Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Czysta energia, która trafi do klientów Orange Energia, zostanie wyprodukowana na Farmie Wiatrowej Puck i Farmie Wiatrowej Krzęcin, które należą do Grupy Polenergia. FW Puck składa się z 11 turbin wiatrowych o łącznej mocy 22 MW. FW Krzęcin to 4 turbiny o łącznej mocy 6 MW. Umowę z Orange Energia podpisała spółka Polenergia Obrót.
„Orange Energia to część globalnej Grupy Orange. Cieszymy się z perspektywy stałej współpracy Polenergii z tak uznaną marką. Orange Polska oferuje klientom możliwość skorzystania z energii odnawialnej. Klienci, którzy decydują się na taką usługę, wspierają transformację energetyczną naszego kraju. Kontrakt, który podpisaliśmy z Orange Energia, wpisuje się w strategię komercjalizacji energii wyprodukowanej przez naszą Grupę” - mówi Marek Musiał, prezes zarządu Polenergii Obrót.
Orange Energia to spółka z Grupy Orange, która jest sprzedawcą zielonej energii i rozwiązań OZE, w tym fotowoltaiki i pomp ciepła. W ramach swojej strategii spółka minimalizuje negatywny wpływ na klimat i wspiera rozwiązania mniej obciążające środowisko.
Grupa Orange optymalizuje zużycie energii i przechodzi na odnawialne źródła już od kilku lat, zgodnie z realizowaną strategią „Grow”. W 2025 roku Orange Polska w swojej strukturze energetycznej będzie posiadał co najmniej 60% energii odnawialnej.
„Umowa z Polenergią jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Orange Energia, która zakłada dostarczanie klientom wyłącznie zielonych ofert, wykorzystujących energię pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu, nie tylko mamy swój udział w redukcji śladu węglowego jako firma, ale również aktywnie wspieramy klientów w działaniach na rzecz środowiska. Dodatkowo, sprzedając oferty tworzone w oparciu o zieloną energię, pomagamy klientom biznesowym w spełnianiu kryteriów z obszarów ESG, będących częścią unijnej i krajowej legislacji” - mówi Bartosz Gott, prezes Orange Energia.
Orange Energia, między innymi dzięki współpracy z Polenergią Obrót, może dostarczać klientom coraz większą ilość energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.
Polenergia to największa polska prywatna grupa energetyczna. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł oraz sprzedaży energii elektrycznej dla klientów biznesowych i detalicznych. Polenergia jest pierwszym polskim przedsiębiorstwem, które podporządkowało swoją wizję rozwoju budowie zeroemisyjnej gospodarki. Strategicznym projektem realizowanym przez Grupę przy współpracy z Equinor jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. W 2018 roku gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” uhonorowała Polenergię nagrodą „Byka i Niedźwiedzia” dla najlepszej spółki z indeksu sWIG80.
Więcej na www.polenergia.pl.
Źródło informacji: Polenergia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.02.2024, 10:48 |
Źródło informacji | Polenergia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Czy Polska ma szansę stać się ważnym ośrodkiem na europejskiej mapie Creative Tech? CRPK i Fuelarts publikują polski raport o startupach kreatywnych 2025
Creative Tech łączy obszary, które jeszcze niedawno wydawały się niemożliwe do połączenia. Sztuka, kultura i technologia to filary, na których coraz częściej budowane są skuteczne biznesy. Jak wskazuje najnowszy raport CRPK i Fuelarts, w Polsce działa ponad 400 firm związanych z branżą Creative Tech, a łączna wartość inwestycji w tym sektorze osiągnęła już 201 mln dolarów, z czego blisko 37% przypada na ostatnie pięć lat. Choć udział sektora kultury i kreatywnego w polskim PKB (2%) jest niższy niż średnia unijna (4,4%), to tempo rozwoju, silne fundamenty technologiczne i eksportowe pokazują, że Polska ma potencjał, by stać się w najbliższych latach jednym z liderów branży kreatywnej w Europie.- 29.05.2025, 08:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: CRPK
-
Image
Ranking faktoringu online - które platformy pozwalają najszybciej uruchomić finansowanie?
W środowisku biznesowym, gdzie czas to pieniądz, firmy coraz częściej szukają rozwiązań finansowych, które pozwolą im zachować płynność bez konieczności angażowania się w długotrwałe procedury kredytowe. Faktoring online staje się narzędziem pierwszego wyboru dla mikroprzedsiębiorstw oraz sektora MŚP. W tym kontekście szczególne uznanie zdobywają dwie platformy: Finea i eFaktor.- 28.05.2025, 14:05
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: eFaktor
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ