Newsletter

Biznes i finanse

Blume Global zapowiada nową inwestycję z udziałem Bridgepoint

15.09.2021, 16:32aktualizacja: 15.09.2021, 16:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Najnowsza inwestycja szacuje wartość dynamicznie rozwijającego się lidera technologii łańcucha dostaw na 500 milionów dolarów, zapewniając kapitał na dalszą ekspansję w zakresie technologii widoczności łańcucha dostaw i organizacji.

PLEASANTON, Kalifornia, 15 września, 2021 /PRNewswire/ -- Blume Global, główny oferent technologii realizacji i widoczności łańcucha dostaw, ogłosił dzisiaj, że pozyskał nowy kapitał od grupy Bridgepoint Group, mającej swoją siedzibę w Londynie. Inwestycja ta wspomoże wysiłki firmy w celu wprowadzenia prawdziwie nowatorskiej i transformacyjnej cyfryzacji łańcucha dostaw w branży. Najnowsze finansowanie wycenia Blume Global na 500 milionów dolarów, a Bridgepoint dołącza do funduszy zarządzanych przez oddziały Apollo Global Management i EQT jako inwestorów kapitałowych w spółce.

Wprowadzona na rynek w 2018 roku firma Blume Global udostępnia inteligentną platformę operacyjną typu cloud-first, która aranżuje procesy dotyczące światowego łańcucha dostaw poprzez cyfrową mapę światowego łańcucha dostaw dla tysięcy klientów. Ma to miejsce poprzez cyfryzację i przekształcanie łańcuchów dostaw na całym świecie, umożliwiając tym samym operatorom spedycyjnym (nabywcom i dostawcom), dostawcom usług logistycznych i przewoźnikom współpracę na wspólnej platformie, opartej na danych w celu zmniejszenia strat i nieefektywności poprzez widoczność, automatyzację i optymalizację.

W 2021 roku Blume Global kontynuuje swoją dynamiczną ścieżkę wzrostu, z ponad 100% rocznym wzrostem rezerwacji od początku roku. Od stycznia firma zatrudniła ponad 100 pracowników w Stanach Zjednoczonych, Hong Kongu, Europie i Indiach. Dzięki nowemu kapitałowi, spółka zamierza dokonać dodatkowych inwestycji w badania i rozwój oraz działania marketingowe, pozycjonując Blume w celu dalszego tworzenia transformującej i zrównoważonej platformy dla międzynarodowych łańcuchów dostaw.

„Kiedy w 2018 roku uruchomiliśmy Blume Global, dostrzegliśmy możliwość zbudowania opartej na chmurze, cyfrowej platformy operacyjnej obsługującej światowe łańcuchy dostaw, która wykorzystuje nowoczesne technologie i uczenie maszynowe do optymalizacji i automatyzacji operacji - powiedział Pervinder Johar, dyrektor generalny, Blume Global. - Od tego czasu obserwujemy jedynie zwiększone zapotrzebowanie na platformę przejrzystości łańcucha dostaw i organizacji dostaw, taką jak nasza. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tej nowej inwestycji Bridgepoint Group, która pomoże sfinansować nasz dalszy rozwój”.

Rohit Dhote, dyrektor zarządzający w Bridgepoint Credit, skomentował: „Rozwiązanie złożoności łańcucha dostaw i zapewnienie widoczności w przepływie towarów nigdy nie było tak kluczowe dla biznesu. Blume Global jest liderem w tworzeniu multimodalnych łańcuchów dostaw poprzez swoje wiodące, oparte na chmurze rozwiązania w zakresie zarządzania zamówieniami, TMS i widoczności w czasie rzeczywistym. Cieszymy się, że możemy współpracować z Blume Global, jej zespołem zarządzającym, Apollo i EQT, aby wspierać firmę na kolejnym etapie wzrostu”.

Misja Blume Global, polegająca na redukcji odpadów o wartości 1 biliona dolarów pochodzących z międzynarodowych łańcuchów dostaw, obniżeniu emisji dwutlenku węgla oraz demokratyzacji technologii dla milionów małych i średnich przedsiębiorstw, dzięki którym funkcjonują globalne łańcuchy dostaw, odbija się szerokim echem w branży. Na platformie Blume Global jest ponad 10.000 firm, w tym jedni z największych spedytorów, przewoźnicy oceaniczni, kolejowi i światowi spedytorzy.

Justin Korval, partner w Apollo, dodał: „Blume Global dostarcza firmom kluczowe dla biznesu rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw i logistyki, odgrywając niezmiernie ważną rolę w tworzeniu bardziej zrównoważonego międzynarodowego łańcucha dostaw. Cieszymy się, że możemy wspierać Pervinder i zespół Blume Global w dalszym rozwoju firmy i powitać kolejnych inwestorów z najwyższej półki, takich jak Bridgepoint”.

W transakcji, J.P. Morgan Securities LLC pełnił rolę wyłącznego agenta pozycjonującego, a Cooley LLP był doradcą prawnym Blume Global. Sidley Austin LLP był doradcą prawnym Bridgepoint, zaś Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP był doradcą prawnym Funduszy Apollo.

Kilka zdań o Blume Global 

Blume Global, oferent technologii łańcucha dostaw dąży do usunięcia odpadów o wartości 1 biliona dolarów z globalnego łańcucha dostaw, czyniąc procesy logistyczne bardziej zwinnymi, niezawodnymi i zrównoważonymi dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie realizacji i widoczności logistyki. Platforma cyfrowa Blume wykracza poza dotychczasowe status quo w zarządzaniu transportem, umożliwiając użytkownikom błyskawiczne przewidywanie skutków zakłóceń i reagowanie w czasie rzeczywistym, zanim drobne kwestie staną się poważnymi problemami. Dzięki jednej z najbardziej rozległych sieci wśród dostawców technologii logistycznych, spółka oferuje bezpośrednią łączność z przewoźnikami oceanicznymi, lotniczymi, kolejowymi, paczkowymi, LTL i ciężarowymi, a to wszystko w połączeniu z rozwiązaniami Blume Global i 27 latami danych branżowych. Umożliwia to zapewnienie klientom inteligencji potrzebnej do maksymalizacji wydatków na transport, poprawy obsługi klienta i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Kilka zdań o Bridgepoint

Bridgepoint Group PLC jest czołowym na świecie, notowanym na giełdzie inwestorem skupiającym się na rozwoju aktywów prywatnych na rynku średnim, z aktywami o wartości 27 miliardów euro oraz obecnością na rynkach lokalnych w USA, Europie i Chinach. Spółka specjalizuje się w inwestycjach na niepublicznym rynku kapitałowym i kredytach prywatnych oraz inwestuje na skalę międzynarodową w sześciu głównych sektorach: usług dla biznesu, usług konsumenckich, usług finansowych, technologii medycznych i farmaceutycznych, zaawansowanych technologii przemysłowych oraz technologii i mediów.

Kilka zdań o Apollo

Apollo jest dynamicznie rozwijającym się międzynarodowym podmiotem zarządzającym aktywami alternatywnymi. Spółka stara się zapewnić swoim klientom ponadprzeciętną rentowność w każdym punkcie spektrum ryzyka i zysku, od inwestycyjnego do funduszy typu private equity, koncentrując się na trzech strategiach biznesowych: dochodowej, hybrydowej i oportunistycznej. Poprzez działalność inwestycyjną w ramach w pełni zintegrowanej platformy, zaspokaja potrzeby klientów w zakresie dochodów emerytalnych i zwrotu finansowego, a także oferuje innowacyjne rozwiązania kapitałowe dla przedsiębiorstw. Jej cierpliwe, kreatywne i kompetentne podejście do inwestowania łączy klientów, firmy, w które dokonywane są inwestycje, jej pracowników i społeczności, na które ma wpływ, w celu poszerzania możliwości i osiągania pozytywnych rezultatów. Na dzień 30 czerwca 2021 r. firma Apollo zarządzała aktywami o wartości około 472 mld USD. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.apollo.com.

Źródło: Blume Global

KONTAKT:

Jon Ross

e-mail: jon.ross@blumeglobal.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.09.2021, 16:32
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ