Newsletter

Berg Holding S.A.: mocne wejście w nowy rok

01.02.2021, 12:35aktualizacja: 01.02.2021, 12:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Berg Holding - biuro (1)
Berg Holding - biuro (1)
Spółki Berg Holding pracowicie rozpoczęły 2021 rok. Współkontrolowana przez Farmy Fotowoltaiki S.A. spółka Columbus&Farmy początkiem stycznia zawarła nową umowę deweloperską oraz podpisała przedwstępną umowę nabycia gotowego projektu fotowoltaicznego, natomiast jej spółki celowe sfinalizowały kolejne umowy dzierżawy nieruchomości pod przyszłe projekty. Z kolei NETSU producent, pomp ciepła skutecznie rozwija sieć dystrybucji.

„Przedwstępna umowa na projekt Miejsce Piastowe to kolejna z ważnych umów zawartych w ostatnim czasie. Realizacja tego projektu bardzo mocno wpisuje się w naszą strategię i niewątpliwie będzie miała istotny wpływ na przychody finansowe całej grupy kapitałowej. W związku z dynamiką podejmowanych działań jesteśmy na etapie weryfikacji naszych prognoz finansowych, które niedługo opublikujemy” – komentuje Kamil Kita, członek Zarządu Berg Holding S.A. - jednocześnie zwracając uwagę na fakt, że poprzez spółki celowe sfinalizowano już szereg umów dotyczących długoterminowej dzierżawy ośmiu działek, na których powstaną farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy minimum 39 MW. „Istotnym zdarzeniem, jest również kolejna umowa na realizację planowanych przez nas projektów. W chwili obecnej spółka ma zakontraktowane 39 farm o minimalnej łącznej mocy 72 MW, a to dopiero początek” – podsumowuje Kamil Kita.

Ciekawie wygląda również sytuacja NETSU, producent pomp ciepła bardzo aktywnie rozwija swoją sieć handlową. Spółka zawarła umowę w zakresie dystrybucji pomp ciepła, zasobników oraz buforów z firmą CCHP Energia. W planach tej współpracy jest sprzedaż co najmniej stu urządzeń w 2021 roku. Podobne efekty ma przynieść umowa inwestycyjna w ramach której Berg Holding nabył 5% udziałów firmy Solenerga – wiodącego dostawcy rozwiązań z zakresu pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. W ramach zawartej umowy strony będą prowadzić sprzedaż produktów NETSU, za pośrednictwem sieci handlowej Solenerga.

„W obu przypadkach nasze cele są podobne, a podejmując współpracę będziemy mogli wytworzyć efekt synergii. Powinno to przełożyć się na usprawnienie procesu zarządzania sprzedażą, obniżenie ogólnych kosztów, a finalnie na zwiększenie zysków” – informuje Kamil Kita.

Istotnym odnotowania jest również fakt, iż Berg Holding zmienił adres siedziby firmy. Kamienica Zimmermana przy ulicy Kopernika 6 w Katowicach to odpowiedź na zmiany organizacyjne, które zaszły w spółce w ubiegłym roku. Nowa przestronna i funkcjonalna przestrzeń, dopasowana do rozwijającej się struktury firmy ma ułatwić komunikację oraz zapewnić komfort podczas spotkań z Klientami.

Berg Holding S.A. to spółka giełdowa notowana na rynku NewConnect, kontrolująca niezależne podmioty działające m.in. w branży nieruchomości, hotelarskiej, gastronomicznej oraz OZE.

Farmy Fotowoltaiki S.A. to spółka córka Berg Holding S.A., która przez podległe spółki celowe buduje farmy fotowoltaiczne od 1 do 120 MW jako bezpośrednie projekty.

NETSU S.A. to spółka córka Berg Holding S.A., producent nowoczesnych i wydajnych pomp ciepła FEHU SPLIT oraz URUZ MONOBLOK.

Źródło informacji: Berg Holding S.A.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.02.2021, 12:35
Źródło informacji Berg Holding S.A.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ