Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dział badań i rozwoju firmy HEUTHES zakończył pierwszy etap prac nad wykorzystaniem języka Groovy w serwerze aplikacyjnym HDB. Obecnie trwa drugi etap prac polegający na umożliwieniu wymiany skryptów w trakcie pracy i osiągnięciu odpowiedniej wydajności. Rozpoczęło się również pilotażowe wdrożenie tej technologii, którym została objęta funkcja Zestawienie Bilansów Okazji w module CRM Sprzedażowy (ang. forecast).
Dzięki asymilacji Groovy nastąpi blisko 40-krotne zwiększenie szybkości przetwarzania operacji matematycznych i stringowych. Zaletą Groovy jest m.in. to, że napisane w tym języku niewielkie skrypty tworzą odizolowane bloki pracujące w indywidualnych wątkach. Zmiana kodu wymaga w takim rozwiązaniu testowanie tylko nowego wątku, zamiast badania interakcji nowego fragmentu z kodem całego systemu. Inną zaletą jest możliwość wymiany skryptów na nowe bez przerywania pracy systemu, przykładowo w celu naprawy usterki.
Taką samą cechę posiada rozwijany przez HEUTHES od ponad 15 lat język skryptowy HDB. Firma dysponuje dużą biblioteką HDB i nie zaprzestaje jego rozwoju, a Groovy ma uzupełniać to rozwiązanie. HDB jest obecnie stosowany w systemach ISOF i ISOF-Workflow do obsługi przedsiębiorstw oraz Multicentaur i Gryfcard w bankowości i nadal będzie rozwijany.
Groovy to język skryptowy działający na wirtualnej maszynie Javy. Oparty jest na składni Javy, rozszerzając jednocześnie jej możliwości. Najnowszą wersję 1.8 można pobrać ze strony groovy.codehaus.org. Jest on kompilowany wprost do kodu bajtowego Javy, umożliwiając jego wykorzystanie na dowolnym urządzeniu z tą platformą. Bezproblemowy rozwój oprogramowania można prowadzić dzięki zestawowi dostępnych wtyczek Groovy dla środowiska programistycznego Eclipse.
Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.isof.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 15.02.2012, 10:00 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |