Newsletter

Czysta energia z farm wiatrowych Polenergii popłynie do klientów Orange Energia

06.02.2024, 10:48aktualizacja: 06.02.2024, 10:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polenergia (1)
Polenergia (1)
Polenergia podpisała umowę z Orange Energia. Kontrakt z największą polską prywatną grupą energetyczną zapewni klientom spółki możliwość zakupu energii z odnawialnych źródeł. Umowa z Polenergią obejmuje stałe dostawy energii na lata 2024 i 2025. Odbiorcami usługi będą zarówno indywidualni, jak i biznesowi klienci Orange Energia.

Czysta energia, która trafi do klientów Orange Energia, zostanie wyprodukowana na Farmie Wiatrowej Puck i Farmie Wiatrowej Krzęcin, które należą do Grupy Polenergia. FW Puck składa się z 11 turbin wiatrowych o łącznej mocy 22 MW. FW Krzęcin to 4 turbiny o łącznej mocy 6 MW. Umowę z Orange Energia podpisała spółka Polenergia Obrót.

„Orange Energia to część globalnej Grupy Orange. Cieszymy się z perspektywy stałej współpracy Polenergii z tak uznaną marką. Orange Polska oferuje klientom możliwość skorzystania z energii odnawialnej. Klienci, którzy decydują się na taką usługę, wspierają transformację energetyczną naszego kraju. Kontrakt, który podpisaliśmy z Orange Energia, wpisuje się w strategię komercjalizacji energii wyprodukowanej przez naszą Grupę” - mówi Marek Musiał, prezes zarządu Polenergii Obrót.

Orange Energia to spółka z Grupy Orange, która jest sprzedawcą zielonej energii i rozwiązań OZE, w tym fotowoltaiki i pomp ciepła. W ramach swojej strategii spółka minimalizuje negatywny wpływ na klimat i wspiera rozwiązania mniej obciążające środowisko.

Grupa Orange optymalizuje zużycie energii i przechodzi na odnawialne źródła już od kilku lat, zgodnie z realizowaną strategią „Grow”. W 2025 roku Orange Polska w swojej strukturze energetycznej będzie posiadał co najmniej 60% energii odnawialnej.

„Umowa z Polenergią jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Orange Energia, która zakłada dostarczanie klientom wyłącznie zielonych ofert, wykorzystujących energię pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu, nie tylko mamy swój udział w redukcji śladu węglowego jako firma, ale również aktywnie wspieramy klientów w działaniach na rzecz środowiska. Dodatkowo, sprzedając oferty tworzone w oparciu o zieloną energię, pomagamy klientom biznesowym w spełnianiu kryteriów z obszarów ESG, będących częścią unijnej i krajowej legislacji” - mówi Bartosz Gott, prezes Orange Energia.

Orange Energia, między innymi dzięki współpracy z Polenergią Obrót, może dostarczać klientom coraz większą ilość energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.

Polenergia to największa polska prywatna grupa energetyczna. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł oraz sprzedaży energii elektrycznej dla klientów biznesowych i detalicznych. Polenergia jest pierwszym polskim przedsiębiorstwem, które podporządkowało swoją wizję rozwoju budowie zeroemisyjnej gospodarki. Strategicznym projektem realizowanym przez Grupę przy współpracy z Equinor jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. W 2018 roku gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” uhonorowała Polenergię nagrodą „Byka i Niedźwiedzia” dla najlepszej spółki z indeksu sWIG80.

Więcej na www.polenergia.pl.

Źródło informacji: Polenergia
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.02.2024, 10:48
Źródło informacji Polenergia
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii