Newsletter

Cichy, szybki i wydajny skaner Kodak ScanMate i1150 pomaga usprawnić obsługę

10.06.2014, 13:34aktualizacja: 10.06.2014, 13:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Firma Kodak Alaris przedstawia nowy dwustronny skaner KODAK SCANMATE i1150. Urządzenie odpowiada na potrzeby związane z przechwytywaniem skomplikowanych dokumentów i zarządzaniem nimi w transakcyjnych środowiskach biznesowych.

Zdjęcie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20140610/690709

Wprowadzenie tego modelu do sprzedaży poprzedziła drobiazgowa obserwacja i analiza potrzeb naszych klientów. Firma Kodak Alaris realizuje w ten sposób zasadę projektowania wyspecjalizowanych rozwiązań, przystosowanych do konkretnych potrzeb biznesowych. Nowy skaner oferuje mechanizm skanowania transakcyjnego oraz wszechstronną, zintegrowaną funkcję rozpoznawania kodów kreskowych. To pierwszy skaner dokumentowy firmy Kodak Alaris wyposażony w te udogodnienia.

Tryb transakcyjny przyspiesza obsługę klientów

Skaner Kodak ScanMate i1150 został zaprojektowany z myślą o sytuacjach, w których osoba bezpośrednio obsługująca klientów skanuje liczne dokumenty i identyfikatory, a proces ten musi przebiegać sprawnie, tak aby czas oczekiwania klientów był jak najkrótszy. Tego rodzaju procesy są stosowane na przykład w handlu detalicznym, w bankach, placówkach medycznych i urzędach.

Ze względu na to, że większość transakcji obsługi klienta obejmuje skanowanie nie więcej niż 10 dokumentów, w skanerze Kodak ScanMate i1150 zastosowaliśmy specjalny "tryb transakcyjny", który przyspiesza skanowanie pierwszych 10 stron o 60%. Pozwala to uzyskać początkowe tempo skanowania 40 stron na minutę [ppm], po czym skaner przechodzi do standardowego trybu 25 stron na minutę. Dzięki temu rozwiązaniu skaner nie staje się "wąskim gardłem" procesu i umożliwia obsłużenie większej liczby klientów w tym samym czasie. Skaner i1150 udostępnia tryb czarno-biały, tryb skali szarości i kolorowy, a jego zalecane dzienne obciążenie wynosi 3000 stron.

Hauke Fast, szef działu marketingu EAMER w firmie Kodak Alaris,mówi: "Przechwytywanie transakcyjne to najszybciej rozwijający się segment w branży digitalizacji dokumentów. W tym segmencie odnotowaliśmy wzrost o 27% w porównaniu z ubiegłym rokiem (1). Dzieje się tak, ponieważ przedsiębiorstwa poszukują sposobów na podniesienie rentowności w konkurencyjnym i silnie regulowanym środowisku, gdzie jakość obsługi klienta jest kluczowa. Wyzwaniem w tej sytuacji jest pełna koncentracja na interakcji z klientem. Nasze nowe skanery i1150 pomagają temu sprostać. Łatwe i szybkie skanowanie znaczy to że poświęcamy więcej uwagi obsługiwanej osobie".

Przedstawiamy: zintegrowana funkcja rozpoznawania kodów kreskowych

Nowy skaner przystosowany jest do pracy w biurach, gdzie personel kontaktuje się z klientami. Zintegrowany mechanizm rozpoznawania kodów kreskowych obsługuje dziewięć różnych typów kodów, dzięki czemu skanowane dokumenty można łatwo katalogować oraz wprowadzać do obiegu pracy lub do aplikacji biznesowych. Takie rozwiązanie pomaga obniżyć koszty operacyjne naszym klientom. To pierwszy skaner firmy Kodak oferujący tak wszechstronny mechanizm tego rodzaju.

Zaprojektowany z myślą o łatwości obsługi

Nowy skaner ScanMate i1150 oferuje unikatowe funkcje, takie jak prosty, konfigurowalny interfejs w postaci kolorowych ikon na wyświetlaczu LCD, które umożliwiają szybką identyfikację lokalizacji docelowych dla przechwyconych obrazów. Wbudowana półka z przodu skanera ułatwia porządkowanie dokumentów o małych rozmiarach, a urządzenie pracuje tak cicho, że nie trzeba przerywać rozmowy z klientami podczas skanowania.

Skaner ScanMate i1150 jest obsługiwany przez wiele aplikacji firmy Kodak, w tym aplikację Smart Touch z funkcją obsługi jednym przyciskiem, dzięki której użytkownicy mogą inicjować procesy biznesowe i skanować dokumenty do różnych, wstępnie zdefiniowanych lokalizacji bez konieczności otwierania aplikacji na komputerze. Ze skanerem dostarczane jest również oprogramowanie do digitalizacji dokumentów Kodak Capture Pro Limited Edition. Rozwiązanie to oferuje liczne funkcje skanowania wsadowego, by zapewnić szybkie i łatwe przechwytywanie dokumentów. Oprogramowanie Kodak Capture Pro Software Limited Edition zawiera funkcje czytnika kodów kreskowych, rozpoznawania tekstu (OCR) metodą "przeciągnij i upuść" dla poprawienia indeksacji, pełnego rozpoznawania tekstu do tworzenia dokumentów PDF z możliwością wyszukiwania, a także obsługuje format PDF/A i separację wsadów. Oprogramowanie może łączyć się bezpośrednio z serwerem Microsoft SharePoint 2013.

Dla umożliwienia zdalnego nadzoru i aktualizacji wszystkie dostępne obecnie na rynku skanery firmy Kodak, w tym nowy skaner ScanMate i1150, współpracują z opcjonalnym oprogramowaniem Kodak Asset Management. Oprogramowanie to zawiera wyświetlaną w przeglądarce konsolę, która umożliwia łatwe monitorowanie stanu i wydajności skanerów. Skaner Scanmate i1150 obsługuje także dodatkowe akcesoria zwiększające jego wszechstronność i ułatwiające eksploatację, takie jak moduł skanera płaskiego Kodak formatu Legal [A4] oraz moduł skanera płaskiego Kodak formatu A3.

Cena i dostępność

Nowy skaner Kodak ScanMate i1150 jest dostępny już dziś, a jego cena katalogowa wynosi 495 euro. Skaner jest opatrzony bezpłatną trzyletnią gwarancją z gwarantowaną usługą wymiany urządzenia (2) w czasie czterech dni roboczych. Standardową gwarancję można rozszerzyć o usługę wymiany sprzętu w następnym dniu roboczym. Usługa ta kosztuje 99 euro i jest polecana tym klientom, dla których skanowanie stanowi krytyczny element procesu biznesowego.

Skaner Kodak Scanmate i1150 jest zgodny z aplikacjami do skanowania obsługującymi interfejsy TWAIN i ISIS oraz ze wszystkimi aktualnymi systemami operacyjnymi Windows (biurowymi i serwerowymi), a także z systemem operacyjnym LINUX.

Więcej informacji o nowych skanerach jest dostępnych na stronie internetowej: http://www.kodakalaris.com/go/scanmatei1150News

O firmie Kodak Alaris

3 września 2013 roku firma U.K. Kodak Pension Plan (KPP) sfinalizowała przejęcie działów KODAK Document Imaging i Personalized Imaging od firmy Eastman Kodak Company i założyła nową firmę pod nazwą Kodak Alaris. Nowa firma i jej nazwa kontynuują tradycję marki Kodak, wzbogacając ją o prężność i elastyczność, jakiej wymagają współczesne, szybko ewoluujące rynki. Firma Kodak Alaris, która uzyskała licencję na używanie znaku towarowego Kodak, będzie koncentrować się na strategicznych, bieżących inwestycjach, które zapewnią przedsiębiorstwu długofalowy rozwój i sukces. Znak towarowy Kodak i szata graficzna wykorzystane na licencji firmy Eastman Kodak Company.

O dziale digitalizacji dokumentów firmy Kodak Alaris

Rozwiązania do digitalizacji dokumentów firmy Kodak Alaris umożliwiają przechwytywanie i konsolidowanie danych ze źródeł cyfrowych i drukowanych, ułatwiają wyodrębnianie istotnych treści z dokumentów i dostarczają właściwe informacje właściwym osobom we właściwym czasie. Nasze rozwiązania obejmują uznane w branży skanery, oprogramowanie do skanowania i zarządzania przepływem informacji, stale rozszerzany zakres profesjonalnych usług oraz najlepszy w branży serwis i pomoc techniczną. Wśród klientów Kodak Alaris są małe firmy i globalne korporacje. Dostarczamy najwyższej jakości systemy i rozwiązania, które automatyzują procesy biznesowe, poprawiają interakcję z klientami i ułatwiają podejmowanie trafnych decyzji w zarządzeniu przedsiębiorstwem.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej: kodakalaris.com/go/di news. Jesteśmy obecni na Twitterze: twitter.com/kodakdi, a nasz blog jest dostępny pod adresem infooverdrive.com/.

(1) Źródło: Harvey Spencer Associates

(2) Oferta dostępna tylko w wybranych krajach

Źródło: Kodak Alaris

Kontakt dla mediów:

Tom Herbst

Menedżer działu PR

Kodak Alaris EAMER

tel. +44-(0)7768-145571 lub +44(0)207-274-9937

e-mail: tom@tomherbstpr.co.uk

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.06.2014, 13:34
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ