Newsletter

Biznes i finanse

Do 30 listopada trwa konkurs „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Zachęcamy do udziału!

15.11.2021, 16:18aktualizacja: 15.11.2021, 16:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Logo Narodowego Banku Polskiego w centrali NBP w Warszawie, fot. PAP/Rafał Guz
Logo Narodowego Banku Polskiego w centrali NBP w Warszawie, fot. PAP/Rafał Guz
Jeszcze tylko dwa tygodnie pozostało do końca terminu przyjmowania prac w konkursie „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”, który przeznaczony jest dla uczniów i dorosłych pracującymi z dziećmi. Do laureatów trafi ogółem ponad 10 tys. zł. Wśród uczestników losujemy też dodatkowe nagrody!

W listopadzie zamierzamy rozlosować słuchawki bezprzewodowe. W październiku były to głośniki bezprzewodowe, które otrzymali: Karolina W. z Sosnowca oraz uczniowie IIe i IIIc klasy Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Puławach.

Na zgłoszenia do konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” czekamy do 30 listopada. Oczekujemy na prace, które najlepiej zaprezentują zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym oraz rolą Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów i techników na konkurs mogą nadsyłać filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacji, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot.

Natomiast  dorośli pracujący z dziećmi i młodzieżą powinni przygotować pracę w formie umożliwiającej jej wykorzystanie w czasie zajęć. Może to być np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

W grudniu nadesłane prace oceni pod względem merytorycznym pięcioosobowe jury. Następnie zostaną wyłonione po trzy najlepsze w każdej kategorii wiekowej.

Uczniowie szkół podstawowych za zajęcie I miejsca mogą liczyć na 1000 zł, II miejsca na 750 zł, a III miejsca na 500 zł. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce – 1200 zł, III miejsce – 750 zł. Dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce – 2000 zł, za II miejsce – 1500 zł, a za III miejsce – 1000 zł. W sumie do laureatów trafi ponad 10 tys. zł.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową  we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Prosimy o nadsyłanie swoich prac na adres mailowy: samorzad@pap.pl.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.11.2021, 16:18
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ