Newsletter

Adamas One Corp. ogłasza utworzenie Adamas Technologies

10.11.2023, 14:46aktualizacja: 10.11.2023, 14:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Adamas One Corp
PR Newswire/Adamas One Corp
Działalność spółki zależnej w całości należącej do Adamas One Corp. skupi się na B+R, nawiązywaniu współpracy i wdrażaniu rozwiązań z zakresu diamentów syntetycznych dla branży technologicznej.

SCOTTSDALE, Arizona, 10 listopada 2023 r. /PRNewswire/ -- Adamas One Corp. (Nasdaq: JEWL) („Adamas One”, „Adamas” lub „Spółka”), producent oryginalnych diamentów wytwarzanych laboratoryjnie™, spółka high-tech, która wykorzystuje autorską technologię do wytwarzania monokrystalicznych diamentów syntetycznych do produkcji biżuterii i materiałów diamentowych dla branży technologicznej i do innych zastosowań przemysłowych, ogłosiła dzisiaj utworzenie spółki zależnej Adamas Technologies w całości należącej do Adamas One Corp.

Adamas Technologies będzie zajmować się badaniami i rozwojem, nawiązywaniem współpracy i wdrażaniem rozwiązań z zakresu diamentów syntetycznych dla branży technologicznej. Przewodność cieplna i trwałość diamentów syntetycznych sprawia, że są one idealne do urządzeń półprzewodnikowych w sektorach przemysłowym i technologicznym. Opatentowana technologia Adamas zapewnia istotne możliwości sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony sektora półprzewodników.

„Utworzenie Adamas Technologies następuje po ostatnio ogłoszonych planach spółki dotyczących zwiększenia naszego udziału w sektorze półprzewodników. Chcemy dopilnować, aby Adamas One pozostało liderem w dziedzinie wykorzystania diamentów syntetycznych w różnych branżach. Uważamy, że nasze autorskie, opatentowane technologie dają nam dużą przewagę konkurencyjną w tej kategorii, szczególnie jeśli chodzi o zastosowanie diamentów syntetycznych w sektorze technologicznym. Wyraźnie widać, że znakomite właściwości materiałów diamentowych stanowią rozwiązanie wyjątkowo trudnych do rozwikłania problemów w sektorze przemysłu” – skomentował Jay Grdina, dyrektor generalny Adamas One Corp. „Diamenty syntetyczne zapewniają powtarzalność, spójność i niezawodność wymagane w zastosowaniach zarówno przemysłowych, jak i technologicznych, a ich koszt jest czynnikiem sprzyjającym akceptacji ze strony rynku”.

Gerald McGuire, dyrektor ds. operacyjnych w Adamas One Corp., zostanie szefem nowo utworzonej spółki zależnej. McGuire ma rozległe, niemal 30-letnie doświadczenie na rynku półprzewodników w zakresie dostarczania na rynek innowacyjnych układów scalonych i obwodów analogowych.

„Szczególnie cieszymy się z możliwości dostępnych na rynkach półprzewodników. Jest wiele do zrobienia w zakresie właściwości termicznych i innych cech diamentów, aby zwiększyć wydajność i prędkość najnowocześniejszych obwodów elektronicznych. W produkcji diamentów syntetycznych ostatnio osiągnięto cele związane z kosztami, jakością i możliwościami produkcyjnymi, które umożliwiają ich zastosowanie w tych celach. Materiały Adamas zapewniają precyzyjne właściwości chemiczne i możliwości produkcyjne diamentów monokrystalicznych z wykorzystaniem naszych autorskich procesów i procedur” – powiedział Gerald McGuire. „Wykorzystanie diamentów syntetycznych w półprzewodnikach jest nowością. Cieszę się z udziału naszego zespołu w rozwoju tego rynku” – powiedział McGuire.

„Znakomite właściwości fizyczne diamentów są znane od dłuższego czasu. To zaledwie początek innowacji, które umożliwia przewodność cieplna, ruchliwość nośników i przerwa energetyczna diamentów” – podsumował McGuire.

Adamas One Corp.

Adamas jest producentem diamentów syntetycznych, który wytwarza niemal nieskazitelne monokrystaliczne o zastosowaniach w przemyśle i jako kamienie szlachetne. Spółka ma zakład w Greenville w Karolinie Południowej. Adamas posiada 36 patentów i korzysta z autorskiej technologii chemicznego osadzania z fazy gazowej (CVD) przy wytwarzaniu kryształów diamentowych wielkości kamieni szlachetnych i mniejszej. Diamenty syntetyczne Adamas One™ mają te same właściwości fizyczne, chemiczne i optyczne jak diamenty pochodzące z kopalni. Kontrolowany proces produkcyjny umożliwia spółce wytwarzanie diamentów monokrystalicznych bardzo wysokiej jakości i czystości bezbarwnych, niemal bezbarwnych i o kolorach fantazyjnych typu IIA, aby sprostać rozmaitym zastosowaniom przemysłowym i jako kamienie szlachetne. Spółka zamierza wprowadzić i sprzedawać swoje diamenty na rynek hurtowy i przemysłowy. Więcej informacji: www.adamasone.com.

Nie pochodzą z kopalni. Nie są sztuczne. To perfekcja z większym rozmachem.™

Wypowiedzi prognozujące

Niniejsza informacja prasowa może zawierać wypowiedzi prognozujące w rozumieniu sekcji 27A Ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. ze zmianami oraz sekcji 21E Ustawy o wymianie papierów wartościowych z 1934 r. ze zmianami. W stopniu, w jakim informacje przedstawione w niniejszej informacji prasowej dotyczą prognoz finansowych, informacji lub przewidywań dotyczących naszych biznesplanów, wyników działalności, produktów lub rynków lub w inny sposób odnoszą się do przyszłych wydarzeń, stanowią one wypowiedzi prognozujące. Wypowiedzi prognozujące zawierają takie słowa jak „powinno”, „może”, „zamierza”, „przewiduje”, „uważa”, „szacuje”, „prognozuje”, „oczekuje”, „planuje” i „proponuje”. Mimo naszego przekonania, że oczekiwania zawarte w niniejszych wypowiedziach prognozujących opierają się na uzasadnionych założeniach, pewne czynniki ryzyka i niepewności mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki będą się od nich znacznie różnić. Zachęcamy do dokładnej weryfikacji wszelkich wypowiedzi ostrzegawczych i innych oświadczeń, w tym stwierdzeń zawartych w dziale „Czynniki ryzyka” i w innych częściach dokumentów składanych przez spółkę do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Wypowiedzi prognozujące są aktualne na dzień sporządzenia dokumentu, w którym są one zawarte, a Adamas One Corp. nie podejmuje się ich aktualizacji, o ile nie jest to wymagane przez prawo. Odniesienia i linki do stron internetowych są podane w celach orientacyjnych, a informacje zawarte na tych stronach internetowych nie włączone do niniejszej informacji prasowej przez odniesienie.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2271864/Adamas_One_Corp_HANDOVER_logo_3d_black_ID_ae257b49614b_Logo.jpg

Źródło: Adamas One Corp

KONTAKT:

Relacje z inwestorami:

CORE IR

Scott Arnold, wspólnik zarządzający

tel. 516 222 2560

e-mail: ir@adamasone.com

-

Relacje z mediami:

CORE IR

Jules Abraham

tel. 917 885 7378

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.11.2023, 14:46
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii