanym zespołem Skype w celu tworzenia nowych innowacyjnych produktów dla naszych klientów i partnerów".

Informacje o Skype:

Skype jest oprogramowaniem komunikacyjnym, którego celem jest przekraczanie barier w dziedzinie komunikacji. Dzięki urządzeniu podłączonemu do Internetu, rodziny, przyjaciele i koledzy mogą za darmo wysyłać sobie wiadomości oraz prowadzić rozmowy audio oraz wideo. Mogą oni również wykonywać tanie połączenia z telefonami stacjonarnymi lub komórkowymi praktycznie na całym świecie. Skype wprowadził ostatnio grupowe rozmowy wideo, pozwalając grupom lub więcej niż dwóm osobom wspólnie wykonywać dowolne zadania, kiedy każda z nich znajduje się gdzie indziej.

Firma Skype została założona w 2003 r. i ma siedzibę w Luksemburgu. Skype można za darmo pobrać na komputer, telefony komórkowe i inne podłączone do Internetu urządzenia ze strony: http://www.skype.com.

Informacje oraz aktualizacje Skype można uzyskać na oficjalnym blogu http://blogs.skype.com, na Twitterze: http://twitter.com/skype lub na Facebooku: http://www.facebook.com/skype

Informacje o Qik

Qik jest liderem w dziedzinie mobilnych usług wideo, który pozwala użytkownikom smartfonów na całym świecie na przechwytywanie, niezależnie od miejsca, natychmiastowe udostępnianie materiałów wideo. Wszechstronne rozwiązanie Qik wychodzi na przeciw wszystkim potrzebom konsumenckim w dziedzinie usług wideo, w tym rozmów wideo, udostępniania wideo, przesyłania wideo, oraz możliwości synchronizowania i zapisywania filmów w Internecie i na różnych urządzeniach. Usługi Qik dostępne są na ponad 200 telefonach komórkowych, na platformie Android, iPhone, Symbian, Blackberry i Windows Mobile. Firma ma siedzibę główną w Redwood City w Kalifornii oraz biuro w Moskwie.

1 2010 Badania TeleGeography opublikowane 6 stycznia 2011 roku; * 24.7% odpowiadające minutom międzynarodowych połączeń telefonicznych i międzynarodowych połączeń Skype-Skype.

KONTAKT:

Grzegorz Piwowar

tel. (22) 536 04 41; 609 707 150

e-mail: grzegorz.piwowar@grayling.com

Skype: grzegorz.piwowar.mmd

Magda Kocoń

tel. (22) 536 04 72; 601 575 117

e-mail: magda.kocon@grayling.com

Skype: magda.kocon3

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.01.2011, 11:56
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ