Newsletter

Cyfrowy system drenażu klatki piersiowej Thopaz+ zapewnia kompleksową pooperacyjną obsługę drenów, podnosząc standard opieki nad pacjentem i skracając pobyt w szpitalu

16.06.2014, 13:45aktualizacja: 16.06.2014, 13:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dr Mark Cregan, Medela AG: Medela wprowadza system Thopaz+

BAAR, Szwajcaria - (BUSINESS WIRE) - Spółka Medela Healthcare ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek Thopaz+.Ten przenośny cyfrowy system drenażu klatki piersiowej jest przeznaczony dla pracowników opieki zdrowotnej opiekujących się pacjentami z chorobami serca i klatki piersiowej. Zapewnia on dostęp do zestawu wskazań medycznych wymaganych przy stosowaniu drenów, m.in. dostarczając precyzyjne i obiektywne dane na temat miejsc ulatniania się powietrza, objętości cieczy i ciśnienia w opłucnej. Dane dostarczane dzięki najnowocześniejszym technikom cyfrowym umożliwią lekarzom podejmowanie lepiej ugruntowanych decyzji w sprawie momentu usunięcia drenów wprowadzanych po zabiegu kardiochirurgicznym.

Dreny wprowadzane są po operacji w celu pozbycia się zbędnego powietrza i płynów z klatki piersiowej dla zapewnienia prawidłowego napowietrzenia płuc. System drenażu i monitoringu Thopaz+ pozwala na szybsze usunięcie drenów, co zrewolucjonizuje opiekę pooperacyjną, dając pacjentowi możliwość szybszego stanięcia na nogi i uzyskania wypisu ze szpitala. Cyfrowa technologia stosowana w Thopaz+ zapewnia zbieranie danych w czasie rzeczywistym i ich późniejsze przechowywanie.

Najnowsze badanie kliniczne (Annals of Thoracic Surgery, czerwiec 2014; artykuł dostępny online; Cecilia Pompili et al.) porównuje wyniki poprzednika systemu Thopaz+ z tradycyjnymi urządzeniami do drenażu stosowanymi u pacjentów po zabiegach lobektomii i segmentektomii płuc. Randomizowane badanie obejmowało dwie grupy pacjentów - u 191 osób zastosowano nowe urządzenie, zaś u 190 metody tradycyjne. Badania prowadzone były przez ponad jeden rok w czterech lokalizacjach we Włoszech, USA, Wielkiej Brytanii i Chinach. Biorąc pod uwagę fakt, że zasady postępowania w przypadku ulatniającego się powietrza stosowane w urządzeniu Thopaz nie uległy zmianie w systemie Thopaz+, wyniki kliniczne z tego badania są porównywalne.

Wnioski sformułowane przez Pompili et al. wskazują na lepsze wyniki urządzenia cyfrowego, dla którego wykazano znacznie krótsze ulatnianie się powietrza (1,0 w porównaniu do 2,2 doby); krótszy czas utrzymywania drenów w klatce piersiowej (3,6 w porównaniu do 4,7 doby) oraz krótszy czas pobytu w szpitalu (4,6 w porównaniu do 5,6 doby). Poza danymi obiektywnymi określono również zadowolenie pacjentów przy pomocy kwestionariusza. Ankieta wykazała, że pacjenci, u których zastosowano cyfrowy system drenażu zwracali uwagę na wyższy komfort, mobilność i dogodność korzystania z tego urządzenia.

Ze względu na różnorodność systemów opieki zdrowotnej i programów refundacji stosowanych w czterech krajach, gdzie prowadzono badania, nie są jeszcze dostępne żadne szczegółowe dane ekonomiczne, jednak skrócenie pobytu w szpitalu w oczywisty sposób powinno przełożyć się na obniżenie ogólnych kosztów leczenia.

Wyniki pierwszego wieloośrodkowego badania cyfrowego systemu drenażu klatki piersiowej firmy Medela charakteryzują się zbieżnością wyników pochodzących z różnych ośrodków. Dr Alessandro Brunelli, autor badania, stwierdził: "Analiza wykazała zbieżność wyników w różnych uczestniczących ośrodkach. Są to nowe, interesujące wnioski, które dowodzą powszechnej skuteczności tego urządzenia".

Podobnego zdania jest współautor opracowania, profesor Frank Detterbeck: "Randomizowane badanie wskazuje, że zastosowanie cyfrowego systemu drenażu klatki piersiowej Thopaz pozwala na statystycznie istotne skrócenie czasu pobytu w szpitalu o jedną pełną dobę".

Sympozjum organizowane przez spółkę Medela dla ESTS

Kliniczne znaczenie tych badań omawiano dziś podczas sympozjum pod nazwą The Lunch Symposium w ramach XXII Europejskiej Konferencji Ogólnej Chirurgii Klatki Piersiowej w Kopenhadze, której gospodarzem była spółka Medela. Jest to doroczny kongres Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Serca i Klatki Piersiowej (www.ests.org) stanowiący dla klinicystów i przedstawicieli branży technologii medycznych forum do wymiany doświadczeń i omówienia najnowszych wyników swoich prac badawczych.

Podczas sympozjum niezależni, pracujący zespołowo partnerzy spółki Medela przedstawili rezultaty prowadzonych przez siebie badań, które mają na celu wsparcie doskonalenia systemu Topaz+. W programie przewidziano też prezentację wstępnych danych o skuteczności i bezpieczeństwie Topaz+, a także o jego korzyściach dla pacjentów i sektora opieki zdrowotnej. Dane te zaprezentowali wybitni liderzy opinii:

- dr Thomas Kiefer, Klinikum Konstanz, Niemcy;

- Kostas Papagiannopoulos, St James's Hospital, Leeds, Wielka Brytania;

- Alessandro Brunelli, St James's Hospital, Leeds, Wielka Brytania;

- prof. Frank Detterbeck, Yale University, USA.

Wkrótce w czołowych centrach doskonalenia badań rozpoczną się badania kliniczne na pełną skalę, a do końca roku 2014 dostępne będą dodatkowe dane kliniczne jako uzupełnienie przedstawionych podczas sympozjum wniosków badawczych na temat systemu Topaz+.

Medela

Medela, spółka założona w 1961 roku przez Olle Larssona, z siedzibą w kantonie Zug (Szwajcaria), należy do Fundacji Rodziny Larsson-Rosenquist i obecnie dynamicznie rozwija się pod kierownictwem rodziny Larssonów. Medela skupia swą działalność na dwóch obszarach: "karmienie piersią", gdzie jest liderem projektowania i produkcji artykułów do karmienia piersią oraz "opieka zdrowotna" - w tym obszarze spółka zajmuje się opracowywaniem i produkcją wysoce innowacyjnych rozwiązań z zakresu medycznych technologii próżniowych.

Medela prowadzi badania o fundamentalnym znaczeniu we współpracy z wiodącymi naukowcami, pracownikami służby zdrowia i uczelniami, a opracowując swoje produkty, opiera się na wynikach badań naukowych. Spółka posiada 17 oddziałów na terenie Europy, Ameryki Północnej i Azji, wraz ze swoimi niezależnymi partnerami dystrybuuje produkty do przeszło 90 krajów. Zatrudnia 1 500 osób, z czego 330 pracuje w kantonie Zug.

Odnośniki: serwis internetowy Thopaz+: thopazplus.com

Roczniki na temat chirurgii klatki piersiowej: http://www.annalsthoracicsurgery.org/article/S0003-4975(14)00796-6/abstract

KONTAKT:

dr Mark Cregan

Medela Healthcare

dyrektor działu komunikacji marketingowej

tel. +41-417695433 (biuro)

tel kom. +41-798741943

e-mail: mark.cregan@medela.ch

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.06.2014, 13:45
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii