Newsletter

Biznes i finanse

Andersen konsoliduje swoją sieć w Afryce

23.02.2021, 16:02aktualizacja: 23.02.2021, 16:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SAN FRANCISCO – (BUSINESS WIRE) – Po okresie dynamicznej ekspansji na terenie Afryki Andersen Global jednoczy tamtejsze kancelarie członkowskie pod wspólną marką „Andersen”. W procesie tym pięć byłych kancelarii współpracujących zyska miano kancelarii członkowskich spółki Andersen Global, konsolidując jej sieć w Afryce. Tym samym pójdą one w ślady kancelarii założycielskiej w Stanach Zjednoczonych, która markę Andersen przyjęła w 2019 r., oraz kancelarii członkowskich w Europie, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie, które pod marką Andersen działają od 2020 r.

Kancelarie członkowskie Andersen Global w Nigerii i Kenii - wcześniej działające pod marką „Andersen Tax” - będą teraz funkcjonowały pod wspólnym szyldem „Andersen”. Markę „Andersen” przyjmą również byłe współpracuje kancelarie w RPA (Tabacks), Tunezji (Jelil Bouraoui & Associates) i Mauritiusie oraz Seszelach (ATax Advisors). Do grona kancelarii członkowskich Andersen Global dołączyły też podmioty z Wybrzeża Kości Słoniowej (Mondon Conseil) i Mozambiku (Isálcio Mahanjane Advogado & Associados).

Przyjęcie wspólnej marki to dowód na możliwość globalnego świadczenia w regionie efektywnych usług wspólnie z innymi kancelariami członkowskimi Andersen Global. Zasięg Andersen Global obejmuje już 45 państw na kontynencie afrykańskim, w których spółka współpracuje z kancelariami członkowskimi i współpracującymi, z czego w 41 państwach są to podmioty świadczące usługi prawne.

„W ciągu ostatnich kilku lat traktowaliśmy naszą platformę w Europie priorytetowo, potwierdzając nasze zaangażowanie na rzecz obsługi klienta i świadczenia efektywnych usług podatkowych i prawnych na całym świecie. Wraz ze zmianami i rosnącą globalizacją gospodarek i rynków kluczowe znaczenie zaczynają mieć dla nas rozwiązania kompleksowe i ponadgraniczne. Nasza ekspansja i zjednoczenie kancelarii członkowskich pod jedną marką w Afryce pozwoliły nam zrealizować cel, jakim jest uzyskanie największego zasięgu usług prawnych na tym kontynencie - zauważył Mark Vorsatz, prezes Andersen Global i CEO Andersen. - W dalszym ciągu pracujemy na miano jednej z najważniejszych kancelarii prawno-podatkowych pod względem liczby personelu, zasięgu geograficznego i, co najważniejsze, jakości”.

W celu dodatkowego wzmocnienia struktury zarządczej zarząd Andersen Global w Afryce wybrał Jeila Bouraoi, dyrektora zarządzającego Biura Andersen w Tunezji, na przedstawiciela regionu w zarządzie Andersen Global. Na stanowiska dyrektorów współzarządzających w regionie wyznaczono ponadto Olaleye Adebiyi, dyrektora zarządzającego Biura Andersen w Nigerii, i Derricka Kaufmanna, dyrektora zarządzającego Biura Andersen w RPA. Jelil, Olaleye i Derrick będą blisko współpracować w zakresie zarządzania działalnością Andersen Global w Afryce i oraz wspierania dalszej ekspansji organizacji w regionie.

Początki Andersen sięgają roku 2002. Wówczas 23 byłych już wspólników Arthur Andersen założyło kancelarię WTAS LLC, która zajmowała się wyłącznie podatkami. Później, w 2013 r., utworzyli oni Andersen Global (poprzednio WTAS Global). W następnym roku kancelaria członkowska w Stanach Zjednoczonych przyjęła markę „Andersen Tax”, a w jej ślady poszły kancelarie członkowskie w Ameryce Łacińskiej i Europie. W 2017 r. Andersen Tax zadebiutowała w Nigerii, a w 2018 r. w Kenii. Od tamtego czasu organizacja rozrosła się do 65 placówek w regionie, w których obecnie pracuje ponad 1 tys. specjalistów od podatków i prawa, oraz 200 wspólników.

W tym roku markę Andersen przyjmą również kancelarie członkowskie w Kanadzie i Izraelu, a Andersen Global będzie kontynuować działania ekspansyjne na kluczowych rynkach, w tym na Karaibach, w Ameryce Łacińskiej, w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Andersen Global jest międzynarodowym stowarzyszeniem skupiającym odrębne prawnie i niezależne kancelarie prawne i podatkowe z całego świata. Od czasu jego założenia w 2013 r. w Stanach Zjednoczonych przez kancelarię Andersen Tax LLC stowarzyszenie zwiększyło zasięg na całym świecie i obecnie skupia ponad 7 tys. specjalistów z kancelarii członkowskich i współpracujących w przeszło 254 miejscach.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210222005838/en/

Źródło: Andersen Global

KONTAKT:

Megan Tsuei

Andersen Global

tel. 415-764-2700

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.02.2021, 16:02
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ