Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zwycięzcą konkursu na najlepsze lody borówkowe została „Lodziarnia Pod Orzechem” w Baborowie, w woj. opolskim. Jej właścicielem jest pan Tomasz Szypuła, lodziarski Mistrz Polski 2017. Serwuje lody własnej produkcji, wytwarzane z lokalnych składników, wśród których jest borówka z plantacji koło Głubczyc.
"Borówki są przez cały sezon wśród najpopularniejszych smaków. Polecamy sorbet borówkowy, lody - ciasteczko maślane z kruszonką i konfiturą z borówek oraz delikatny jogurt z konfiturą borówkową. Podgrzana, kiedy robi się z niej konfiturę, wybija smak i piękny kolor. Popularne są lody śmietankowe z borówką. Polecam borówkę infuzowaną ziołami, tymiankiem, lawendą. Borówka świetne łączy się z innym owocami jagodowymi. Nie tylko w Polsce, Włosi kupują owoce jagodowe w Polsce” - mówi Mistrz Tomasz Szypuła.
W Polsce trwa lodowa rewolucja. Powrót do tradycji, rzemieślniczych metod produkcji. Na kilogram dobrych lodów potrzeba pół kilograma owoców. Co innego lody przemysłowe, które w połowie wypełnione są powietrzem. Coraz więcej jest przykładów współpracy plantatorów z cukiernikami, szefami kuchni. Obok „lodów dla ochłody”, rozwija się konsumpcja dla przyjemności smakowania.
„Kampania „Lato z borówkami” jest realizowana przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. Jest finansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Promuje walory smakowe i zdrowotne borówki, która jest naszym hitem eksportowym. W sierpniu pół świata kupuje w Polsce. W jakimś sensie zapraszamy zatem na najlepsze lody borówkowe na świecie” - podkreśla Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk z Fundacji Promocji Polskiej Borówki.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 31.08.2018, 10:58 |
| Źródło informacji | Fundacja Promocji Polskiej Borówki |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Mega wyprzedaż AKKO z okazji Black Friday - uzupełnij świąteczną listę prezentów dzięki rabatom do 50%
- 24.11.2025, 16:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Koniec roku to nie czas na oszczędzanie. Jak mądrze inwestować bez zamrażania kapitału?
Laptop za osiem tysięcy, profesjonalna drukarka za cztery, krzesła biurowe za dziesięć. Lista potrzeb w firmie nigdy się nie kończy, a koniec roku to moment, kiedy stają się one jeszcze bardziej widoczne. Zużyty sprzęt nie wytrzyma już kolejnych miesięcy, przestarzałe oprogramowanie spowalnia pracę, a wyposażenie biura od dawna wymaga odświeżenia. Jednorazowy wydatek? To kilkadziesiąt tysięcy złotych, które mogłyby pracować na rozwój firmy. Dobra wiadomość: w czwartym kwartale nie musisz wybierać pomiędzy inwestycją a płynnością finansową. Leasing pozwala sfinansować praktycznie wszystko, czego potrzebuje Twoja firma - bez zamrażania kapitału.- 24.11.2025, 16:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: LeaseLink
-
SERES prezentuje wiodące w branży innowacje na targach motoryzacyjnych Guangzhou Auto Show, nadając tempo przyszłości
- 24.11.2025, 14:34
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ