Newsletter

Czym są kawy funkcjonalne? Poznaj nową gamę od Nespresso

03.10.2023, 16:10aktualizacja: 03.10.2023, 16:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nespresso (1)
Nespresso (1)
Eksperci Nespresso rozumieją jak wymagająca bywa nasza codzienność i jak trudno znaleźć w niej choć krótką chwilę dla siebie. W kolekcji KAWA+ proponują wyjątkowe połączenie kawy z ekstraktem z żeń-szenia. To zestawienie nie tylko gwarantuje świetne doznania smakowe, ale ułatwia też codzienne funkcjonowanie.

Nowa kawa funkcjonalna od Nespresso – idealny początek dnia z Ginseng Delight

W ofercie Nespresso pojawiła się nowa kawa funkcjonalna z gamy KAWA+. Ginseng Delight jest wyjątkowym sposobem na rozpoczęcie dnia. Już o poranku można rozkoszować się jej niezwykłym aromatem. Pobudzający smak Ginseng Delight opiera się na łagodnej mieszance arabiki z Ameryki Południowej oraz robusty z Ugandy.

Dzięki temu już w pierwszych łykach czuć idealne wyważenie goryczy i kwaskowości. Nowa kawa funkcjonalna Nespresso została wzbogacona delikatnym aromatem karmelu i biszkoptów. Słodkie nuty przełamuje subtelny, korzenny posmak żeń-szenia. Żeń-szeń, oprócz intrygującego aromatu, wykazuje także liczne, korzystne dla organizmu właściwości.

Pobudzenie i koncentracja, czyli właściwości kawy z żeń-szeniem Nespresso

Kawa funkcjonalna to napój, który wspiera organizm w podejmowaniu codziennych wyzwań. Niektóre kawy zawierają więcej kofeiny, a inne są wzbogacone o substancje biologicznie czynne o prozdrowotnych właściwościach. W przypadku Ginseng Delight od Nespresso jest to ekstrakt z korzenia żeń-szenia Panax. Roślina ta jest znana na Dalekim Wschodzie od tysięcy lat i ceniona za swoje niezwykłe właściwości.

Obecne w korzeniu żeń-szenia składniki czynne poprawiają samopoczucie i wspierają organizm w walce ze stresem, stymulując go do działania. W mieszance Ginseng Delight substancje aktywne z żeń-szenia łączą się z ożywczymi właściwościami kawy. Przy filiżance tego napoju można zatrzymać się na moment i pomedytować, skupiając się na wyjątkowych doznaniach, a potem ruszyć do działania ze zwiększoną koncentracją.

Kawy funkcjonalne w kapsułkach Nespresso - gama KAWA+

Nowa na polskim rynku gama kaw funkcjonalnych Nespresso została stworzona z myślą o osobach, które potrzebują w ciągu dnia chwili wytchnienia i skutecznego zastrzyku energii. Oprócz Ginseng Delight, w kolekcji KAWA+ znajdują się jeszcze dwie wyjątkowe propozycje napojów funkcjonalnych:

Nespresso Melozio Go – w tym połączeniu ziaren arabiki z Brazylii i Gwatemali dominują zbożowe nuty smakowe. Proces osobnego palenia sprawia, że Melozio Go to idealny wybór dla miłośników kawy słodkiej i gładkiej. Delikatny aromat wzmacnia dodatek miodu. Ta harmonijna mieszanka doskonale sprawdzi się u osób, które potrzebują pobudzenia, ale nie przepadają za intensywnym smakiem kawy. Filiżanka Melozio Go o pojemności 230 ml zawiera aż 200 mg kofeiny, czyli o 20% więcej niż klasyczne mieszanki.

Nespresso Stormio Go – to kawa uzyskiwana w procesie ciemnego, powolnego palenia ziaren arabiki z Gwatemali i Nikaragui. Taki sposób obróbki wydobywa z ziaren intensywny smak z nutami zbożowymi, drzewnymi i korzennymi. Tę kawę z dużą ilością kofeiny (podobnie jak Melozio Go z kolekcji KAWA+ Stormio Go zawiera jej o 20% więcej w porównaniu z klasykami) docenią wielbiciele głębokiego, nieco pikantnego posmaku. Filiżanka tego napoju zapewnia niezwykłe doznania i dużą dawkę energii.

Kawy funkcjonalne Nespresso można szybko zaparzyć w łatwym w obsłudze ekspresie Vertuo. Zaawansowana technologia Centrifusion™ analizuje kod kreskowy na kapsułce i dobiera najlepszy sposób przygotowania napoju do typu kawy. Odpowiednia liczba obrotów, ilość wody i temperatura to czynniki, które wydobywają ze zmielonych ziaren pełne właściwości smakowe. Wystarczy jeden przycisk, aby napić się smacznej i pobudzającej kawy.

Świeża kawa funkcjonalna w aluminiowych kapsułkach

Nespresso wykorzystuje aluminiowe kapsułki do ochrony mielonej kawy o wysokiej zawartości kofeiny. To właśnie aluminium najlepiej osłania produkt przed tlenem, światłem i wilgocią. Co więcej, ten materiał można poddać recyklingowi wiele razy. Ten fakt Nespresso wykorzystuje w swoim programie recyklingu już od 25 lat. Wystarczy odnieść zużyte kapsułki do butiku Nespresso lub oddać je kurierowi przy odbiorze zamówienia online. Nespresso przetworzy zarówno aluminium, jak i zużytą kawę.

Źródło informacji: Nespresso

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.10.2023, 16:10
Źródło informacji Nespresso
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ