Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dla firmy HEUTHES premiery przeglądarek to konieczność testowania poprawności stosowanych rozwiązań pod kątem współpracy z ISOF. Zwykle w takich przypadkach pojawiają się nowe błędy przeglądarek, dla których projektanci HEUTHES muszą opracowywać metody neutralizowania ich skutków przez system. Pierwszy przegląd napawa optymizmem. Wszystkie przeglądarki znacznie poprawiły szybkość interpretacji skryptów JavaScript oraz prędkość wyświetlania obiektów na ekranie. To ostanie głównie dzięki wykorzystaniu kart graficznych do zwiększenia szybkości przetwarzania danych.
Dla systemu ISOF najlepszą i najbardziej bezpieczną przeglądarką obecnie jest Chrome. Stosowanie skrótów do aplikacji sprawdza się doskonale. Udostępniony mechanizm niezależnych kart (ang. sandbox) umożliwia pracę każdej zakładki w osobnym, bezpiecznym środowisku. Drugą w kolejności jest przeglądarka Firefox, do której HEUTHES ma zastrzeżenia o zaprzestanie rozwoju technologii PRISM. Przeglądarkę należy pochwalić za szybkie przeniesienie wersji 4. do rozwiązań mobilnych, co umożliwia pracę z ISOF m.in. na smartfonach i tabletach. Na trzecim miejscu jest Internet Explorer, który tym razem również znacznie zwiększył wydajność i poprawił kwestię bezpieczeństwa.
Postęp w rozwoju przeglądarek bardzo cieszy firmę HEUTHES, która od połowy lat 90-tych ubiegłego wieku rozwija technologię chmurową Client-Web-Server. Dzięki niej oraz rozwijanemu obecnie HTML 5.0 przeglądarki są coraz lepszymi terminalami dla systemów bankowych i ERP. Ponieważ Chrome przekroczył próg 10% udziału w rynku, od 1 kwietnia 2011 r. HEUTHES oficjalnie włączył tę przeglądarkę do grona rekomendowanych dla ISOF. Z trzech wymienionych powyżej jest ona w chwili obecnej najszybsza i najbardziej bezpieczna dla użytkowników ISOF, a rozwój Chrome jest stabilny i przemyślany. Oficjalne dołączenie Chrome do listy rekomendowanych przeglądarek to w praktyce dla firmy HEUTHES zwiększenie ilości prac testowych. Prowadzone wciąż testy kompatybilności oznaczają, że jeszcze przez pewien okres mogą pojawić się niezgodności z ISOF.
Warto przy okazji zwrócić uwagę, że obok pracy w trzech przeglądarkach ISOF może być uruchamiany w trzech głównych systemach operacyjnych. Chodzi o Microsoft Windows, Linux i Mac OS. Na koniec marca 2011 r. Linux zwiększył swój udział rok do roku o połowę, do 1,5%. Użytkowników Mac OS przybyło w tym samym okresie również o połowę, do 0,9%. Liczba wejść ze stacji roboczych z Microsoft Windows zmniejszyła się od 0,8% do 97,1%. Bardzo powoli, ale jednostajnie przełamywany jest zasięg obecnego monopolisty.
Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.isof.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 04.04.2011, 10:52 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |