Newsletter

CoinEx uruchamia platformę BitHK, za pośrednictwem której będzie świadczyć usługi z zakresu handlu kryptowalutami dla użytkowników z Hongkongu

30.05.2023, 12:09aktualizacja: 30.05.2023, 12:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HONG KONG, 30 maja 2023 /PRNewswire/ -- CoinEx, jedna z wiodących na świecie giełd aktywów cyfrowych, ogłosiła dziś oficjalne uruchomienie profesjonalnej platformy handlu kryptowalutami BitHK, która jest przeznaczona dla użytkowników z Hongkongu.

Zgodnie z „Wytycznymi dla operatorów platform handlu wirtualnymi aktywami”, operator BitHK przedłoży Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) wniosek o udzielenie licencji dla dostawcy usług wirtualnych aktywów (VASP) w dniu 1 czerwca, tj. z datą wejścia w życie ww. wytycznych.

Zespół CoinEx składa się z ekspertów ze światowej klasy firm działających w branży internetowej i finansowej, w tym pionierów kryptowalut i inwestorów z dużym doświadczeniem w zakresie badań i rozwoju technologii oraz operacji globalnych. BitHK będzie nadal wykorzystywać niezależnie opracowane przez CoinEx szybkie narzędzie dopasowywania transakcji, które umożliwia wydajną realizację transakcji kryptowalutowych i zapewnia jednolite doświadczenia handlowe. Użytkownicy mogą teraz realizować transakcje Spot i przechowywać aktywa kryptograficzne na platformie, która jest dostępna zarówno w tradycyjnym języku chińskim, jak i w języku angielskim.

„BitHK nieustannie się rozwija i planuje wprowadzić handel kryptowalutami P2P oprócz transakcji Spot, aby obsługiwać zarówno wpłaty, jak i wypłaty w dolarach hongkońskich (HKD). Jako integralna część branży usług finansowych w Hongkongu, BitHK ma obowiązek podtrzymywać wizerunek miasta jako uznanego na arenie międzynarodowej >>inkluzywnego i otwartego<< centrum finansowego. Będziemy zatem ściśle przestrzegać Kodeksu postępowania dla giełd kryptowalut wydanego w ostatnim czasie przez SFC oraz przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (ze zmianami) z 2022 roku. Naszym celem jest świadczenie zgodnych z przepisami, uczciwych i profesjonalnych usług przy jednoczesnej ochronie aktywów naszych inwestorów. Dążymy do stworzenia bezpiecznego i niezawodnego środowiska handlu kryptowalutami dla użytkowników z Hongkongu” - powiedział Haipo Yang, dyrektor generalny CoinEx.

Założona w 2017 r. CoinEx jest globalną giełdą kryptowalut, której celem jest ułatwienie obrotu kryptowalutami. Platforma świadczy szeroki wachlarz usług, w tym usługi z zakresu transakcji Spot, Margin, Futures, Swaps, AMM oraz zarządzania aktywami finansowymi, obsługując ponad 5 mln użytkowników w przeszło 200 państwach i regionach świata. Założona z początkowym zamiarem stworzenia równego i opartego na wzajemnym szacunku środowiska kryptowalutowego firma CoinEx dąży do zniesienia tradycyjnych barier finansowych, oferując łatwe w użyciu produkty i usługi, tak aby handel kryptowalutami był dostępny dla każdego.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie CoinEx: www.coinex.com.

Źródło: CoinEx Global Limited

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.05.2023, 12:09
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ