Newsletter

DAI, nowa platforma aukcyjna GPW, to rewolucja na rynku medialnym

02.06.2022, 07:00aktualizacja: 02.06.2022, 08:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Podpisanie do końca roku listów intencyjnych z nadawcami i operatorami oraz oficjalne rozpoczęcie funkcjonowania w 2023 roku – to kamienie milowe DAI (ang. Dynamic Ad Insertion), innowacyjnej platformy aukcyjnej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jej praca polegać będzie na sprzedaży dopasowanych reklam telewizyjnych w czasie rzeczywistym. Za sprawą takiego systemu kampanie reklamowe docierać będą wyłącznie do odbiorców spełniających kryteria tzw. segmentacji, co oznacza, że różni odbiorcy widzą dopasowane do swojego segmentu reklamy, emitowane przez tego samego nadawcę telewizyjnego w tym samym czasie. Kluczowa będzie segmentacja geograficzna (w ramach województwa lub powiatu).

„Nasz projekt jest jednym z pionierskich rozwiązań na świecie. Korzystając z bogatego doświadczenia warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych to czas reklamowy, obok np. energii czy towarów, stanie się przedmiotem – spełniającego najwyższe standardy i regulowanego jasnymi przepisami – handlu” – tłumaczy Marcin Grabowski, pełnomocnik Zarządu GPW ds. budowy platformy DAI. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 02.06.2022, 07:00
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ