Newsletter

Dr Dominic Clarke dołącza do Discovery Life Sciences jako główny dyrektor techniczny ds. terapii komórkowej i genowej

12.08.2021, 15:08aktualizacja: 12.08.2021, 15:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Discovery Life Sciences
PR Newswire/Discovery Life Sciences

HUNTSVILLE, Alabama,12 sierpnia 2021 /PRNewswire/ -- Spółka Discovery Life Sciences™ (Discovery), podmiot specjalizujący się w gromadzeniu danych biologicznych i badaniu nad biomarkerami (ang. the biospecimen and biomarker specialists™), ogłosiła, że do spółki dołączył dr Dominic Clarke, który objął stanowisko głównego dyrektora technicznego ds. terapii komórkowej i genowej. Przejęcie przez niego tego stanowiska sprawi, że Discovery umocni jeszcze swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie materiałów do terapii komórkowej i genowej oraz usług analitycznych wspierających opracowywanie i produkcję zaawansowanych terapii.

„Jako bardzo doświadczony i uznany lider w branży terapii komórkowej i genowej, Dominic znacząco usprawni pracę Działu Usług Terapii Komórkowej i Genowej Discovery, który już niezwykle dynamicznie się rozwija - powiedział Glenn Bilawsky, dyrektor generalny Discovery. - Branża terapii komórkowych i genowych doceniła jego umiejętności w zakresie oceny i realizacji innowacji technologicznych na skalę światową. Jego wiedza, doświadczenie i zestaw umiejętności walnie przyczynią się do przyspieszenia rozwoju naszych zdolności do prowadzenia programów terapii komórkowych od wczesnej fazy odkryć aż po produkcję”.

Dr Clarke wnosi do spółki Discovery ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie terapii komórkowych i genowych. Obecnie pełni obowiązki przewodniczącego Komitetu Opracowywania Procesów i Produktów Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapii Komórkowych i Genowych (ISCT), który jest światowym forum liderów branży nakierowanym na przenoszenie badań i opracowanych procesów z laboratoriów do klinik, przy pomocy edukacji i wskazówek. Przed dołączeniem do Discovery dr Clarke był dyrektorem ds. terapii komórkowej na świecie w HemaCare, spółce należącej do Charles River. Podczas swojej pracy w tamtej spółce opracował i poprowadził globalną strategię korporacyjną w zakresie terapii komórkowych, zapewnił wiedzę naukowo-techniczną w działaniach operacyjnych i komercyjnych oraz wprowadzał innowacje w całej organizacji.

„Wyjątkowe połączenie wysoce scharakteryzowanych próbek biologicznych i zdolności badawczych oferowane przez Discovery są kluczowe, jeśli chodzi o postępy w opracowywaniu i komercjalizacji terapii komórkowych i genowych - powiedział dr Clarke. - Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do tak znakomitego zespołu i podzielić się moją pasją we wspieraniu sukcesów terapii komórkowych. Spółka Discovery Life Sciences stworzyła solidne fundamenty w dziedzinie próbek biologicznych i biomarkerów i nie mogę się doczekać, aby jeszcze bardziej usprawnić ich obecne kompleksowe produkty i usługi w dziedzinie terapii komórkowych i genowych. Discovery odpowiada obecnie na światowe potrzeby i spełnia oczekiwania twórców i producentów terapii komórkowych, zapewniając jakość, szybkość i skalę wymaganą, aby dostarczać bezpieczne, skuteczne i zaawansowane terapie”.

Discovery Life Sciences i HudsonAlpha Discovery

Discovery Life Sciences to podmiot specjalizujący się w gromadzeniu danych biologicznych i badań nad biomarkerami prowadzący również największy na świecie, komercyjny biobank oraz zarządzający siecią laboratoriów świadczących unikalne usługi w zakresie multiomicznych badań nad biomarkerami, które przyczynią się to szybszego opracowania programów medycyny precyzyjnej w dziedzinie chorób nowotworowych, zakaźnych i innych, złożonych stanów chorobowych. Spółka jest czołowym dostawcą wysoce scharakteryzowanych materiałów wyjściowych z ludzkich komórek oraz specjalistycznych multiomicznych usług analitycznych do programów badań, opracowywania i produkcji terapii komórkowych i genowych.

HudsonAlpha Discovery to dział Discovery zajmujący się sekwencjonowaniem i bioinformatyką, uznane na świecie laboratorium świadczące usługi w zakresie upowszechniania najnowocześniejszych technologii badań nad genomem, które kompleksowo wspierają odkrycia, badania translacyjne i kliniczne.

Zespół Discovery, ukierunkowany na działalność naukową, współpracuje z klientami na rzecz stworzenia innowacyjnego, konsultacyjnego podejścia do pokonywania barier i szybszego osiągania pożądanych wyników. Nauka do Państwa usług™! Więcej informacji na stronie: dls.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1022478/Discovery_LS_Logo.jpg

Źródło: Discovery Life Sciences

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.08.2021, 15:08
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii