Newsletter

Belvedere Catering by Design ze wsparciem dla służby zdrowia w dobie COVID-19

24.04.2020, 17:00aktualizacja: 24.04.2020, 17:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Belvedere Catering - kucharze
Belvedere Catering - kucharze
W związku z pandemią wirusa COVID-19 oraz rosnącą liczbą zakażeń i koniecznością zapewnienia pacjentom stałej, specjalistycznej opieki zdrowotnej przez służby medyczne w niemożliwym do przewidzenia czasie oraz zidentyfikowanymi ogromnymi potrzebami personelu służb medycznych, Polpharma S.A., Belvedere Catering by Design i Herbapol Lublin postanowiły uruchomić projekt „Wsparcie dla Służby Zdrowia”, polegający na codziennym dostarczaniu posiłków tym, którzy walczą o nasze zdrowie i życie na pierwszej linii frontu.

Program został wdrożony 20 marca 2020 r. W ramach projektu, firmy Polpharma, Belvedere i Herbapol dostarczają posiłki regeneracyjne wraz z sokami i herbatami do 11 warszawskich ośrodków medycznych.

W ciągu miesiąca przekazano placówkom 20000 pełnowartościowych obiadów, co daje blisko 700 porcji dziennie. Ze względu na ogromne potrzeby służby zdrowia program będzie kontynuowany. Łącznie zostanie dostarczonych prawie 40000 posiłków.

„Wszyscy stanęliśmy w obliczu ciężkiej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Kluczową rolę odgrywa obecnie służba zdrowia, która każdego dnia toczy walkę o nasze zdrowie i nierzadko życie. Zdajemy sobie sprawę, w jak trudnych warunkach ta batalia się rozgrywa - z ograniczonym kontaktem z bliskimi, brakiem czasu na chwile wytchnienia. Bez wahania zatem dołączyliśmy do inicjatywy pana Jerzego Staraka, właściciela Polpharmy, związanej z codziennym dostarczaniem posiłków regeneracyjnych do punktów medycznych. Posiłki opracowane we współpracy z dietetykiem skomponowane są z najwyższej jakości produktów i urozmaicone pod względem smaku i wartości odżywczych. Poprzez naszą pomoc chcemy nie tylko wesprzeć, ale i wyrazić podziw dla naszych pierwszoplanowych bohaterów” - mówi Artur Zymerman, dyrektor generalny Grupy Belvedere.

Do przygotowania obiadów zostanie zużytych 8 ton produktów wysokobiałkowych, 10 ton warzyw i dodatków skrobiowych. Wszystkie produkty wchodzące w skład posiłków pochodzą od lokalnych dostawców Belvedere.

Posiłki przygotowywane są przez 25 kucharzy z utrzymaniem najwyższych standardów jakości, zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej i zaleceniami WHO w kwestii zachowania szczególnej higieny.

O Belvedere Catering by Design

Belvedere Catering by Design od blisko 30 lat wyznacza standardy na rynku usług cateringowych w Polsce, podążając na bieżąco za światowymi trendami w gastronomii i zapewniając najwyższej jakości oprawę cateringową najważniejszym wydarzeniom w kraju.

Belvedere to pierwszy wybór klientów poszukujących firmy do obsługi niecodziennych, przygotowywanych na specjalną okazję eventów nawet do kilku tysięcy osób. Rocznie obsługuje ona ponad 700 imprez ze 160 tysiącami gości na terenie całego kraju, w tym najważniejsze wydarzenia na najwyższym szczeblu państwowym, prestiżowe gale i bale, kongresy i konferencje, a także jubileusze i wesela. Za kreacje kulinarne od samego początku istnienia marki odpowiedzialny jest Henryk Nieciejowski, który w swoich kreacjach kulinarnych łączy międzynarodowe trendy z polską, autentyczną kuchnią w nowatorskiej odsłonie.

www.belvederecatering.pl

https://www.facebook.com/CateringBelvedere/

https://www.instagram.com/belvedere_catering_by_design/

KONTAKT:

Jolanta Samluk-Pałasz

Marketing i PR

tel. 698 832 282

e-mail: jolanta.samluk@belvedere.com.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.04.2020, 17:00
Źródło informacji Belvedere Catering by Design
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii