Newsletter

Baker McKenzie: krótszy czas pracy i jawność wynagrodzeń - to kierunki zmian czekających pracodawców i pracowników

20.05.2024, 10:53aktualizacja: 20.05.2024, 11:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/ M. Moryl
PAP/ M. Moryl
„Polski rynek pracy ulega zmianom i to bardzo dynamicznym” - wskazał Michał Lisawa, adwokat i partner współkierującym zespołem prawa pracy w kancelarii Baker McKenzie, który uczestniczył w debacie „Praca się zmienia” na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. „Praca zdalna, praca elastyczna, jak również krótsze godziny pracy, to obecnie widoczne trendy na tym rynku” - ocenił.

Michał Lisawa zwrócił również uwagę, że jedną z dużych zmian czekających wkrótce pracodawców jest dopasowanie się do zmian przepisów w zakresie jawności wynagrodzeń.

„Osoby wykonujące w organizacji taką samą pracę lub pracę o tej samej wartości, będą musiały być wynagradzane w ten sam sposób. Te przepisy wynikające z dyrektywy UE Polska musi wprowadzić do 2026 roku” - wyjaśnił Michał Lisawa.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.05.2024, 10:53
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii