Newsletter

Bioceltix S.A. debiutuje na Głównym Rynku GPW

05.09.2022, 17:15aktualizacja: 05.09.2022, 17:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/M. Kmieciński (1)
Fot. PAP/M. Kmieciński (1)
W poniedziałek 5 września po zaledwie dziewięciu miesiącach obecności na rynku NewConnect wrocławska firma Bioceltix S.A. przeniosła się na Główny Rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Warto wspomnieć, że współwłaściciel spółki jest absolwentem drugiej edycji Akademii GPW Growth.

Wśród inwestorów giełdowych sukcesywnie rośnie zainteresowanie biotechnologią. Nic dziwnego, bo potencjał i dynamiczny rozwój tej branży przekłada się na wymierne zyski finansowe. To również szansa pomocy w przełomowych odkryciach medycznych, które mogą zrewolucjonizować leczenie poważnych chorób u ludzi oraz zwierząt.

Debiutująca dziś na Głównym Rynku GPW firma Bioceltix S.A. jest spółką z branży biotechnologicznej. Jako pierwsza polska firma o profilu weterynaryjnym zajmuje się rozwojem i wprowadzaniem do obiegu leków biologicznych opartych na komórkach macierzystych. Dysponuje nowoczesnym zapleczem badawczo-produkcyjnym.

Bioceltix S.A pracuje obecnie nad trzema produktami medycznymi: do leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów u psów, leczenia atopowego zapalenia skóry u psów oraz leczenia zapalenia stawów u koni. Do 2024 roku spółka zamierza złożyć wnioski do Europejskiej Agencji Leków o dopuszczenie preparatów do sprzedaży.

„Bezpośrednio po debiucie na rynku NewConnect przypominaliśmy naszym inwestorom o tym, że jest to tylko faza przejściowa, a naszym głównym celem pozostaje rynek regulowany. Dzisiejszy debiut to dla nas nobilitacja, ogromna szansa, ale również wielka odpowiedzialność” - przekonywał Łukasz Bzdzion, prezes zarządu Bioceltix S.A.

Łukasz Bzdzion jest absolwentem drugiej edycji Akademii GPW Growth, jednej z inicjatyw strategicznych #GPW2022, wieloletniego planu rozwoju i funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prezes zarządu Bioceltix S.A. podkreślał kluczowe znaczenie wiedzy o strategiach i narzędziach zdobytej w trakcie programu.

Głównym celem Akademii GPW Growth jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie przedsiębiorców i menedżerów do osiągania biznesowych sukcesów. Motywem przewodnim Akademii jest wartość, która płynie m.in. z osobistego potencjału lidera, kapitału ludzkiego, innowacji, zarządzania zmianą oraz dobrze zbudowanych relacji biznesowych.

„Bioceltix S.A. swoją giełdową przygodę rozpoczęła w 2021 roku debiutem na rynku NewConnect. Działając na tym rynku stopniowo dojrzewała i stała się gotowa do wejścia na Rynek Główny, z czego oczywiście bardzo się cieszymy” - powiedziała Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Bioceltix S.A. jest 11. spółką z sektora biotechnologii debiutującą na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych. Wartość firmy ustalona na bazie średniego kursu akcji z rynku NewConnect z ostatnich 3 miesięcy wynosi 120 mln zł. Na parkiecie GPW obecnych jest już łącznie 420 spółek - 375 krajowych oraz 45 zagranicznych.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.09.2022, 17:15
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ