Newsletter

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przy współpracy z samorządami wspiera rozwój przedsiębiorstw w Polsce

17.11.2023, 14:41aktualizacja: 17.11.2023, 14:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/C. Piwowarski (1)
Fot. PAP/C. Piwowarski (1)
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) od ponad 30 lat wspiera przedsiębiorców w rozwoju, a nie byłoby to możliwe bez współpracy z samorządami. ARP uczestniczyła w budowaniu pierwszych polskich specjalnych stref ekonomicznych. Z sukcesami pomaga przedsiębiorstwom w procesach restrukturyzacyjnych, ale też buduje zaplecze do przyciągania inwestycji, zwłaszcza w Polsce lokalnej.

Podczas Gali Serwisu Samorządowego Polskiej Agencji Prasowej Michał Florysiak, wicedyrektor z biura Public Relations i Marketingu Agencji Rozwoju Przemysłu podkreślił, że ARP od ponad trzech dekad wspiera rozwój polskich firm, finansując inwestycje i pomagając w procesach restrukturyzacyjnych.

„Współpraca z przedsiębiorcami w naturalny sposób wiąże się ze współpracą z samorządami, zwłaszcza tymi mniejszymi, nie ulokowanymi centralnie. Nie jest bowiem sztuką ulokować wielką inwestycję w wielkiej aglomeracji, sztuką jest przyciągnąć dużego inwestora do mniejszego ośrodka, żeby tam zainwestował” – powiedział Florysiak.

Zwrócił uwagę, że Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. stawia na zrównoważony rozwój, również w sensie terytorialnym. 

„Doskonale wiemy, jaki potencjał drzemie w Polsce lokalnej, ale zdajemy sobie też sprawę z tego, jakie wyzwania towarzyszą takim inwestycjom” – wyjaśnił Michał Florysiak. 

W jego ocenie spółce udaje się im sprostać, czego najlepszym dowodem są dwie inwestycje z tego roku.

„Pierwsza - to inwestycja krajowa w nową fabrykę prefabrykatów w Suchedniowie, zbudowaną w miejscu słynnego Zakładu Wyrobów Kamionkowych >>Marywil<<, który upadł w 2013 roku” – podał ekspert. 

Dodał, że druga inwestycja jest realizowana przez Intela, amerykańskiego giganta technologicznego, który za ok. 4,6 mld dolarów zbuduje w Miękini koło Wrocławia fabrykę półprzewodników.

„Inwestycja Intela jest największą bezpośrednią inwestycją zagraniczną w historii III RP, którą opiekowaliśmy się od samego początku” – zaznaczył Michał Florysiak. 

Według niego każdy taki sukces jest efektem ogromnej pracy po stronie ARP, ale przede wszystkim udanej współpracy z lokalnymi samorządami. 

„W ten sposób budujemy siłę polskiej gospodarki, ale też wspieramy rozwój lokalnej społeczności. A w najbliższych latach ambicje ARP sięgają jeszcze dalej. Chcemy zostać jednym z liderów transformacji energetycznej. Nowa strategia >>Czysty przemysł<<, koncentruje się m.in. na inwestycjach w OZE, przemysł wodorowy oraz technologie kosmiczne” – zauważył ekspert ARP. 

Przypomniał, że w specjalnych strefach ekonomicznych zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. zainwestowano łącznie ponad 20 mld zł, od spółka tylko od 2005 roku udzieliła ponad 500 pożyczek na kwotę przekraczającą 6 mld zł.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.11.2023, 14:41
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ