Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Projekt rewitalizacji Konesera, jednego z symboli warszawskiej Pragi, należy do największych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Liczący 5 ha kompleks to wyjątkowa przestrzeń łącząca historię z nowoczesnością, która w procesie renowacji odzyskuje blask i na długo przed otwarciem jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w stolicy. Część mieszkaniowa Konesera, za którą w całości odpowiada spółka BBI Development S.A., tworzą trzy budynki - „Wytwórnia”, „Mennica” i „Skarbnica”. Dwa pierwsze zostały oddane do użytku w 2015 i 2016 roku.
„Wielkimi krokami zbliżamy się do otwarcia Centrum Praskiego Koneser. Jesteśmy dumni, że jako inwestor przyczyniamy się do przywrócenia potencjału tej do niedawna niedocenianej dzielnicy. Popularność Konesera wśród najemców jest dowodem, że Praga to doskonałe miejsce do życia, pracy oraz wypoczynku” - mówi Michał Skotnicki, prezes spółki BBI Development S.A., jednego z właścicieli Centrum Praskiego Koneser.
„Oferowane w ramach Centrum Praskiego Koneser mieszkania stanowią część wielofunkcyjnej przestrzeni, łączącej cele mieszkaniowe, biznesowe, usługowe i kulturalne. Jednocześnie, obszar ten jest wpisany w tkankę miejską, a Praga z każdym rokiem staje się bardziej przyjaznym miejscem do życia. W tym kontekście Koneser, projekt wyjątkowy i niezwykle ważny dla dzielnicy, rysuje się jako symbol nowoczesnej Pragi” - podsumowuje Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development S.A.
Termin oddania budynku „Skarbnicy” do użytku zaplanowano na październik 2018 r. Otwarcie części komercyjnej Konesera, realizowanej wspólnie przez BBI Development S.A. i Liebrecht & wooD będzie miało miejsce wiosną 2018 roku.
Opis zdjęć:
Foto 1 - od lewej: Michał Skotnicki (prezes spółki BBI Development SA), Michał Olszewski (zastępca prezydenta m.st. Warszawy), Rafał Szczepański (wiceprezes spółki BBI Development SA)
Foto 2 - od lewej: Michał Skotnicki (prezes spółki BBI Development SA), Marcin Iskra (zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy), Rafał Szczepański (wiceprezes spółki BBI Development SA)
Foto 3 - od lewej: Michał Skotnicki (prezes spółki BBI Development SA), Andrzej Szumowski (prezesem Zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka), Rafał Szczepański (wiceprezes spółki BBI Development SA)
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.09.2017, 18:41 |
Źródło informacji | BBI Development S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu