Newsletter

Zlecone: TONBELLER AG poszerza swoje portfolio rozwiązań o Siron Know Your Customer, aby zwalczać przestępczość finansową i finansowanie terroryzmu

20.01.2011, 10:00aktualizacja: 20.01.2011, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BENSHEIM, Niemcy, 20 stycznia, 2011 r. /PRNewswire/ - TONBELLER poszerza swoje portfolio rozwiązań zgodnych z Siron o Siron Know Your Customer (KYC)(poznaj swojego klienta). SironKYC wspomaga instytucje finansowe w działaniu zgodnym z prawami i przepisami lokalnymi oraz międzynarodowymi, w celu zapewnienia zgodności z wymogami prawnymi i dotyczącymi oceny ryzyka dla nowych a także istniejących już relacji biznesowych, zwanych też Weryfikacją Klienta (Customer Due Diligence - CDD). Zgodnie z zasadami KYC, przepisy są włączane do wytycznych i ustaw, tak jak amerykańska Patriot Act lub Trzecia dyrektywa UE w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

SironKYC obejmuje cały proces zatwierdzania nowych klientów, od znormalizowanego, elektronicznego wprowadzania danych klienta, zautomatyzowanego kojarzenia z listami PEP i embargo, tworząc rankingi wiarygodności klienta. Może być łatwo zintegrowany z istniejącą infrastrukturą. W oparciu o łatwe do utworzenia i elastyczne kwestionariusze zatwierdzania klientów, SironKYC umożliwia zgodność z wymogami prawnymi i ocenę ryzyka, jakie niesie ze sobą dany klient oraz przeprowadzenie odpowiedniej weryfikacji w kontekście relacji biznesowych. Analiza ta przeprowadzana jest w czasie rzeczywistym, podczas zatwierdzania klienta i ma skutki w postaci konkretnych wskazówek dla specjalistów ds. obsługi klienta, którzy mają kontakt z potencjalnymi klientami.

Gdy już zakończy się proces zatwierdzania klientów, instytucja finansowa może nieustannie monitorować danego klienta.

SironKYC oferuje możliwość natychmiastowej oceny ryzyka danego klienta. Informacje o danej osobie i relacjach biznesowych klientów mogą być zestawione z ich faktycznym zachowaniem. Jeśli działania klienta znacznie różnią się od tych podanych podczas zatwierdzania klienta, klasyfikacja ryzyka może automatycznie wzrosnąć. Powiadomiony zostanie również odpowiedni oddział zajmujący się zgodnością, w celu przeprowadzenia Szczegółowej Weryfikacji Klienta (Enhanced Due Diligence - EDD). Rozwiązanie SironKYC może być wykorzystywane osobno lub zintegrowane z rozwiązaniami przeciwdziałającymi praniu pieniędzy lub oszustwom, takimi jak SironAML i SironFD.

Pełny tekst znajduje się pod adresem: http://www.tonbeller.com/press/.

Źródło: TONBELLER AG

KONTAKT:

Martin Gwisdalla

tel. +49 625 17 000 412

e-mail: Martin_Gwisdalla@tonbeller.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.01.2011, 10:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.