Newsletter

Budowanie inteligentnego silnika przemysłowego, kształtowanie nowego paradygmatu aplikacji przemysłowych: SUPCON prezentuje przełomowy model TPT

10.06.2024, 09:31aktualizacja: 01.07.2024, 15:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HANGZHOU, Chiny, 7 czerwca 2024 r. /PRNewswire/ -- 5 czerwca w Singapurze firma SUPCON zaprezentowała swój przełomowy model TPT (Time-series Pre-trained Transformer), pierwszy model AI do analizy szeregów czasowych, przedstawiając go globalnym klientom i rozpoczynając jego pełne zastosowanie w przemyśle. Dr Wenyue Ding, starszy naukowiec badawczy SUPCON, przedstawił produkt pod hasłem „Pionierzy nowych granic przemysłowej sztucznej inteligencji”.

TPT opiera się na generatywnym algorytmie sztucznej inteligencji i integruje ogromne ilości danych dotyczących produkcji, operacji, procesów, sprzętu oraz jakości w różnych branżach podczas szkolenia. Znacząco poprawia efektywność modelowania, ujednolica aplikacje przemysłowe i umożliwia adaptację do różnych jednostek i warunków oraz dokładnie dopasowane i niezawodne zastosowania w pętli zamkniętej. TPT może przyspieszyć kompleksowe wprowadzenie rozwiązań inteligentnych w przemyśle przetwórczym.

Wnikliwa analiza podstawowych scenariuszy przemysłowych

W ostatnich latach sztuczna inteligencja przyciągnęła uwagę całego świata, zapoczątkowując erę AI wraz z pojawieniem się treści generowanych przez sztuczną inteligencję (AIGC). Obecnie badamy zastosowanie sztucznej inteligencji w scenariuszach przemysłowych w celu poprawy wydajności produkcji i sprostania wyzwaniom w sektorze.

Proces działania w przemyśle jest jednak w dużej mierze rejestrowany i charakteryzowany przez dane szeregów czasowych, podczas gdy dotychczasowe modele sztucznej inteligencji nie radzą sobie z kluczowymi wyzwaniami, takimi jak ostrzeżenia o nieprawidłowościach, optymalizacja operacji i sterowania oraz analiza miejscowych przeładowań systemu. Przełomowy model TPT firmy SUPCON, pierwszy w branży przemysłowej model do analizy szeregów czasowych, zrewolucjonizuje wykorzystanie danych i napędzi zrównoważony rozwój przemysłu jako nowa generacja inteligentnego silnika przemysłowego. Ponadto stanowi on niezwykły kamień milowy w dążeniu firmy SUPCON do ustanowienia przewagi „AI+dane” oraz rozwoju innowacji i wdrożeń AI.

Wielozadaniowy, uniwersalny i niezawodny

Model TPT firmy SUPCON charakteryzuje się trzema cechami: wielozadaniowością, uniwersalnością i niezawodnością.

Wielofunkcyjność: TPT integruje symulację i prognozowanie dla różnych zadań przemysłowych poprzez trening z przewidywaniami zróżnicowanych cykli i dynamicznymi symulacjami stanu ustalonego, skutecznie radząc sobie ze skomplikowanymi scenariuszami poprzez ujednolicenie analizy, optymalizacji i sterowania.

Uniwersalność: TPT gromadzi ogromne ilości danych do wstępnego treningu i uczy się zasad działania przemysłowego. Dzięki szerokim możliwościom adaptacyjnym może być ponownie wykorzystywany w różnych jednostkach i warunkach.

Niezawodność: TPT oferuje wyższą dokładność i wszechstronność niż tradycyjne modele AI, umożliwiając precyzyjne sterowanie i zoptymalizowaną, zamkniętą produkcję w jednostkach przemysłowych.

Kształtowanie nowego paradygmatu aplikacji przemysłowych

W sektorze przemysłowym TPT całkowicie zrewolucjonizuje tradycyjne rozproszone aplikacje przemysłowe i dane, przechodząc z tradycyjnego trybu „N modeli + N aplikacji” na nowy paradygmat „TPT + 1 oprogramowanie” w zakładzie.

Aplikacje TPT firmy SUPCON dokonały przełomu w różnych jednostkach, obejmując zakłady chloro-alkaliczne, elektrociepłownie oraz zakłady petrochemiczne. TPT wyposaża te jednostki produkcyjne w „inteligentny mózg”, który umożliwia im autonomiczne „myślenie” i „komunikację” na poziomie eksperckim, jednocześnie monitorując i optymalizując operacje jednostki. Dzięki temu można osiągnąć cele związane z poprawą wydajności, stabilną pracą i zwiększeniem zysków, co ostatecznie pozwala sprostać nierozwiązanym wyzwaniom.

SUPCON przyspiesza obecnie swoje działania w zakresie technologii AI, dążąc do przewodzenia rozwojowi przemysłowej sztucznej inteligencji dzięki nowej misji i wizji. Firmie zależy na wspieraniu zrównoważonego rozwoju przemysłowego dzięki sztucznej inteligencji i zapoczątkowaniu nowej ery przemysłu procesowego w kierunku AGI. Niewątpliwie globalne uruchomienie TPT i jego późniejsze zastosowania przemysłowe na dużą skalę stanowią znaczący kamień milowy w tej wielkiej podróży transformacyjnej.

Źródło: SUPCON TECHNOLOGY CO.,LTD.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.06.2024, 09:31
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ