Newsletter

C&A ostrzega o "wąskich gardłach" dostaw bawełny organicznej (zlecone)

08.04.2014, 11:41aktualizacja: 08.04.2014, 11:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Broszura C&A: "Let’s take Bio Cotton to everyone every day".

Düsseldorf, 8 kwietnia 2014 roku. Globalna produkcja bawełny organicznej w dalszym ciągu zmniejsza się mimo coraz większego popytu na międzynarodowych rynkach. Temu trendowi towarzyszą ekologiczne, społeczne i ekonomiczne skutki, odczuwane przez zaangażowane osoby wzdłuż światowego łańcucha dostaw bawełny organicznej. W odniesieniu do światowej produkcji bawełny aktualny udział bawełny ekologicznej wynosi dokładnie 1%.

Firmie C&A Europa, która już od 10 lat wspiera uprawy bawełny organicznej, szczególnie zależy na przeciwdziałaniu tej sytuacji.

Thorsten Rolfes, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej na Europę, wyjaśnia: "Znaleźliśmy się w krytycznej sytuacji, w której popyt na bawełnę organiczną przekracza jej dostawy. Związana z tym niepewność dostępności stanowi zagrożenie dla długoterminowych inwestycji w bawełnę organiczną".

Po tym, jak światowa produkcja bawełny organicznej do roku 2011 jeszcze stale rosła, w kolejnych latach plony zmniejszyły się o 8%. Stało się tak niezależnie od faktu, że jednocześnie 50% krajów produkujących zwiększyło swoją produkcję bawełny organicznej. Przyczyn tej sytuacji należy szukać między innymi w nieznajomości metod upraw organicznych i braku współpracy między społecznościami.

W celu zwrócenia uwagi na te problemy C&A opublikowała broszurę "Let’s take Bio Cotton to everyone every day". Broszura zawiera obszerne informacje o wartościach dodanych oraz aktualnych wyzwaniach związanych z uprawą bawełny organicznej i przedstawia związane z tym szanse dla wszystkich zaangażowanych wzdłuż globalnego łańcucha dostaw. C&A uważa, że szczególna odpowiedzialność spoczywa tutaj na firmach sprzedających tekstylia.

"Firmy produkujące markową odzież odgrywają kluczową rolę w rozwoju bawełny organicznej jako zrównoważonego zasobu. Mimo że niektóre marki zaczęły już działać, z kryzysu zaopatrzeniowego wynika, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Podstawowym i kluczowym hasłem jest przy tym kooperacja - współpraca z ekspertami, lokalnymi społecznościami i rządami stanowi ważne źródło do wykorzystania pełnego potencjału bawełny organicznej - mówi Rolfes. - Firmy mogą wpłynąć na zmiany nie tylko w krajach produkujących, lecz także w tych, które są odbiorcami, przez uwrażliwienie klientów na problematykę związaną z bawełną organiczną. Z naszych doświadczeń wynika, że możliwe jest zbudowanie świadomości i zaspokojenie popytu przy jednoczesnym zapewnieniu sobie zysków".

Firma C&A jest obecnie największym odbiorcą bawełny organicznej i w roku finansowym 2013 sprzedała ponad 100 milionów produktów z tej bawełny - uzyskując w ten sposób ponownie wyraźny wzrost względem poprzedniego roku.

W ten sposób udział bawełny organicznej w całej kolekcji z bawełny wynosi około 38%. Przetwarzana bawełna organiczna uprawiana bez zastosowania pestycydów i nawozów sztucznych, pochodzi w 75% z farm objętych projektami wspieranymi przez Fundacja C&A - korzysta z tego między innymi aż 60 000 farm w Indiach. Główną grupą docelową programów socjalnych i środowiskowych są gminy w regionach rolniczych. Celem tych programów jest poprawa warunków życia rolników uprawiających bawełnę w tych regionach. W ten sposób realizowane są między innymi projekty obejmujące nawadnianie kroplowe i dostarczanie ekologicznego materiału siewnego oraz szkolenia dla farmerów i innych ważnych partnerów z łańcucha dostaw bawełny organicznej.

W tym duchu działa także "CottonConnect", niezależna firma założona przez C&A w ramach partnerstwa z Textile Exchange oraz Shell Foundation. Celem "CottonConnect" jest bardziej zrównoważone kształtowanie światowych łańcuchów dostaw przez współpracę z 22 sprzedawcami detalicznymi tekstyliów i markami modowymi. W tym celu wszystkie osiągnięte zyski są wyłącznie reinwestowane.

Firma C&A obrała sobie długoterminowy cel polegający na tym, aby do roku 2020 cała kolekcja tekstyliów z bawełny była pozyskiwana ze zrównoważonych upraw. Jednocześnie Fundacja C&A wspomaga szereg inicjatyw wspierających uprawy ekologiczne i inicjatywy zmierzające do polepszenia warunków życia rolników.

W ramach zachęcenia do działania fundacja zorganizowała ostatnio we współpracy z "CottonConnect" pierwszy panel dyskusyjny dotyczący bawełny organicznej, którego celem było zebranie wszystkich zaangażowanych przedstawicieli interesów przy jednym stole i omówienie problemów związanych ze spadkiem produkcji.

Dalsze informacje na temat bawełny organicznej C&A oraz broszura "Let’s take Bio Cotton to everyone every day" są dostępne na stronie: http://www.c-and-a.pl/biobaweoena.

C&A Europa

Firma C&A Europa zatrudniająca ponad 37 500 pracowników i posiadająca ponad 1 575 filii w 21 krajach europejskich należy do wiodących sprzedawców detalicznych mody w Europie. C&A Europa należy do Cofra Holding AG.

Źródło: C&A Europe

KONTAKT:

C&A Europe

Fashion Center

Wanheimer Straße 70

D-40468 Düsseldorf

-

Thorsten Rolfes

Corporate Communications C&A Europe

tel. +49 211 9872 - 2749

faks +49 211 9872 - 2748

tel. kom. +49 172 2020023

e-mail: Thorsten.Rolfes@canda.com

Źródło informacjo: PR Newswire

UWAGA! Za treść informacji zleconych PAP nie ponosi odpowiedzialności (ZLECONE PAP).

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.04.2014, 11:41
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ