Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podczas Gali Serwisu Samorządowego Polskiej Agencji Prasowej Michał Florysiak, wicedyrektor z biura Public Relations i Marketingu Agencji Rozwoju Przemysłu podkreślił, że ARP od ponad trzech dekad wspiera rozwój polskich firm, finansując inwestycje i pomagając w procesach restrukturyzacyjnych.
„Współpraca z przedsiębiorcami w naturalny sposób wiąże się ze współpracą z samorządami, zwłaszcza tymi mniejszymi, nie ulokowanymi centralnie. Nie jest bowiem sztuką ulokować wielką inwestycję w wielkiej aglomeracji, sztuką jest przyciągnąć dużego inwestora do mniejszego ośrodka, żeby tam zainwestował” – powiedział Florysiak.
Zwrócił uwagę, że Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. stawia na zrównoważony rozwój, również w sensie terytorialnym.
„Doskonale wiemy, jaki potencjał drzemie w Polsce lokalnej, ale zdajemy sobie też sprawę z tego, jakie wyzwania towarzyszą takim inwestycjom” – wyjaśnił Michał Florysiak.
W jego ocenie spółce udaje się im sprostać, czego najlepszym dowodem są dwie inwestycje z tego roku.
„Pierwsza - to inwestycja krajowa w nową fabrykę prefabrykatów w Suchedniowie, zbudowaną w miejscu słynnego Zakładu Wyrobów Kamionkowych >>Marywil<<, który upadł w 2013 roku” – podał ekspert.
Dodał, że druga inwestycja jest realizowana przez Intela, amerykańskiego giganta technologicznego, który za ok. 4,6 mld dolarów zbuduje w Miękini koło Wrocławia fabrykę półprzewodników.
„Inwestycja Intela jest największą bezpośrednią inwestycją zagraniczną w historii III RP, którą opiekowaliśmy się od samego początku” – zaznaczył Michał Florysiak.
Według niego każdy taki sukces jest efektem ogromnej pracy po stronie ARP, ale przede wszystkim udanej współpracy z lokalnymi samorządami.
„W ten sposób budujemy siłę polskiej gospodarki, ale też wspieramy rozwój lokalnej społeczności. A w najbliższych latach ambicje ARP sięgają jeszcze dalej. Chcemy zostać jednym z liderów transformacji energetycznej. Nowa strategia >>Czysty przemysł<<, koncentruje się m.in. na inwestycjach w OZE, przemysł wodorowy oraz technologie kosmiczne” – zauważył ekspert ARP.
Przypomniał, że w specjalnych strefach ekonomicznych zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. zainwestowano łącznie ponad 20 mld zł, od spółka tylko od 2005 roku udzieliła ponad 500 pożyczek na kwotę przekraczającą 6 mld zł.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.11.2023, 14:41 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Badanie IGTE: dla połowy czterdziestolatków temat emerytur nie jest pilny
Większość czterdziestolatków nie ma podstawowej wiedzy z zakresu emerytalnych instrumentów finansowych. 45% uważa, że odkładanie na emeryturę ma sens tylko wtedy, jeśli to zagwarantuje wymarzony poziom życia w tym okresie, a dla połowy temat emerytur nie jest pilny. Jednocześnie czterdziestolatkowie uznają system emerytalny za niestabilny.- 21.01.2025, 07:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: IGTE
-
Image
Agata Dziwisz-Moshe, kancelaria Kochański & Partners: podwójne opodatkowanie banków nie jest ani logiczne, ani zgodne z prawem PAP
„Tam, gdzie mamy do czynienia z uznaniem, że w wyniku stwierdzenia nieważności umowy kredytu frankowego nie ma przychodu, a mimo to bank musi zapłacić od niego podatek, jest sytuacją, która nie powinna mieć miejsca. Na gruncie przepisów prawa podatkowego taka konkluzja jest pewnego rodzaju wynaturzeniem” - ocenia Agata Dziwisz-Moshe, adwokat, partner w kancelarii Kochański & Partners, szef praktyki prawa podatkowego.- 20.01.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Rimini Street uhonorowana nagrodami przez klientów i środowisko branżowe w kategoriach „Preferowany dostawca”, „Obsługa” oraz „Przywództwo”
Firma niezmiennie świadczy wiodące w branży wsparcie zewnętrzne w zakresie oprogramowania oraz dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynku, koncentrując się na ułatwianiu sukcesu klientów w wymiarze strategicznym, operacyjnym i finansowym.- 20.01.2025, 12:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire