Newsletter

Dbaj o zdrowie z nowym urządzeniem klasy premium od Zepp

18.11.2020, 09:23aktualizacja: 18.11.2020, 09:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Zepp
PR Newswire/Zepp
Zepp Z - klasyczny design w parze z nowoczesną technologią.

SHENZHEN, Chiny, 17 listopada 2020 r. /PRNewswire/ -- Zepp, profesjonalna marka specjalizująca się w cyfrowym zarządzaniu zdrowiem, zorganizowała dziś transmitowane na żywo w Internecie wydarzenie, aby ponownie zaprezentować Zepp E oraz przedstawić najnowsze urządzenie noszone tej firmy, smartwatch Zepp Z. Inspirowany designem klasycznych zegarków, Zepp Z zgrabnie łączy w sobie tradycyjne wykonanie i materiały wysokiej jakości, co czyni z niego elegancki smartwatch klasy premium. Zepp Z pozwala użytkownikowi przejąć kontrolę nad swoim samopoczuciem fizycznym i psychicznym oraz poprawić jakość życia.

Współczesny klasyk dzięki designowi klasy premium

Wykonany z jednego kawałka polerowanego stopu tytanu, Zepp Z jest niezwykle lekki i wyjątkowo wytrzymały, a powłoka NTC nanotech daje mu odporność na rysy i zadrapania. Gładka faktura i luksusowy wygląd pokrętła wskazówek oraz grawerowana tarcza i przyciski sprawiają, że obsługa zegarka jest niezwykle intuicyjna.

Dzięki funkcji Always-On Display [1], Zepp Z pozwala błyskawicznie sprawdzać godzinę, a wygodny przycisk Health Key [2] zapewnia natychmiastowy dostęp do ulubionych wskaźników zdrowotnych. Wyświetlacz o rozdzielczości 326 ppi odzwierciedla 100% przestrzeni barw NTSC i oferuje nadzwyczajny poziom szczegółowości.

Kompleksowy partner dobrego samopoczucia

Zepp Z monitoruje twoje parametry zdrowia 24/7 dzięki zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji i danych biometrycznych [3]. Sensor optyczny BioTracker™ 2.0 PPG monitoruje tętno [4] i generuje raporty o podwyższonym tętnie.

Poziom saturacji krwi (SpO2) [5] to użyteczny parametr zdrowotny, którego poziom Zepp Z potrafi zmierzyć na twoim nadgarstku.

Aby lepiej zrozumieć twoje parametry biometryczne, Zepp Z obsługuje system oceny parametrów zdrowotnych PAI™ Health Assessment System [6], który zamienia twoje dane dotyczące tętna, aktywności i inne pomiary w pojedynczą intuicyjną wartość.

Zepp Z monitoruje także przebieg snu w fazach snu głębokiego, płytkiego i REM [7], jak również czas wybudzenia i popołudniowe drzemki pomiędzy godziną 11 a 18 i interpretuje ich cechy charakterystyczne, obliczając ogólną ocenę jakości snu.

Zepp Z monitoruje poziom stresu, wykorzystując do tego specjalnie opracowane algorytmy.

Twój inteligentny towarzysz i asystent ćwiczeń

Ustawienia sportowe czasu rzeczywistego monitorują twoje tętno podczas większości rodzajów ćwiczeń, przekazując powiadomienia dotyczące poziomów i etapów ćwiczeń oraz stref tętna podczas wysiłku [8]. Kiedy jesteś w ruchu i chciałbyś posłuchać muzyki, Zepp Z pozwala ci włączać twoje ulubione utwory z telefonu.

Bateria Zepp Z pozwala na ponad dwa tygodnie typowego użytkowania [9] i więcej niż 30 dni [10] w przypadku korzystania jedynie z funkcji podstawowych.

Kiedy masz na sobie Zepp Z, możesz wydawać polecenia głosowe Aleksie [11] na telefonie komórkowym w celu kontroli urządzeń smart home, ustawiania alarmów i liczników, sprawdzania pogody i korzystania z innych funkcji. Wbudowany asystent głosowy offline [12] obsługuje także 58 poleceń głosowych do interakcji z Zepp Z, dzięki którym zachowasz kontrolę w każdym miejscu i czasie.

Zepp - zawsze przy tobie

Marka Zepp powstała w Dolinie Krzemowej w 2010 r. i szybko stała się pierwszym wyborem dla sportowców chcących poprawić swoje wyniki. Dziś Zepp otwiera nowy rozdział w swojej działalności. W 2020 r. misją firmy jest wspieranie zdrowia oparte na wierze w to, jak technologia w służbie człowieka może przyczynić się do naszego samodoskonalenia oraz na świadomości potencjału bazujących na sztucznej inteligencji rozwiązań z dziedziny internetu rzeczy. Zepp nieprzerwanie rozwija nowe technologie, urządzenia i aplikacje, które ułatwiają użytkownikom zarządzenie własnym zdrowiem.

Sama aplikacja Zepp, stanowiąca platformę zarządzania osobistym dobrostanem, łączy się również z urządzeniami siostrzanej marki Amazfit, która stanowi uzupełnienie oferty w zakresie markowych inteligentnych zegarków, opasek i innych urządzeń noszonych obsługujących usługi w chmurze.

Wyposażony w lekką i wykonaną w jakości premium metalową obudowę, funkcje cyfrowego zarządzania zdrowiem i łatwo modyfikowalną tarczę, smartwatch Zepp Z zostanie udostępniony na oficjalnej stronie Zepp (www.zepp.com) za cenę startową 349 USD już 17 listopada 2020 r.

[1] „Always-On Display” to funkcja, która pozwala zegarkowi na wyświetlanie informacji systemowych, gdy ekran jest włączony oraz czasu, gdy jest wyłączony. Aby włączyć tę funkcję, należy ręcznie ustawić tryb AOD.

[2] Obsługiwane w ramach aktualizacji zdalnej. Funkcja Health Key może być uruchomiona jedynie, gdy zegarek wyświetla ekran główny. Można dostosować przycisk w celu pomiaru tętna, SpO2 lub poziomu stresu.

[3] Produkt ten nie jest wyrobem medycznym. Dane i wyniki badań służą wyłącznie celom referencyjnym i nie mogą być wykorzystywane do diagnostyki lekarskiej lub monitorowania parametrów medycznych.

[4] 24-godzinne wykrywanie tętna wymaga, aby użytkownik ustawił i włączył funkcję „heart health detection” (wykrywanie zdrowia serca); 24-godzinne monitorowanie tętna obsługiwane jest przez aplikację, a wartość minimalną można ustawić na 1 minutę; funkcja ta nie może być używana do celów medycznych ani jako podstawa diagnostyki lekarskiej. Wyniki przedstawiono wyłącznie w celach referencyjnych. Jeśli nie czujesz się dobrze, skontaktuj się z placówką medyczną.

[5] Poziom SpO2 może wpływać na poziom tlenu w różnych organach. Jeśli poziom jest zbyt niski, mogą wystąpić zawroty i bóle głowy, a nawet atak serca. Produkt ten nie jest wyrobem medycznym. Dane pomiarowe służą wyłącznie celom referencyjnym i nie mogą być stosowane do przeprowadzenia profesjonalnej diagnozy lub monitorowania jakichkolwiek chorób. Dokładność pomiaru może być obniżona w przypadku kontaktu czujnika ze skórą wytatuowaną, barwioną lub o ciemnej karnacji. Podczas pomiaru SpO2 należy utrzymywać rękę nieruchomo.

[6] Badanie HUNT Fitness Study wskazuje, że osoby, które utrzymują wynik PAI™ na poziomie 100 lub wyższym są mniej narażeni na nadciśnienie, choroby serca i cukrzycę typu 2. Badanie HUNT Fitness Study: Badanie prowadzone było przez prof. Ulrika Wisloffa ze Szkoły Medycznej Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego. Trwało ponad 35 lat i obejmowało 230 tys. uczestników.

[7] Faza szybkich ruchów gałek ocznych, czyli REM, to podstawa normalnego rytmu biologicznego i funkcji życiowych u ssaków. Zajmuje około 20-25% czasu snu danej nocy. Charakteryzuje się szybkimi ruchami gałek ocznych, niską amplitudą i mieszaną częstotliwością aktywności EEG oraz rozluźnieniem napięcia mięśniowego. W celu monitorowania fazy REM, należy włączyć tryb asystenta snu i monitorowania tętna.

[8] Nie dotyczy ćwiczeń pod wodą.

[9] Warunki badania: Monitorowanie tętna i snu włączone, pomiar SpO2 dwa razy w ciągu doby. Codziennie ekran włącza się, wyświetlając 150 komunikatów, a użytkownik za każdym razem podnosi nadgarstek w celu sprawdzenia 30 razy. Inne czynności trwają za każdym razem nie dłużej niż 5 minut. Użytkownik ćwiczy trzy razy w tygodniu, za każdym razem biegając przez 30 minut, z włączonym GPS. Czas pracy baterii zależy od szeregu czynników i w rzeczywistych warunkach może nieznacznie odbiegać od wartości nominalnej.

[10] Czas pracy baterii odnosi się do następujących warunków: wyłączony Bluetooth, monitorowanie tętna i inne funkcje. Użytkownik podnosi nadgarstek, włączając ekran 100 razy w ciągu dnia. Czas pracy baterii zależy od szeregu czynników i w rzeczywistych warunkach może nieznacznie odbiegać od wartości nominalnej.

[11] Alexa będzie obsługiwana w ramach zdalnej aktualizacji. Alexa nie będzie dostępna we wszystkich krajach/regionach. Aby zobaczyć wszystkie dostępne kraje/regiony, obsługiwane języki oraz sposób aktywacji i korzystania z funkcji Alexa na zegarku Zepp Z, przejdź do strony support.zepp.com.

[12] Asystent głosowy offline obsługuje tylko polecenia głosowe w języku angielskim.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1335158/Zepp_Z_A_Brand_New_Icon_with_a_titanium_alloy_body.jpg

Źródło: Zepp

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.11.2020, 09:23
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.