Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Polskie Porty Lotnicze bardzo poważnie podchodzą do kwestii ESG (ESG to akronim od trzech angielskich słów: Environmental (środowiskowe), Social (społeczne) i Governance (ład korporacyjny), który oznacza czynniki pozafinansowe przedsiębiorstw, które mają wpływ na ich ocenę przez inwestorów, regulatorów i konsumentów - PAP). Zbudowaliśmy strategię ESG, kończymy ją operacjonalizować i włączamy ją do ogólnej strategii biznesowej PPL S.A. W tym roku powstanie strategia zintegrowana. Jest to temat dla nas niezwykle istotny, ponieważ przez wiele lat powstało wiele zaniedbań w tym obszarze” - powiedział PAP MEDIAROOM Adam Sanocki.
Sanocki dodał, że dwa miesiące temu prestiżowy certyfikat Airport Carbon Accreditation otrzymał, jako drugi w Polsce po warszawskim Lotnisku Chopina, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. W Europie taki certyfikat ma 286 lotnisk.
Spółka PPL S.A. jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce, liderem rynku, do którego należą kluczowe elementy infrastruktury państwa, gwarantujące niezakłóconą zdolność funkcjonowania podmiotów działających w branży usług lotniczych. W zasobach PPL znajduje się Lotnisko Chopina w Warszawie, które od 91 lat jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej.
To nie tylko jedyny w Polsce hub lotniczy, ale przede wszystkim „brama” do globalnych destynacji, gdzie nowoczesne rozwiązania pasażerskie spotykają się z zaangażowaniem na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spółka zarządza również Lotniskiem Warszawa-Radom i Portem Lotniczym Zielona Góra-Babimost oraz jest udziałowcem w dziewięciu lotniskach regionalnych.
Grupa Kapitałowa PPL, obejmująca 16 kluczowych spółek, to dynamiczny ekosystem lotniskowy. Dzięki spółkom takim jak Welcome Airport Services, która zapewnia kompleksową obsługę naziemną, czy Baltona, lider rynku Duty Free.
IMPACT’25 zgromadził ok. 6 tys. uczestników, którzy mieli możliwość wysłuchania wystąpień i debat z udziałem 650 zaproszonych gości. To dziesiąta odsłona kongresu, w którym uczestniczą politycy, przedstawiciele biznesu i świata kultury z Polski i świata. W tym roku wśród gości kongresu znaleźli się m.in. Barack Obama, były prezydent USA; John Kerry, sekretarz stanu w administracji prezydenta Obamy; politolog i filozof Francis Fukuyama; b. dyrektor grupy zadaniowej ds. Ukrainy w Departamencie Stanu USA Daniel Lawton; wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz; wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski oraz laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Olga Tokarczuk.
Znakiem rozpoznawczym IMPACT-u są krótkie, zwięzłe wystąpienia i 25-minutowe debaty, odbywające się na dziesięciu scenach. Organizatorzy podzielili program tegorocznego kongresu na 23 ścieżki tematyczne.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 26.05.2025, 12:31 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |