Newsletter

Air Products udziela Envision Energy zamówienia na turbiny wiatrowe o mocy 1,67 GW na potrzeby elektrowni wodorowej NEOM Green Company

06.06.2023, 16:22aktualizacja: 06.06.2023, 16:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Envision Energy
PR Newswire/Envision Energy

RIJAD, Arabia Saudyjska, 6 czerwca 2023 /PRNewswire/ -- Firma Envision Energy, globalny lider w dziedzinie zielonych technologii, ogłosiła dziś podpisanie umowy na dostawę turbin wiatrowych o mocy 1,67 GW na potrzeby NEOM Green Hydrogen Company, największej na świecie elektrowni wodorowej zasilanej w całości energią odnawialną. Elektrownia znajduje się w Oxagon, w regionie NEOM w Arabii Saudyjskiej.

Umowa zakłada zainstalowanie najnowocześniejszych turbin wiatrowych Envision o mocy 171-6,5 MW, które mają zyskać pełną funkcjonalność do roku 2026.

„Udzielone zamówienie stanowi kamień milowy zarówno dla naszych firm, jak i dla całej branży - powiedział Zhang Lei, dyrektor generalny Envision Energy. - Jesteśmy dumni, że możemy wziąć udział w tak ambitnym projekcie, który posłuży za wzór do naśladowania dla innych firm planujących podjąć się realizacji zrównoważonych inicjatyw”.

„Jesteśmy ogromnie podekscytowani współpracą z Envision przy tym przełomowym projekcie - powiedział Wolfgang Brand, wiceprezes NEOM Green Hydrogen w Air Products. - Jest to kamień milowy, który stanowi dowód naszego wspólnego zaangażowania w realizację celów zrównoważonego rozwoju poprzez wdrażanie projektów”.

Założeniem elektrowni NEOM Green Hydrogen Company jest bezemisyjna produkcja wodoru przy użyciu wyłącznie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia wiatrowa i słoneczna, w ilości do 600 ton dziennie do końca 2026 roku. Inicjatywa ta stanowi kluczowy krok naprzód w promowaniu „Wizji 2030” przyjętej przez Arabię Saudyjską, która polega na ograniczaniu emisji dwutlenku węgla przy jednoczesnym wspieraniu wzrostu gospodarczego i tworzeniu nowych miejsc pracy.

David Edmondson, dyrektor generalny NEOM Green Hydrogen Company, powiedział: „Współpraca z Envision Energy na rzecz dostarczania zrównoważonej energii umożliwi NGHC realizację naszej wizji objęcia przywództwa w globalnej transformacji energetycznej. Cieszymy się na myśl o podjęciu ścisłej współpracy w ciągu najbliższych kilku lat w ramach zespołu realizującego projekt, a następnie w procesie długofalowej, niezawodnej eksploatacji”.

Jako globalny partner technologiczny w zakresie bezemisyjnych rozwiązań, Envision oferuje kompleksowy pakiet rozwiązań systemowych. Oprócz technologii turbin wiatrowych Envision posiada rozległą wiedzę na temat nowej infrastruktury energetycznej, łącząc odnawialne źródła energii z magazynowaniem energii, siecią cyfrową i technologiami power-to-x (P2X). Potężna elektrownia NEOM Green Hydrogen Company stanowi wyraz zaangażowania i możliwości Envision w zakresie wspierania organizacji z całego świata w osiąganiu celów związanych z energią odnawialną.

Envision Group

Envision Group jest wiodącą na świecie firmą w sektorze zielonych technologii i partnerem technologicznym w zakresie bezemisyjnych rozwiązań. Misją firmy jest „podejmowanie wyzwań na rzecz zrównoważonej przyszłości ludzkości". Envision projektuje, sprzedaje i obsługuje inteligentne turbiny wiatrowe, inteligentne systemy magazynowania i ekologiczne rozwiązania wodorowe za pośrednictwem Envision Energy; baterie zasilane AIoT za pośrednictwem Envision AESC; oraz największy na świecie system operacyjny AIoT za pośrednictwem Envision Digital. Jest również właścicielem zespołu Envision Racing Formula E. Envision nieustannie promuje energię wiatrową i słoneczną jako „alternatywę dla węgla”, baterie i paliwo wodorowe jako „alternatywę dla ropy”, AIoT jako „alternatywną sieć”, zaś bezemisyjne parki przemysłowe jako „alternatywną infrastrukturę”, a także promuje budowę i rozwój „alternatywnego przemysłu” przyjaznego dla środowiska.

W 2019 roku Envision Group znalazła się w pierwszej dziesiątce w rankingu „50 najbardziej inteligentnych firm na świecie" według MIT Technology Review. W październiku 2021 roku Envision zajęła drugie miejsce na świecie na liście Fortune „Change the World”. Firma dołączyła również do globalnej inicjatywy „RE100” i stała się pierwszą firmą w Chinach kontynentalnych, która zobowiązała się do przejścia w 100% na odnawialną energię elektryczną do 2025 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.envision-group.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/747745/NEW_Envision_Tag_Line.jpg

Źródło: Envision Energy

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.06.2023, 16:22
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ