Newsletter

Biznes i finanse

Antaisolar prezentuje SPACE - największy na świecie tracker słoneczny - podczas targów SNEC 2021

15.06.2021, 10:16aktualizacja: 15.06.2021, 10:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SPACE, jednoszeregowy tracker słoneczny z szerokim zakresem kąta obrotu może osiągać długość 240 m.

XIAMEN, Chiny, 15 czerwca 2021 r. /PRNewswire/ -- Antaisolar, czołowy producent systemów montażowych dla całego łańcucha dostaw w branży fotowoltaicznej, uczcił 15. rocznicę powstania firmy premierą najnowszego trackera słonecznego SPACE, która odbyła się podczas targów SNEC. SPACE, reklamowany pod hasłem „Niepowtarzalność, inteligencja, wydajność, nieskończoność”, to najdłuższy na świecie jednorzędowy niezależny jednoosiowy system nadążny, który można wydłużyć do ponad 4 odcinków na maksymalną długość 240 m. Zapewnia on oszczędność kosztów systemu montażowego instalacji fotowoltaicznej na poziomie nawet 18%. Tym samym jest to optymalne rozwiązanie dla dużych elektrowni słonecznych położonych na płaskim terenie, wykazujące się lepszym przystosowaniem do pracy robotów czyszczących.

Do najważniejszych elementów nowego trackera można zaliczyć:

1: Niepowtarzalny napęd wielopunktowy.

Przeszedł testy wytrzymałościowe przeprowadzone przez CPP oraz kilka innych badań technicznych, otrzymując odpowiednie certyfikaty. Stanowi skuteczne rozwiązanie problemu niestabilności w skrajnych warunkach pogodowych.

2: Wyjątkowy napęd z elektryczną synchronizacją.

Dzięki zastosowanej elektrycznej synchronizacji wyeliminowano drążek przekładniowy. Napęd jest łatwy w montażu, wygodny w konserwacji i odporny na zużycie, co skutecznie ogranicza koszty pracy.

3: Jedyny w swoim rodzaju silnik bezszczotkowy (BLDC).

Pierwszy w branży silnik bezszczotkowy, którego okres użytkowania bez konieczności konserwacji wynosi ponad 30 lat.

4: Sztuczna inteligencja w trybie nadążnym.

Analiza dużych zbiorów danych na temat warunków atmosferycznych, ukształtowania terenu, rozproszenia światła w połączeniu z głębokim uczeniem maszynowym zapewnia optymalną ścieżkę nadążną, zwiększając ilość wytwarzanej mocy o 10% w porównaniu do tradycyjnych trackerów.

5: System monitorowania eksploatacji i konserwacji ANTAI SPACE CLOUD.

Działający w chmurze system monitorowania zapewnia globalne monitorowanie zarówno w zakresie eksploatacji i konserwacji, jak i zabezpieczeń systemu.

6: Inteligentne uruchamianie.

Dzięki inteligentnemu uruchamianiu system ANTAI można szybko zlokalizować i uruchomić poprzez zeskanowanie kodu QR na smartfonie.

„Na początkowym etapie prac badawczo-rozwojowych nad SPACE Antaisolar zwracała uwagę na trend stosowania popularnych modułów wielkogabarytowych. Wszystkie trackery słoneczne Antaisolar przeszły przeprowadzony przez firmę CPP test wytrzymałości na wiatr. Zalicza się do nich również SPACE” - powiedziała Amy Kou, wiceprezes Antaisolar.

Antaisolar:

Założona w 2006 r. firma Antaisolar posiada ogromne doświadczenie w obszarze systemów montażowych do paneli fotowoltaicznych i trackerów słonecznych. Firma zatrudnia ponad 800 osób i dysponuje zespołem badawczo-rozwojowym, w skład którego wchodzi 80 specjalistów. Antaisolar konsekwentnie optymalizuje swoją sieć międzynarodowych usług, posiadając ponad 20 zagranicznych oddziałów i biur.

Jak dotąd dostarczyła systemy montażowe dla instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 15 GW, a także przez siedem kolejnych lat była największym eksporterem tego typu systemów do Japonii oraz największym dystrybutorem w Australii i Wietnamie.

Materiał filmowy – https://mma.prnewswire.com/media/1530401/video_1.mp4

Źródło: Antaisolar

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.06.2021, 10:16
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ