Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Oprócz działań prawnych, BSA prowadzi na całym świecie, w tym także w Polsce, działania edukacyjne mające na celu promowanie najlepszych praktyk zarządzania oprogramowaniem SAM (Software Asset Management) w firmach i instytucjach. W ramach tych działań, w 2017 roku BSA zorganizowała II edycję konferencji „Zarządzanie zasobami informatycznymi a cyberbezpieczeństwo”, która zgromadziła blisko 100 specjalistów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne w dużych organizacjach (firmach i jednostkach administracji publicznej), a także przeprowadziła kampanię informacyjną skierowaną do blisko 3000 jednostek samorządu terytorialnego.
Konferencja „Zarządzanie zasobami informatycznymi a cyberbezpieczeństwo”
Celem konferencji BSA był przegląd wybranych cyberzagrożeń i odpowiedź na pytanie, czy profesjonalne zarządzanie oprogramowaniem może być receptą na minimalizację tego rodzaju ryzyk. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele wydziałów Policji dw. z Cyberprzestępczością oraz eksperci ds. przeciwdziałania cyberprzestępczości z czołowych międzynarodowych firm.
Filmowe podsumowanie konferencji ustami prelegentów i uczestników debaty dostępne jest na oficjalnym kanale BSA Polska w serwisie youtube. W materiale wypowiedzi kom. Dominika Rozdziałowskiego, dyrektora biura dw. z Cyberprzestępczością KGP, Marji Laitinen, senior attorney w Microsoft Digital Crimes Unit, Mukula Chopry, dyrektor Digital Transformation Centre w Comparex oraz Pawła Sawickiego, adwokata w kancelarii Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak.
3000 jednostek samorządu terytorialnego
Głównym celem kampanii informacyjnej BSA skierowanej do wybranych urzędów wojewódzkich, powiatowych, gmin i miast ze wszystkich 16 województw, było podniesienie ich świadomości w zakresie efektywnego zarządzania oprogramowaniem oraz rekomendacja wdrożenia odpowiednich procedur w tym zakresie, takich jak m.in. przeprowadzenie szczegółowej inwentaryzacji aktualnie posiadanych zasobów oprogramowania i weryfikacja poprawności ich licencjonowania.
Ponadto, BSA rekomendowała zwrócenie szczególnej uwagi na ryzyko związane z coraz częstszymi przypadkami oferowania nielicencjonowanego oprogramowania w przetargach w ramach postępowań o zamówienia publiczne. To ważne bowiem w przypadku korzystania przez instytucje państwowe z nielegalnego oprogramowania, oprócz ryzyka odpowiedzialności karnej i cywilnej, zachodzi także ryzyko nieprawidłowego wydatkowania środków publicznych, w tym środków z funduszy Unii Europejskiej oraz wspierania niezgodnej z prawem działalności.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.12.2017, 12:24 |
Źródło informacji | BSA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu