Newsletter

Autobusy elektryczne firmy Yutong doskonale radzą sobie w testach przeprowadzonych w ekstremalnie niskich temperaturach w Norwegii i Kazachstanie

29.02.2024, 08:47aktualizacja: 29.02.2024, 08:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Yutong Bus
PR Newswire/Yutong Bus

ZHENGZHOU, Chiny, 29 lutego 2024 r. /PRNewswire/ -- Spółka Yutong Bus Co., Ltd. („Yutong”, SHA:600066), międzynarodowy dostawca autobusów, informuje, że jej autobusy elektryczne pomyślnie przeszły przeprowadzone w Norwegii i Kazachstanie rygorystyczne testy drogowe w ekstremalnie niskich temperaturach, co jest znaczącym kamieniem milowym w procesie elektryfikacji transportu publicznego. W temperaturach sięgających -25°C w Kazachstanie, akumulatorowy autobus elektryczny Yutong osiągnął imponujący zasięg 374 km, ustanawiając nowy punkt odniesienia dla wydajności autobusów elektrycznych w trudnych warunkach klimatycznych.

Testy prowadzone w mroźnym klimacie Astany w Kazachstanie i na kole podbiegunowym w Norwegii były nie tylko próbą wytrzymałości, ale także wyraźnym sygnałem możliwości operacyjnych autobusów elektrycznych w ekstremalnych warunkach.

Testowany w Kazachstanie model E18PRO wyruszył w wymagającą podróż 21 stycznia 2024 roku, demonstrując nie tylko niezwykły zasięg autobusu, ale także jego zdolność do zapewnienia ciepłego i komfortowego środowiska podróży dla ponad 1500 pasażerów. Pasażerowie szczególnie chwalili sobie stałą temperaturę we wnętrzu pojazdu w zakresie od 18°C do 22°C w warunkach przenikliwego zimna, co przyczyniło się do zwiększenia komfortu podróży.

Tajemnica sukcesu E18PRO tkwi w najnowocześniejszej technologii akumulatorów Yutong, obejmującej system ogrzewania baterii cieczą, który utrzymuje optymalną temperaturę akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych, zapewniając wydajną pracę nawet w najzimniejszym klimacie. Ponadto przy projektowaniu autobusu wykorzystano ogromne doświadczenie firmy Yutong w obsłudze 190 tysięcy opartych na nowych źródłach energii pojazdów użytkowych na całym świecie, stosując niestandardowe strategie sterowania, dostosowane do pracy w ekstremalnie niskich temperaturach.

Dążenie Yutong do doskonałości było kontynuowane w Norwegii, gdzie model U12 został poddany wymagającemu testowi w Kirkenes. Notując zużycie energii na poziomie 1,56 kw/km w teście na dystansie 105 km, U12 działał bez zarzutu w temperaturach sięgających -33°C. Koncentracja firmy Yutong na zwiększeniu odporności pojazdu na korozję i zużycie, szczególnie w norweskich warunkach zasolenia i zaśnieżenia, miała kluczowe znaczenie dla jej sukcesu.

Z ponad 331 elektrycznymi autobusami akumulatorowymi obsługiwanymi w Norwegii, firma Yutong zademonstrowała swoje niezachwiane zaangażowanie w poprawę zrównoważonego rozwoju transportu publicznego na całym świecie. Innowacyjne podejście firmy, począwszy od systemu chłodzenia baterii cieczą, a skończywszy na inteligentnych funkcjach, takich jak zdalne ustawianie klimatyzacji i diagnostyka usterek, dowodzi jej wiodącej pozycji na rynku autobusów elektrycznych.

Zaangażowanie firmy Yutong Bus w rozwój międzynarodowego transportu w kierunku bardziej ekologicznego i bezpieczniejszego systemu transportu publicznego jest wyraźnie widoczne dzięki imponującym postępom w zakresie możliwości pojazdów elektrycznych wyposażonych w akumulatory.

Nagranie - https://www.youtube.com/watch?v=RlR0OGGM7PI

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2349642/1.jpg

Źródło: Yutong Bus

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.02.2024, 08:47
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ