Newsletter

46 EUR za buraki w Krajowej Grupie Spożywczej - „Polski Cukier”

25.08.2022, 09:01aktualizacja: 25.08.2022, 09:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Podczas posiedzenia negocjacyjnego, które odbyło się w dniu 23 sierpnia 2022 roku, Rada Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy Krajowej Grupie Spożywczej S.A. uzgodniła z zarządem spółki podwyższenie ceny za buraki kontraktowane w roku gospodarczym 2022/23.

Plantatorzy dostarczający buraki do Krajowej Grupy Spożywczej S.A. w 2022 roku otrzymają zapłatę za buraki kontraktowane o zawartości cukru 16% w kwocie netto nie mniejszej niż 46 EUR za 1 tonę. Na tę kwotę składa się cena podstawowa 37 EUR/t i świadczenie gwarantowane w kwocie 9 EUR/t (zaliczka na poczet świadczenia dodatkowego powiązanego z ceną cukru). Dodatkowo podwyższono cenę za buraki nadwyżkowe do kwoty 120 zł netto za tonę. W kampanii 2022/2023 obowiązywał będzie mechanizm reklasyfikacji buraków nadwyżkowych, co pozwoli na rozliczenie części dostarczonych nadwyżek w cenie buraków kontraktowanych. Ponadto w czerwcu bieżącego roku spółka realizowała wypłatę dodatkowej premii dla plantatorów w wysokości 1000 zł netto do każdego zasianego i uprawianego hektara buraków cukrowych.

Jednocześnie spółka uważnie obserwuje dynamicznie rozwijającą się sytuację na rynku rolnym w kraju i Europie i regularnie uczestniczy w spotkaniach z plantatorami, którzy są najważniejszymi partnerami biznesowymi spółki. Cukrownie należące do koncernu „Polski Cukier” już od wielu lat oferują polskim plantatorom najwyższe stawki.

Spółka podkreśla, że każdy z plantatorów poza najwyższą stawką w kraju za dostarczone buraki cukrowe, może także liczyć na szereg działań wspierających ze strony cukrowni takich jak: zaopatrzenie w rolnicze środki produkcji, szkolenia agrotechniczne, promocyjne programy ochronne oraz wsparcie Funduszu Pomocowego w przypadku zaistnienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników, z czego w ostatnich latach skorzystała znaczna ilość plantatorów. Spółka oferuje także doradztwo wyspecjalizowanych agrotechników i inspektorów surowcowych.

Szczegółowe informacje zainteresowani plantatorzy mogą uzyskać u inspektorów surowcowych oraz w cukrowniach: Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło i Werbkowice.

Źródło informacji: Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.08.2022, 09:01
Źródło informacji Krajowa Spółka Cukrowa S.A.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.