Pobierz materiał i Publikuj za darmo
20 czerwca w Centralnym Domu Technologii miała miejsce gala podsumowująca program Akademia Rozwoju, uruchomiony 2,5 roku temu przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) w celu wspierania kobiet, które z różnych powodów pozostają mniej aktywne w życiu społecznym i zawodowym.
Zamierzeniem programu jest pokazywanie uczestniczkom możliwości rozwoju poprzez wspieranie ich przedsiębiorczości oraz nabywanie nowych kompetencji m.in. w dziedzinie technologii cyfrowych, aby zwiększać ich szanse na rynku pracy.
„Akademia Rozwoju, która jest jednym z kilkunastu realizowanych przez Fundację PFR projektów, jest szczególna, bo uczy Design Thinking - myślenia zorientowanego na przekształcenie pomysłów w gotowe projekty” - podkreśliła Magdalena Grzankowska, prezes Fundacji PFR.
Dodała, że w celu wyrównania szans kobiet z mniejszych miejscowości na zdobycie wiedzy wszystkie kursy Akademii Rozwoju były prowadzone online w formie webinariów, dodatkowo odbywały się warsztaty stacjonarne. Udział w zajęciach był bezpłatny, po uprzedniej rejestracji na stronie Fundacji PFR.
Uczestniczki Akademii Rozwoju dowiedziały się m.in., w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą, korzystając z narzędzi dostępnych w internecie; utworzyć i aktualizować stronę internetową firmy, stworzyć czatbota, a także jak przekształcać pomysły w projekty społeczne i biznesowe.
Zdobytą wiedzę teoretyczną uczestniczki pogłębiały i testowały w praktyce podczas warsztatów i konsultacji z edukatorami Akademii Rozwoju - ekspertami w biznesie, technologiach cyfrowych i metodzie myślenia projektowego.
„Cele programu Akademii Rozwoju, dla którego inspiracją były warsztaty Design Thinking firmy Google, są proste, ale ambitne: jeżeli ktoś ma pomysł na działalność, to trzeba dać mu narzędzia cyfrowe, organizacyjne, prawne i podatkowe” - zaznaczył Zbigniew Bujak, ekspert do spraw dydaktyki w Fundacji PFR i trener Centralnego Domu Technologii.
Anna Andrychowska, certyfikowana moderatorka Design Thinking, członkini Dream Team Design Thinking Institute, wyjaśniła, że warsztaty dotyczące metody myślenia projektowego pozwalają na opracowanie produktów i usług w oparciu o zrozumienie głębokich potrzeb klientów. Ważne jest jednak, by móc przetestować tę metodę w praktyce.
„Każde warsztaty Design Thinking trwały sześć godzin, podczas których maksymalnie 25 uczestniczek wykonywało określone zadania w 4-5 - osobowych interdyscyplinarnych zespołach. W ten sposób zrozumiały, że nie muszą być we wszystkim dobre, bo dzięki pracy zespołowej każda z nich może odnaleźć w sobie potencjał w działaniu na danym etapie” - mówiła ekspertka.
Łukasz Grygiel, przedsiębiorca i trener specjalizujący się w aspektach finansowych i prawnych zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej, wskazał, że warsztaty dają przestrzeń, żeby w bezpiecznej atmosferze zdobywać wiedzę, ale też wzajemnie się inspirować.
„Najważniejsza jest gotowość na zmianę, dlatego cykl warsztatów z przedsiębiorczości rozpoczęliśmy od przyjrzenia się sobie, pokazania, jak znaleźć u siebie mocne strony i w oparciu o nie rozwijać pomysł na biznes. Dopiero potem następowały tematy związane z założeniem i prowadzeniem firmy, produktem, marketingiem i klientami” - tłumaczył ekspert.
W dalszej części gali miała miejsce debata ekspercka: „Rozwijanie kompetencji kobiet na rynku pracy. Jak wejść pewnym krokiem w nieznaną przyszłość?”.
Wzięły w niej udział: Dorota Czekaj, prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet; Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, wiceprezeska Fundacji Mamo Pracuj, współtwórczyni platformy Talenti - Women's Talent Bank; Małgorzata Walczak, dyrektorka inwestycyjna PFR Ventures; Renata Wozba, prezes Grupy T2S, współzałożyciel Instytutu Spraw Cyfrowych oraz Zofia Dzik, innowatorka, strategiczna myślicielka, fundatorka Instytutu Humanites.
Galę zakończyła przemowa w formie Power Speech Angeliki Chimkowskiej, strateżki silnych marek osobistych i firmowych, pod tytułem „Zmiany w życiu i biznesie. Jak zmieniać, by realizować, a nie tylko planować?”.
Fundacja PFR działa od sześciu lat, skupiając się na edukacji w zakresie zrównoważonego rozwoju, kompetencji cyfrowych i przedsiębiorczości kobiet, ale także seniorów oraz dzieci i młodzieży. Program Akademia Rozwoju miał także udział w innych programach i wydarzeniach wspierających kobiety: Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet „Make the Change”, Festiwal Kobiet Wsi czy Polka XXI wieku.
„Akademia Rozwoju zostaje z nami na dłużej. Powstało wiele nowych programów edukacyjnych na stronie Fundacji PFR i gorąco do nich zapraszamy” - zaznaczyła Magdalena Grzankowska.
Informacje na temat aktualnie prowadzonych działań Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju można znaleźć na stronie: https://fundacjapfr.pl/.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.06.2024, 15:42 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Agata Dziwisz-Moshe, kancelaria Kochański & Partners: podwójne opodatkowanie banków nie jest ani logiczne, ani zgodne z prawem PAP
„Tam, gdzie mamy do czynienia z uznaniem, że w wyniku stwierdzenia nieważności umowy kredytu frankowego nie ma przychodu, a mimo to bank musi zapłacić od niego podatek, jest sytuacją, która nie powinna mieć miejsca. Na gruncie przepisów prawa podatkowego taka konkluzja jest pewnego rodzaju wynaturzeniem” - ocenia Agata Dziwisz-Moshe, adwokat, partner w kancelarii Kochański & Partners, szef praktyki prawa podatkowego.- 20.01.2025, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Rimini Street uhonorowana nagrodami przez klientów i środowisko branżowe w kategoriach „Preferowany dostawca”, „Obsługa” oraz „Przywództwo”
Firma niezmiennie świadczy wiodące w branży wsparcie zewnętrzne w zakresie oprogramowania oraz dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynku, koncentrując się na ułatwianiu sukcesu klientów w wymiarze strategicznym, operacyjnym i finansowym.- 20.01.2025, 12:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Prezes zarządu Związku Banków Polskich: obserwujemy rekordową dynamikę liczby zawieranych ugód frankowych PAP
„Kierunek ugodowy jest przez nas absolutnie preferowany, o czym mówią też wszystkie organy i instytucje bezpieczeństwa czy nadzoru finansowego, ale również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Toczą się prace w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie dodatkowego uatrakcyjnienia tych ugód, by to one, a nie procesy sądowe, stały się podstawowym źródłem rozwiązania problemu” - mówi dr Tadeusz Białek, prezes zarządu Związku Banków Polskich.- 20.01.2025, 10:33
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom