Newsletter

Creotech Instruments - pierwsza spółka kosmiczna wchodzi na główny parkiet GPW

08.07.2022, 10:56aktualizacja: 08.07.2022, 11:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

GPW/Creotech Instruments - grafika
GPW/Creotech Instruments - grafika
W poniedziałek na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutuje Creotech Instruments S.A., wiodący polski producent systemów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki dedykowanej komputerom kwantowym. W ubiegłym miesiącu dokonano przydziału akcji spółki w związku z zakończoną publiczną ofertą o wartości 39,65 mln PLN brutto.

Tegoroczna oferta publiczna Creotech Instruments S.A. obejmowała 396.558 akcji serii I, z czego 20.710 akcji zostało objętych przez inwestorów w ramach transzy inwestorów detalicznych, natomiast 375.848 - instytucjonalnych. Oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów, o czym świadczy 40 proc. stopa redukcji zapisów w transzy inwestorów detalicznych. Cena emisyjna za jedną akcję wynosiła 100 PLN.

Creotech Instruments S.A. od lat realizuje wiele projektów technologicznych, współpracując z takimi podmiotami jak Europejska Agencja Kosmiczna czy Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN. Jako jedyna firma w Polsce osiągnęła zdolność do budowy kompletnych systemów mikrosatelitów i aktualnie realizuje projekt badawczo-rozwojowy pod nazwą EagleEye oparty na autorskiej platformie HyperSat, w ramach której opracowywany jest mikrosatelita obserwacyjny Ziemi. Jego wyniesienie na orbitę okołoziemską planowane jest na przełom 2023/2024 roku.

Firma działa również na perspektywicznym rynku technologii kwantowych. Aktualnie rozpoczyna się największy projekt z tego obszaru w Unii Europejskiej. W maju br. międzynarodowe konsorcjum pod przewodnictwem Uniwersytetu w Innsbrucku, którego członkiem jest Creotech Instruments, zostało wybrane przez Komisję Europejską do projektu budowy pierwszego dużego komputera kwantowego dla UE.

Będzie to już trzeci debiut na głównym rynku GPW i jednocześnie trzecie sfinalizowane przejście z rynku NewConnect w tym roku.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.07.2022, 10:56
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii