Newsletter

Zlecone: Sony Computer Entertainment ogłasza "Playstation(R)Suite", dostarczający świar Playstation(R) urzadzeniom przenośnym bazyjącym na systemie Android(TM)

27.01.2011, 16:28aktualizacja: 27.01.2011, 16:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Premiera licencjonowanego programu "PlayStation(R)Certified" dostarczającego świat PlayStation(R) do mobilnych urządzeń działających na systemie Android(TM).

Tokyo, 27 stycznia, 2011 r. - Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) przedstawia dzisiaj przełomowy produkt "PlayStation(R)Suite" (PS Suite), dostarczający świat rozrywki PlayStation wszelkim urządzeniom przenośnym bazujących na systemie Android(TM)(1). Dzięki tej niezwykłej inicjatywie, po raz pierwszy w historii użytkownicy mobilnych systemów operacyjnych będą mieli możliwość cieszyć się jakością gier PlayStation.

W niezwykle szybko rozwijającej się, a jednocześnie zróżnicowanej branży urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe, smart-phones czy tablety, liczba użytkowników korzystających z gier znacząco wzrosła. Dzięki zaoferowaniu temu tak szybko rosnącemu rynkowi "jakości PlayStation", SCE nie tylko dostarczy wyjątkowych doświadczeń, jakie można wynieść mając styczność ze światem PlayStation szerszej rzeszy odbiorców, ale także będzie miało możliwość zaoferowania deweloperom i producentom gier potencjału nowego rynku urządzeń mobilnych.

Dostarczając doświadczenia, które do tej pory były udziałem tylko odbiorców PlayStation użytkownikom mobilnych urządzeń bazujących na systemie Android, SCE gwarantuje także licencjonowany program "PlayStation(R)Certified". Dzięki niemu SCE będzie mogło zaoferować konieczne wsparcie, zapewniając jednocześnie dostarczenie najwyższej jakości PlayStation do różnych urządzeń.

SCE planuje dostarczyć gry dla PS Suite w ciągu bieżącego roku, rozpoczynając od oryginalnych gier PlayStation(2) (klasyka PS one(R)), co pozwoli użytkownikom cieszyć się z "jakości PlayStation" na swoich przenośnych urządzeniach wykorzystujących system Android. SCE planuje także otworzyć PlayStation(R)Store dla nowych użytkowników, skąd będą mogli ściągać przygotowany specjalnie dla nich kontent za pomocą swojego mobilnego urządzenia. Ponadto SCE będzie dostarczać nowe gry, aby zapewnić użytkownikom PS Suite zupełnie nowe doświadczenia, a także dać możliwość pozyskania nowych deweloperów i producentów do przyszłych projektów.

Nowe tytuły na PS Suite będą mogły także cieszyć przyszłych użytkowników nowej generacji przenośnego systemu rozrywki, jaki dzisiaj także został ogłoszony przez SCE (nazwa kodowa: NGP). Użytkownicy, którzy nie mieli dotychczas kontaktu ze światem PlayStation, będą mogli doświadczyć go dzięki PS Suite oraz dzięki mobilnej rozrywce, która będzie dostępna tylko dzięki NGP.

Wszystkie działania, które są podejmowane przez SCE mają na celu dostarczenie najwyższej jakości rozrywki PlayStation do jak najszerszej grupy użytkowników.

1) Potrzebny jest system Android(TM) 2.3 lub wyższy.

2) Gry PS one, których tytuły zostaną ogłoszone w późniejszym czasie.

Kontakt:

Sony Computer Entertainment Polska Sp. z o.o.

Agnieszka Pilichowska

Product Manager

tel. +48 514 60 10 79

e-mail: Agnieszka_Pilichowska@scee.net

http://eu.playstation.com

-

Sony Computer Entertainment Polska Sp. z o.o.

Krzysztof Papliński

Product Manager

tel. +48 514 60 10 77

e-mail: Krzysztof_Paplinski@scee.net

http://eu.playstation.com

Informacje o Sony Computer Entertainment Europe Ltd

Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) z siedzibą w Londynie, zajmuje się dystrybucją, marketingiem i sprzedażą oprogramowania i sprzętu PlayStation(R)3, PlayStation(R)2, PSP(TM) (PlayStation(R)Portable) i PlayStation(R)Network w 99 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Oceanii. Ponadto SCEE tworzy, wydaje, sprzedaje i dystrybuuje oprogramowanie rozrywkowe na te platformy. Od premiery PlayStation 3 w listopadzie 2006 r., na całym świecie sprzedano ich 41,6 miliona sztuk, a sprzedaż wciąż utrzymuje się na rekordowym poziomie. Jednym z najbardziej udanych produktów elektronicznych w historii pozostaje PlayStation 2, które sprzedało się na całym świecie w liczbie ponad 147,6 miliona sztuk. Od premiery pod koniec roku 2004, na całym świecie sprzedano ponad 64,2 miliona sztuk PSP, co pokazało, jak duże jest na rynku zapotrzebowanie na przenośną rozrywkę. Wraz z olbrzymim wzrostem zainteresowania i dostępności aplikacji sieciowych oraz gry w sieci, zarejestrowano ponad 60 milionów kont PlayStation Network, darmowego środowiska interaktywnego. Z naszych serwerów pobrano ponad 1,25 mld materiałów.

Więcej informacji o produktach PlayStation znajdziesz na stronie: http://www.playstation.com.

PlayStation i logo PlayStation są zarejestrowanymi znakami handlowymi Sony Computer Entertainment Inc. PS3 i PSP to znaki handlowe Sony Computer Entertainment Inc. Pozostałe znaki handlowe należą do ich właścicieli.

Android jest zarejestrowanym znakiem handlowym Google Inc.

Źródło informacji: Sony Computer Entertainment Polska Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.01.2011, 16:28
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ