Newsletter

Central Park Tower najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie

18.09.2019, 10:52aktualizacja: 18.09.2019, 10:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Najnowszy budynek przy alei Billionaire's Row na Manhattanie oficjalnie sięga 1550 stóp wysokości.

Nowy Jork, 17 września 2019 r. /PRNewswire/ -- Firma Extell Development Company, deweloper nieruchomości mieszkalnych, komercyjnych i turystycznych oferujący pełną gamę usług, ogłosiła położenie dachu na Central Park Tower na wysokości 1550 stóp, tym samym potwierdzając status budynku jako najwyższego apartamentowca na świecie. Położony przy West 57th Street wzdłuż słynnej alei Billionaire's Row apartament Central Park Tower już jest nowym symbolem wieżowca w Nowym Jorku i charakteryzuje się pięknymi widokami, wyjątkowym kunsztem architektonicznym, dobrymi rozkładami i niezrównanym poziomem usług.

„Central Park Tower to szczyt osiągnięć budownictwa w Nowym Jorku i na całym świecie” - skomentował Gary Barnett, założyciel i przewodniczący Extell Development Company. - Nie bylibyśmy w stanie zaoferować takiego poziomu projektu, jakości i usług bez wkładu najbardziej utalentowanych architektów, inżynierów i projektantów”.

Firma Extell rozpoczęła prace przy alei Billionaire's Row na Manhattanie przez wzniesienie One57, pierwszego superapartamentowca przy West 57th Street. Założenie dachu na Central Park Tower jest symbolem umocnienia pozycji firmy Extell jako przodującego dewelopera w okolicy.

Wieżowiec Central Park Tower został zaprojektowany przez firmę Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS+GG), która z oddaniem zajmuje się projektowaniem wysoko wydajnych, oszczędnych energetycznie, robiących wrażenie konstrukcji na skalę międzynarodową. Piękna fasada Central Park Tower wykończona jest elementami ze szkła, satynowej stali nierdzewnej oraz przyciągającymi światło poziomymi i pionowymi detalami, które podkreślają współgranie faktury i światła. Na wysokości 300 stóp od poziomu ulicy budynek ma wsporniki po wschodniej stronie, przez co mieszkania skierowane ku zachodowi mają widoki na Central Park.

Wnętrza apartamentów zaprojektowała firma Rottet Studio, która pracowała wcześniej między innymi nad St. Regis Hotel w Aspen i Loews Regency Hotel w Nowym Jorku. Wnętrza autorstwa Rottet Studio charakteryzują się przywiązaniem do szczegółów i wykorzystaniem unikalnych, niestandardowych wykończeń w celu nadania przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Od 32. piętra w górę w budynku znajduje się 179 superluksusowych apartamentów, które mają od dwóch do ośmiu sypialni i od 1435 do ponad 17500 stóp kwadratowych powierzchni.

W tym najwyższym budynku mieszkalnym w historii znajdować się będzie jeden z najbardziej ekskluzywnych klubów prywatnych Central Park Club. W klubie o powierzchni około 50 000 stóp kwadratowych na trzech piętrach znajdować się będą luksusowe rozrywki, z których każda będzie źródłem niezapomnianych wrażeń z pięciogwiazdkową obsługą.

Na parterze budynku znajdować się będzie nowy, siedmiopiętrowy flagowy dom towarowy Nordstrom o powierzchni około 300000 stóp kwadratowych. Dom towarowy będzie największym i najlepszym symbolem marki, która poświęciła 25 lat na poszukiwania idealnego miejsca na oddział flagowy w Nowym Jorku. Jest to największa inwestycja projektowa Nordstrom w ponad 100-letniej historii firmy. Dom towarowy otworzy swoje podwoje 24 października 2019 roku.

Firma Extell wznosi Central Park Tower przy współpracy z SMI USA (SMI), amerykańskim oddziałem Shanghai Municipal Investment, wiodącym przedsiębiorstwem inwestycji infrastrukturalnych odpowiedzialnym za znany, drugi co do wielkości na świecie budynek Shanghai Tower. Lendlease, jedna z największych na świecie firm zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, infrastrukturą, deweloperstwem i budową pełniła rolę kierownictwa budowy Central Park Tower.

Pierwsze apartamenty mają być oddane w roku 2020. Ceny obecnie dostępnych apartamentów w Central Park Tower rozpoczynają się od 6,9 miliona dolarów. Dodatkowe informacje i możliwość umówienia się na spotkanie w galerii sprzedaży dostępne są pod numerem 212-957-5557 lub na stronie www.centralparktower.com.

O Extell

Firma Extell Development Company jest uznanym w całym kraju deweloperem nieruchomości mieszkalnych, użytkowych, sklepowych, turystycznych i mieszanych prowadzącym działalność głównie na Manhattanie i w innych dużych miastach w kraju. We współpracy z najlepszymi na świecie architektami i projektantami firma Extell tworzy nieruchomości wyróżniające się niezwykłymi projektami, dobrymi planami i najlepszymi udogodnieniami.

Obecnie firma wznosi największy kompleks apartamentowców w dolnej części Manhattanu, One Manhattan Square tuż przy nowojorskim porcie. Z kompleksu rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na wodę i miasto, a do dyspozycji przyszłych mieszkańców będzie ponad 100000 stóp kwadratowych powierzchni użytkowych. Inny wieżowiec to Brooklyn Point, najwyższy budynek w tej dzielnicy. Firma wznosi także The Kent przy 200 East 95 Street, który jest hołdem dla nowojorskich budynków w stylu art deco, a którego wnętrza są echem klasycznej elegancji panującej na Upper East Side. Inny budynek to 1010 Park, kolekcja 11 piętrowych budynków z luksusowymi apartamentami na całych i podwójnych piętrach. Firma pracuje także nad 70 Charlton, pierwszym luksusowym apartamentowcem przy Hudson Square w dzielnicy West SoHo. Firma Extell przeprowadziła także renowacje i remonty szeregu znanych budynków w najlepszych dzielnicach, w tym dawnego Stanhope Hotel przy 995 Fifth Avenue oraz The Belnord na Upper West Side. Dodatkowe informacje na temat Excell można znaleźć na stronie www.extell.com.

O Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS+GG) to biuro architektoniczne zajmujące się projektowaniem wysoko wydajnych, oszczędnych energetycznie i zrównoważonych budynków. AS+GG podchodzi do każdego projektu ze zrozumieniem tego, że architektura ma wyjątkowy wpływ na życie społeczności. Firma dąży do tworzenia projektów, które wspierają społeczeństwo, wdrażają postępy nowoczesnych technologii, podtrzymują środowisko naturalne i są źródłem inspiracji do ulepszania świata dookoła. Poza kilkoma projektami kulturowymi i mieszanymi w USA firma AS+GG obecnie projektuje budynki w Arabii Saudyjskiej, Dubaju, Chinach, Indiach i Kanadzie. Firma została założona w 2006 r. przez Adriana Smitha, Gordona Gilla i Roberta Foresta. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie smithgill.com.

O SMI

SMI USA to amerykański oddział Shanghai Municipal Investment, firmy zajmującej się inwestycjami i zarządzaniem nieruchomościami z siedzibą w Nowym Jorku, znanej także jako Shanghai Chengtou. Firma SMI USA szczyci się uczciwością, profesjonalizmem i najlepszymi aktywami w swojej klasie, co pozwala na prowadzenie projektów z łatwością od pomysłu po zdanie gotowych budynków.

SMI USA to amerykański oddział wpływowej spółki-matki, która jest największym przedsiębiorstwem w rękach państwa w Szanghaju. Firma SMI ma obecnie dwie spółki podległe notowane na giełdzie oraz 11 prywatnych spółek podległych i stowarzyszonych. Firma rozwija się wraz z planami rozwoju, inwestycji, budowy i prowadzenia infrastruktury.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/996531/Park_Hero.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/996530/Crown.jpg

Źródło: Extell Development Company

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.09.2019, 10:52
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.