Newsletter

Bolt zablokuje za niebezpieczną jazdę. Rusza szkolenie edukacyjne dla kierowców z zasad bezpiecznej jazdy

24.11.2023, 11:48aktualizacja: 24.11.2023, 12:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Bolt
Bolt
W ramach działań poprawiających jakość i komfort przejazdów Bolt ogłasza rozpoczęcie programu edukacyjnego z zasad bezpiecznej jazdy. Pierwszym etapem programu jest uruchomienie szkolenia dla kierowców z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szkolenie ma na celu przypomnieć kierowcom najważniejsze zasady poruszania się po ulicach, przypomnieć im zasady prawidłowego parkowania oraz przestrzec o konsekwencjach niewłaściwych zachowań. Treść szkoleń powstała w oparciu o informacje z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Bolt od dawna prowadzi liczne działania mające podnieść komfort i bezpieczeństwo przejazdów. Tylko w ubiegłym roku firma zainwestowała ponad 10 milionów złotych w bezpieczeństwo, a następnie jako pierwsza na polskim rynku wprowadziła funkcję nagrywania dźwięku w czasie przejazdu. Teraz Bolt podejmuje kolejny krok: program edukacyjny, który ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Program planowany jest na kilka etapów, a pierwszym z działań jest obowiązkowe szkolenie z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla kierowców zgłaszających się na platformę.

Obowiązkowe szkolenie z prawidłowego poruszania się na drodze obejmie również kierowców, wobec których pojawiać się będą zgłoszenia o nieprzestrzeganiu zasad bezpiecznej jazdy. W takim wypadku konto kierowcy będzie tymczasowo zablokowane, a kierowca będzie musiał obowiązkowo odbyć szkolenie przypominające.

„W Bolt bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Działanie na rzecz bezpiecznej jazdy kierowców świadczących usługi przewozu za pośrednictwem platformy Bolt jest kolejnym krokiem w stronę jeszcze bardziej jakościowej usługi. Jesteśmy wdzięczni Biuru Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji za niezbędne informacje, które pozwoliły nam stworzyć adekwatną treść szkolenia. Rozwijanie nowych produktów i funkcji, a także program edukacyjne są częścią naszego planu działań mających ulepszyć ekosystem bezpieczeństwa aplikacji Bolt i oferować użytkownikom najwyższą jakość usług” - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Szkolenie porusza najczęstsze problemy w kontekście bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jego treść została przygotowana na podstawie informacji udostępnionych przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji na temat najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Rozwiązania bezpieczeństwa Bolt

Szkolenie z zasad bezpiecznej jazdy dla kierowców to kolejne działanie, jakie Bolt podejmuje w celu podniesienia komfortu i bezpieczeństwa w przejazdach. Według danych firmy 99,999% przejazdów na platformie Bolt odbywa się bez zgłoszeń nt. niewłaściwego zachowania kierowców. Od 2020 roku w aplikacji wszystkie przejazdy w aplikacji Bolt są śledzone za pomocą sygnału GPS, a ich trasa jest zapisywana. Bolt monitoruje również czas trwania przejazdów, co pozwala na wykrycie nieoczekiwanie długich przystanków. Od wiosny 2022 roku Bolt regularnie współpracuje z fundacją Feminoteka, która wsparła m.in. stworzenie pierwszego na rynku webinaru szkoleniowego dla kierowców. Od czerwca 2022 roku ma miejsce weryfikacja kierowców Bolt w czasie rzeczywistym - funkcja ma na celu potwierdzenie, czy zdjęcie wykonane przez kierowcę w czasie rzeczywistym pasuje do zarejestrowanego profilu w naszej aplikacji. W sierpniu 2023 Bolt jako pierwsza firma w branży rozpoczęła testy opcjonalnej funkcji nagrywania dźwięku podczas przejazdu.

Bolt prowadzi również szczegółową osobistą weryfikację tożsamości kierowców w ponad 30 Punktach Obsługi Kierowców w całej Polsce.

Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.

Bolt ma ponad 150 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.

Więcej informacji: www.bolt.eu

Źródło informacji: Bolt

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.11.2023, 11:48
Źródło informacji Bolt
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ