Newsletter

Absen wybudował największe w Azji wirtualne studio 8K Ultra HD

07.04.2021, 13:23aktualizacja: 07.04.2021, 13:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SHENZHEN, Chiny, 7 kwietnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Wirtualne studio LED to nowa technologia, która w ostatnich latach znalazła się w centrum uwagi zarówno chińskiego jak i międzynarodowego rynku profesjonalnych produkcji filmowych. Integrując najnowszą technologię wyświetlaczy LED z systemem wirtualnych kamer i renderowania w czasie rzeczywistym, wirtualne studia LED wnoszą niezwykłe efekty do kinematografii. Dzięki mocnym stronom tej innowacji, Absen właśnie zbudował i uruchomił największe w Azji wewnętrzne panoramiczne stereoskopowe wirtualne studio LED, które wkrótce zostanie oddane do użytku.

Stereoskopowe wirtualne studio LED ma 6 metrów wysokości i średnicę 24 metrów, zajmując całkowitą powierzchnię ponad 700 m2 i składa się z ekranu umieszczonego na suficie i zakrzywionego ekranu.

Jest to pierwsza próba wybudowanie takiej konstrukcji podjęta przez chiński rynek filmowy i telewizyjny. Poprzez nieustanne wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i energię do testowania nowych rzeczy, zespół Absen zdołał rozwiązać problemy techniczne ze spawaniem stali, nośnością, montowaniem na suficie i połączeniem ekranu na suficie i zakrzywionego ekranu w tle.

Wyświetlacze LED opracowane przez Absen wykorzystują sterowniki prądu stałego PWM do wyświetlaczy LED, które znacznie poprawiają wyświetlanie obrazu i poziom skali szarości, sprawiając, że nawet najciemniejsze struktury na obrazie są widoczne. Dynamiczne i intensywne efekty obrazu oznaczają, że wszystko, co się tam znajduje, jest wyraźnie widoczne. Ponadto, wyświetlacz LED Absen charakteryzuje się wysoką częstotliwością odświeżania, pozwalając na szybką reakcję na dynamicznie zmieniający się obraz i synchronizację z kamerą o wysokiej prędkości nagrywania bez żadnych śladów linii skanowania. Technologia ta umożliwiła „pokonanie wyzwań związanych z ostrością wielu punktów obrazu i dostarczenie alternatywy dla kręcenia filmów w plenerze”.

Przy pomocy gigantycznego panoramicznego wyświetlacza 270 LED Absen, działającego całkowicie w czasie rzeczywistym, produkcje filmowe i telewizyjne oparte na „doskonale odwzorowanym obrazie” stały się rzeczywistością.

Poprzez bezpośredni podgląd nagrywanego otoczenia i modyfikację efektów stosowanych w scenie w czasie rzeczywistym, twórcy zyskali większą elastyczność w urzeczywistnieniu swojej artystycznej wizji. Obecnie imponujące zdjęcia o dużej skali mogą być kręcone w ograniczonej przestrzeni, przyczyniając się od oszczędności czasu, energii i eliminując konieczność rzeczywistej zmiany scenerii. Wirtualne studio LED może również dokładnie odwzorować źródła światła, przy czym efekty odbicia i refrakcji powierzchni odbijających są niemal nie do odróżnienia od tych rzeczywistych, sprawiając, że obraz wideo jest bliski temu, co widzimy w prawdziwym życiu.

Wirtualne studia LED już odgrywają znaczącą rolę w produkcjach filmowych i telewizyjnych i przewiduje się, że staną się znaczącym trendem w branży fotograficznej w niedalekiej przyszłości.

Rozwiązania Absen zastosowane w wirtualnym studiu charakteryzują się doskonałymi wynikami:

• Głębia bitowa obrazu wejściowego 10/12 bitów i głębia bitowa obrazu wyjściowego 16 bitów ze wsparciem HDR;

• Panele LED Absen mogą pracować przy wyższej liczbie klatek na sekundę, osiągające wartość 144 klatek na sekundę i umożliwiając kręcenie efektów wizualnych w zwolnionym tempie uzyskanych przy pomocy odpowiedniego ustawienia kamery, na tle ekranu LED przy zachowaniu pełnej synchronizacji pomiędzy ekranem a kamerą;

• Małe opóźnienia, nie większe niż 1 klatka;

• Genlock może zablokować procesor migawki kamery w celu uzyskania niezakłóconej synchronizacji scen wirtualnych z ruchem postaci.

Obecnie uruchomione wirtualne studio LED Absen zostało już zastosowane przez TransQuebec.inc, XR Studio w Kanadzie, Channel 5 w Rosji, Catalyst Connect w Wielkiej Brytanii, Show Imaging Studio w USA i przez wielu innych producentów telewizyjnych i filmowych. Przykłady zastosowania w branży są dowodem na ogromne zalety tej technologii. Absen również nieustannie opracowuje inne nowe technologie i produkty, w celu wprowadzenia na rynek bardziej praktycznych rozwiązań.

Materiał filmowy: https://mma.prnewswire.com/media/1482420/Absen_virtual_studio_LED_solutions.mp4

Źródło: Absen.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.04.2021, 13:23
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.