Newsletter

Biznes i finanse

Eastman prezentuje Fluid Genius™ - rozwiązanie optymalizujące wydajność systemu wymiany ciepła za pomocą analizy prognozującej

18.05.2021, 14:48aktualizacja: 18.05.2021, 14:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Producent czynników grzewczych Therminol® i Marlotherm® wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji do wydłużenia żywotności płynów.

KINGSPORT, Tennessee, 18 maja 2021 /PRNewswire/ -- Eastman (NYSE: EMN), międzynarodowy dostawca specjalistycznych materiałów, prezentuje Fluid Genius, nowy, rewolucyjny, zgłoszony do opatentowania produkt, który umożliwia inżynierom i kierownikom operacyjnym przewidywanie i optymalizację wydajności płynów grzewczych.

Z interaktywną multimedialną informacją prasową można zapoznać się tutaj: https://www.multivu.com/players/English/8895751-eastman-fluid-genius-optimize-heat-transfer-system-performance/.

Innowacyjny Fluid Genius wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz pół wieku doświadczenia firmy Eastman do monitorowania i maksymalizacji cyklu życia płynów grzewczych w niezliczonych zastosowaniach systemowych.

„Dzięki Fluid Genius Eastman kontynuuje swoją strategię wprowadzania na rynek usług cyfrowych - powiedział Aldo Noseda, wiceprezes i dyrektor ds. informacji w firmie Eastman. - Rozwiązanie to pozwoliło nam na połączenie zaawansowanej analityki z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem spółki w zakresie płynów grzewczych, tworząc przyjazną w użyciu platformę cyfrową, która pozwoli naszym klientom osiągnąć pewność w obsłudze ich systemów wymiany ciepła i aktywnie zaplanować konserwację”.

Fluid Genius umożliwia przewidywanie oczekiwanej żywotności płynu i podpowiada, jak najlepiej ją wydłużyć, unikając kosztownych, nieplanowanych przestojów. Technologia ta zapewnia łatwy dostęp do wyników testów płynów klienta, które ujawniają perspektywiczne spostrzeżenia pozwalające na proaktywne planowanie konserwacji. Fluid Genius działa w przypadku praktycznie każdego systemu organicznego płynu grzewczego.

Rozwiązanie to, opracowane przez ekspertów w dziedzinie płynów grzewczych z firmy Eastman, jest przeznaczone dla inżynierów utrzymania ruchu i kierowników operacyjnych we wszystkich gałęziach przemysłu przetwórczego, w tym w przemyśle naftowym i gazowym, chemicznym i przetwórstwa polimerów. Dostępne będzie w 10 językach.

Fluid Genius umożliwia aktywną konserwację płynu za pomocą wskaźnika stanu płynu, stanowiącego unikalną miarę ogólnego stanu płynu. Technologia będzie również generować powiadomienia i tendencje dotyczące płynu, jak również zindywidualizowane zalecenia dotyczące najważniejszych działań, takich jak odpowietrzanie systemu, instalacja i kontrola systemu osłony z gazu obojętnego, wymiana płynu, wdrożenie filtracji bocznego strumienia i alarmów dotyczących możliwego zanieczyszczenia.

„Ocena stanu płynu, zindywidualizowane zalecenia generowane przez Fluid Genius i funkcje rejestrowania pozwolą naszym klientom zoptymalizować wydajność i konserwację ich systemów płynów grzewczych, wspierając obecnie najbardziej zaawansowane programy niezawodnościowe" - powiedziała Sharon Dunn, dyrektor ds. sprzedaży płynów grzewczych w firmie Eastman.

Marki Therminol® i Marlotherm® należą do najlepiej sprzedających się syntetycznych płynów grzewczych na świecie, używanych w ponad 15000 systemów na całym świecie. Fluid Genius umożliwia serwisowanie wspomnianych płynów, jak również produktów marek innych niż Eastman.

Wprowadzając na rynek Fluid Genius, spółka opracowała zaktualizowany, łatwy w użyciu zestaw do pobierania próbek oraz w pełni zautomatyzowaną obsługę jako element swojego programu TLC Total Lifecycle Care®. TLC obejmuje analizę próbek płynów grzewczych w trakcie eksploatacji, wsparcie przy projektowaniu systemu, szkolenie operacyjne, szkolenie w zakresie świadomości bezpieczeństwa oraz doradztwo przy rozruchu, a także płyny do płukania i uzupełniania.

Eastman

Spółka Eastman, założona w 1920 r., jest międzynarodowym producentem materiałów specjalistycznych, oferującym szeroką gamę produktów, które można znaleźć w przedmiotach codziennego użytku. W celu znacznej poprawy jakości życia Eastman współpracuje z klientami z zamiarem dostarczenia innowacyjnych produktów i rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i zaangażowaniu w zrównoważony rozwój. Model rozwoju spółki napędzany innowacjami wykorzystuje światowej klasy platformy technologiczne, zaangażowanie klientów i tworzenie zróżnicowanych zastosowań do poprawy swojej pozycji lidera na atrakcyjnych rynkach, takich jak sektor transportu, budownictwa i materiałów eksploatacyjnych. Jako spółka promująca włączenie społeczne i różnorodność na skalę światową, Eastman zatrudnia około 14500 pracowników na całym świecie, świadcząc usługi na rzecz klientów z ponad 100 krajów. Dochody spółki, której siedziba mieści się w Kingsport w amerykańskim stanie Tennessee, w 2020 roku wyniosły około 8,5 mld USD. Więcej informacji znajduje się na stronie eastman.com.

Źródło: Eastman

KONTAKT:

Laura Mansfield, APR

Tombras

tel.+1 (865) 599.9968

e-mail: lmansfield@tombras.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.05.2021, 14:48
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ