Newsletter

Drugi rok z rzędu TCL została drugą co do popularności marką telewizorów na świecie

28.02.2024, 09:15aktualizacja: 28.02.2024, 09:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ TCL Electronics
PR Newswire/ TCL Electronics

HONGKONG, 28 lutego 2024 r. /PRNewswire/ -- TCL Electronics, jedna z czołowych marek elektroniki użytkowej, została ponownie uznana przez jednostkę badawczą Omdia za drugą najważniejszą markę telewizorów na świecie.

Według światowego raportu Omdia dotyczącego telewizorów i obejmującego rok 2023 firma TCL utrzymała drugą pozycję na światowym rynku odbiorników pod względem marki drugi rok z rzędu, z łączną liczbą 25,26 miliona sztuk sprzedanych urządzeń, co stanowi 12,5% udziału w rynku. Osiągnięcie to było częściowo spowodowane skutecznymi rozwiązaniami oferowanymi przez spółkę w zakresie telewizorów sektora premium, w tym serią Mini LED, które zostały wprowadzone na rynek w 2023 roku. Ten segment produktów odnotował gwałtowny wzrost w ostatnich latach i niezmiennie cieszy się wyjątkowym popytem na rynku.

Stawiając sobie za cel rozszerzenie i udoskonalenie oferty telewizorów najwyższej klasy, w 2019 roku firma TCL wprowadziła na rynek pierwszy na świecie telewizor Mini LED, stając się jednocześnie pierwszą firmą produkującą odbiorniki Mini LED na masową skalę. Wykorzystując liczne opatentowane technologie Mini LED i zaawansowane algorytmy, TCL zapewnia niezrównaną jakość wyświetlania i doskonałe wrażenia z użytkowania odbiorników telewizyjnych.

W ubiegłym roku na rynku pojawiły się również telewizory Mini LED o przekątnej 98 cali i większej. Na szczególną uwagę zasługuje największy na świecie 115-calowy model QD-Mini LED, który zadebiutował w Ameryce Północnej podczas targów CES 2024, charakteryzujący się ponad 20000 stref lokalnego wygaszania i szczytową jasnością 5000 nitów.

Kontynuując swoją działalność w 2024 roku, TCL nieustannie podnosi poprzeczkę dla technologii Mini LED TV i inspiruje użytkowników na całym świecie poprzez wprowadzanie innowacji.

TCL Electronics

TCL Electronics (1070.HK) to czołowa marka elektroniki użytkowej i lider na międzynarodowym rynku telewizorów. Spółka prowadzi obecnie działalność w ponad 160 krajach na świecie. TCL specjalizuje się w badaniach, rozwoju i produkcji elektroniki użytkowej, w tym m.in. telewizorów, sprzętu dźwiękowego, urządzeń AGD, urządzeń mobilnych, inteligentnych okularów i wyświetlaczy komercyjnych. Odwiedź stronę internetową TCL: https://www.tcl.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2348546/image.jpg 

Źródło: TCL Electronics

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.02.2024, 09:15
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ