Newsletter

Baker McKenzie: zagraniczne inwestycje kapitałowe w polskie firmy będą coraz częstsze

14.05.2024, 11:16aktualizacja: 14.05.2024, 12:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - Kadr z filmu
PAP - Kadr z filmu
„Z mojego doświadczenia z ostatnich kilku miesięcy wynika, że inwestycje na rynku firm technologicznych mają się dobrze, a będzie jeszcze lepiej” - podsumował Radzym Wójcik, Counsel w praktyce fuzji i przejęć w kancelarii Baker McKenzie, podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Ekspert wymienił również trzy powody, dla których z optymizmem przygląda się perspektywom inwestycji kapitałowych w ogóle, a nie tylko w branży technologicznej. Wskazał na coraz większą zagraniczną ekspansję polskich firm, dzięki której są one coraz lepiej rozpoznawalne. Zauważył, że coraz częstsze jest tworzenie się dużych polskich firm - często łatwiej jest w świecie inwestycji znaleźć więcej pieniędzy niż mniej (co w dalszej części dyskusji przyznał zresztą inny uczestnik dyskusji, Krzysztof Pawiński z Maspexu, wskazując, że im więcej pieniędzy potrzebują na swoje akwizycje, tym większy entuzjazm banków słyszą). Ekspert Baker McKenzie wskazał na zauważalne kariery Polaków w globalnych korporacjach i firmach inwestycyjnych, co również przybliża Polskę do międzynarodowych centrów decyzyjnych biznesu.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 14.05.2024, 11:16
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ