Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Chodzi głównie o pożyczki na inwestycje w firmach, które pozwalają przedsiębiorstwom w rozwoju.
BGK poinformował, że z pożyczek głównie korzystały dotąd firmy z branż: budowlanej, handlowej, ale także osoby zajmujące się działalnością - jak to określono -"naukowo-techniczną".
"Wśród stu przedsiębiorstw, które otrzymały środki z instrumentów zwrotnych, zdecydowaną większość stanowią mikroprzedsiębiorstwa, firmy działające na rynku dłużej niż dwa lata oraz start-upy, które nie posiadają historii kredytowej" - podał w komunikacie prasowym bank BGK. Dodano, że firmy wsparto kwotą 22,5 mln zł, a one same wniosły do przedsięwzięć 4 mln zł.
Bank Gospodarstwa Krajowego ocenił, że takie zainteresowanie funduszami to dowód na to, że wsparcie jest firmom potrzebne.
"Umożliwienie przedsiębiorcom dostępu do kapitału przekłada się na realizację coraz liczniejszych projektów. Cieszy nas każdy sukces, gdyż ma znaczący wpływ na rozwój gospodarczy Podlasia" - podaje cytowany w komunikacie ekspert BGK Maciej Henkiel. Pieniądze z pożyczki firma może wykorzystać np. na wprowadzenie na rynek nowych produktów czy usług, rozwój prowadzonej działalności.
Pożyczki są niskooprocentowane, nie ma dodatkowych opłat, kosztów i prowizji.(PAP)
autor: Izabela Próchnicka
kow/ drag/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.06.2019, 18:03 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |