Newsletter

Biznes i finanse

AM General ogłasza europejski debiut HUMVEE NXT 360 podczas DSEI 2021

14.09.2021, 15:41aktualizacja: 14.09.2021, 15:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

AM General
AM General

SOUTH BEND, Indiana, 14 września 2021 r. /PRNewswire/ -- Podczas targów Defence Security and Equipment International (DSEi), które odbędą się w londyńskim centrum wystawienniczym ExCel London Exhibition Centre w dniach 14-17 września 2021 r., AM General, światowy dostawca systemów mobilnych dla wojska, zajmujący w pawilonie amerykańskim stanowisko wystawiennicze H8-358, zaprezentuje lekki pojazd taktyczny HUMVEE NXT 360. Dzięki ciągłemu doskonaleniu się spółka zdołała wyposażyć niezwykle zwrotny, lekki pojazd o zmodernizowanej konstrukcji, oferujący ochronę na poziomie MRAP, w technologię nowej ery.

„Cieszymy się, że możemy wziąć udział w DSEI 2021 – powiedział Nguyen Trinh, wicedyrektor generalny Działu Obrony Międzynarodowej AM General. - Po tym niezwykle trudnym roku wreszcie będziemy mieli okazję spotkać się twarzą w twarz z naszymi klientami i zaprezentować im nasze najnowsze produkty, w tym NXT 360 o niezaprzeczalnie nowatorskiej konstrukcji, który zupełnie zmienia postrzeganie wytrzymałości lekkiego pojazdu taktycznego”.

NXT 360 zbudowano na platformie HUMVEE i wyposażono w dodatkowe udogodnienia, jak na przykład mocne zawieszenie, bardziej wydajny silnik i wyższy moment obrotowy przekładający się również na większą wytrzymałość i zwinność pojazdu. Podobnie jak sztandarowe pojazdy HUMVEE, NXT 360 będzie się charakteryzował tą samą, niezrównaną zdatnością do realizowania zróżnicowanych zadań: będzie mógł pomieścić 2, 4, a nawet 6 pasażerów i oferował przestrzeń umożliwiającą przewóz zarówno ludzi, jak i sprzętu. Ponadto, pojazd HUMVEE NXT 360, który zostanie zaprezentowany podczas DSEI, będzie wyposażony w stanowisko bojowe Kongsberg Remote Weapons Station (RWS) i system wykrywania ostrzału Raytheon BBN Boomerang Gunshot Detection System, które są jedynie przykładem możliwości, jakie pojazd ten oferuje w zakresie możliwości obsługiwania różnych rodzajów broni i systemów wykrywania. W projekcie przewidziano również możliwość zapewnienia wyższego poziomu ochrony dzięki zastosowaniu najlepszego w swojej klasie systemu wykrywania ognia strzeleckiego, a ponadto NXT 360 będzie się charakteryzował doskonałą ochroną przed uszkodzeniami i wrogim ostrzałem.

Przedstawiciele AM General pojawią się na targach, aby omówić szeroką gamę oferowanych przez spółkę rozwiązań mobilnych, od dostosowanej do potrzeb technologii tłumienia odrzutu (ang. soft recoil technology; SFT) stosowanej w mobilnych wyrzutniach artyleryjskich, po nawiązywanie partnerstwa i współpracy z liderami w branży służących implementowaniu przełomowych technologii w zróżnicowanej ofercie produktowej spółki.

AM General

AM General projektuje, konstruuje, produkuje, dostarcza i zapewnia wsparcie pojazdów specjalistycznych dla klientów wojskowych i komercyjnych na całym świecie. Poprzez swoją działalność wojskową firma jest powszechnie uznawana za światowego lidera w projektowaniu, inżynierii, produkcji i wsparciu logistycznym wojskowych pojazdów taktycznych, który wyprodukował i zapewnił wsparcie dla ponad 300000 pojazdów w ponad 70 krajach. Firma AM General posiada bogate doświadczenie w zaspokajaniu zmieniających się potrzeb przemysłu obronnego i motoryzacyjnego oraz dysponuje wsparciem swoich pracowników w głównych zakładach w Indianie, Michigan i Ohio oraz silną bazą dostawców, która obejmuje 43 stany. Więcej informacji o AM General można znaleźć na stronie www.amgeneral.com.

zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1623572/NXT_360.jpg

logo - https://mma.prnewswire.com/media/745139/AM_General_Logo.jpg

Źródło: AM General

KONTAKT:

Deborah Reyes, dyrektor ds. marketingu i komunikacji globalnej AM General

e-mail: deborah.reyes@amgeneral.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.09.2021, 15:41
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ