Newsletter

Aplikacja mobilna ING Banku Śląskiego staje się intuicyjnym asystentem

30.10.2023, 08:00aktualizacja: 30.10.2023, 09:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ING Bank Śląski (1)
ING Bank Śląski (1)
Od 12 listopada klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy zyskają dostęp do nowej wersji aplikacji mobilnej ING Banku Śląskiego. Treści i funkcje będą bardziej spersonalizowane, a system nabierze nowego, przejrzystego wyglądu. Dzięki temu bank chce wzmocnić relacje z klientami i ułatwić im korzystanie z bankowości.

Dla ING Banu Śląskiego personalizacja jest kluczowa w budowaniu trwałych relacji z klientami. Bankowcy chcą, by osoby korzystające z aplikacji „Moje ING” na co dzień czuli, że bank się o nich troszczy, a to, co im proponuje, było dokładnie tym, czego potrzebują. Dzięki wprowadzanym zmianom bankowość mobilna stanie się intuicyjnym asystentem, który działa na rzecz klienta.

„>>Moje ING<< staje się bardziej >>moje<<. To ewolucja, a nie rewolucja. Klienci zyskają ergonomiczny interfejs, będzie im wygodniej eksplorować aplikację” - twierdzi Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za bankowość indywidulną w ING Banku Śląskim. „Aplikacja mobilna staje się dla klientów centrum zarządzania finansami” - dodaje.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie ING Banku Śląskiego wynika, że Polacy są otwarci na technologie i aplikacje, w których mogą załatwić wiele spraw, ale chcą mieć jednocześnie kontrolę nad nowymi rozwiązaniami. Według 93 proc. ankietowanych technologia ułatwia życie. 52 proc. badanych chciałoby, żeby aplikacje bankowe podpowiadały im, z jakich produktów warto skorzystać. Równocześnie dla 72 proc. ważne jest, aby nowe technologie oferowały im wybór.

„Właśnie te wskazania przyświecały nam przy aktualizacji naszej aplikacji. To, co proponujemy, to możliwość dostosowania aplikacji do swoich potrzeb, z jednoczesnym zachowaniem kontroli nad nią i wykorzystaniem jej możliwości asystenckich - wskazówek, >>przypominajek<<, porad” - wylicza Katarzyna Stawecka, dyrektor odpowiedzialna za Retail Digital Experience w ING Banku Śląskim.

Zmiany w „Moim ING” będą widoczne od 12 listopada dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Strona główna aplikacji mobilnej będzie podzielona na trzy główne sekcje. Pierwsza to „Moje finanse”, w której widać będzie wszystkie produkty finansowe. Druga to osiem „Skrótów”, dzięki którym można szybko dotrzeć do najpotrzebniejszych funkcji np. płatności BLIK, salda rachunku, przelewów do ZUS. Klient może samodzielnie ustawić skróty do wybranych usług i dodatków. Trzecia sekcja „Wybrane dla Ciebie” to obszar, w którym użytkownik zobaczy spersonalizowane podpowiedzi i oferty.

Dla ING Banku Śląskiego jedną z najważniejszych cech bankowości jest zapewnienie cyberbezpieczeństwa klientom. Dlatego w aplikacji mobilnej pojawiły się m.in. weryfikacja behawioralna czy alerty BiK.

„Najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2024 r. pojawi się weryfikacja telefonu z banku. Aplikacja poinformuje, że przychodzące połączenie to na pewno telefon z banku” - zapowiada Katarzyna Stawecka.

Więcej informacji na temat nowej wersji aplikacji mobilnej ING Banku śląskiego można znaleźć pod linkiem: https://www.ing.pl/indywidualni/aplikacja-mobilna/bankowosc-w-nowej-odslonie 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.10.2023, 08:00
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ