Newsletter

EcoFlow zwiększa swój zasięg w Europie wprowadzając balkonowy system fotowoltaiczny PowerStream Balcony Solar System i otwierając europejską siedzibę w Düsseldorfie

01.06.2023, 08:36aktualizacja: 01.06.2023, 08:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ EcoFlow Technology Inc.
PR Newswire/ EcoFlow Technology Inc.

DÜSSELDORF, Niemcy, 31 maja 2023 r. /PRNewswire/ -- EcoFlow, czołowy producent ekologicznych rozwiązań energetycznych, osiągnął kolejny kamień milowy w rozwoju dzięki wprowadzeniu swojej najnowszej innowacji: EcoFlow PowerStream, pierwszego balkonowego systemu fotowoltaicznego z przenośną stacją zasilania. Ten przełomowy system pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do energii słonecznej w dzień i w nocy, obniżając rachunki za energię i zapewniając jej zapas.

Świętując otwarcie swojej siedziby w Unii Europejskiej w Düsseldorfie, EcoFlow nie tylko zaznaczył swoją obecność w tym mieście, ale pokazał też swój pierwszy europejski salon wystawowy, obejmujący najnowszy produkt PowerStream oraz inne innowacje EcoFlow. Mogąca pochwalić się liczbą ponad 2,5 miliona użytkowników na całym świecie, spółka EcoFlow osiągnęła pozycję lidera w branży przenośnych stacji zasilania. Wraz z PowerStream, spółka wchodzi na rynek domowych baterii słonecznych, odpowiadając w ten sposób na rosnący popyt na zrównoważone i niezawodne rozwiązania energetyczne na których mogą polegać gospodarstwa domowe.

„Domowe baterie słoneczne stały się niezbędne w czasach częstych kryzysów energetycznych i to właśnie ta sytuacja była inspiracją dla stworzenia EcoFlow PowerStream - powiedziała Magda Teresa Partyka, dyrektor ds. komunikacji w Europie firmy EcoFlow. - EcoFlow dąży do takiej przyszłości, w której wszyscy mogą zadbać o potrzeby własnej rodziny, jednocześnie pomagając poradzić sobie z katastrofami klimatycznymi, starzejącymi się sieciami energetycznymi i rosnącymi cenami energii. PowerStream to nasz pierwszy krok w taką przyszłość”.

Pierwszy balkonowy system fotowoltaiczny z przenośną stacją zasilania

PowerStream Balcony Solar System jest kompletnym rozwiązaniem, które obejmuje mikroinwerter EcoFlow PowerStream Microinverter, panele słoneczne, inteligentne wtyczki Smart Plugs i aplikację EcoFlow do monitorowania i optymalizacji zużycia energii w czasie rzeczywistym. System został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniać trwałą wartość obecnym użytkownikom EcoFlow dzięki zgodności ze wszystkimi przenośnymi stacjami zasilania EcoFlow, w tym najnowszą DELTA 2 Max. Oferując moc bazową 2048 Wh, którą można rozszerzyć do 6144 Wh, DELTA 2 Max może zapewniać niezawodną energię nawet do 10 lat przy użytkowaniu raz dziennie, co czyni z niej najlepsze uzupełnienie rozwiązań PowerStream.

PowerStream umożliwia magazynowanie nadwyżki energii generowanej w ciągu dnia w przenośnej stacji zasilania, co pozwala upewnić się, że całość energii słonecznej zostanie wykorzystana przy zerowych stratach. Zmagazynowana energia może nadal zasilać dom w nocy albo wtedy, gdy ilość światła słonecznego jest niewystarczająca, obejmując tak energochłonne urządzenia, jak klimatyzatory i lodówki oraz wymagające mniej energii telefony komórkowe i tablety. Dodatkowo, zmagazynowana energia zapewni użytkownikom spokój w przypadku niespodziewanych przerw w dostawie energii, podtrzymując zasianie kluczowych urządzeń.

PowerStream posiada maksymalną moc wejściową 800 W i generuje około 1039 kWh [1] energii elektrycznej rocznie, a przenośna stacja zasilania pozwala na jej pełne wykorzystanie. W przeciwieństwie do konwencjonalnych balkonowych systemów fotowoltaicznych, które marnują nadwyżki energii, PowerStream daje użytkownikom maksymalne oszczędności na rachunkach za prąd.

Ekosystem inteligentnej domowej energetyki

PowerStream pozwala użytkownikom na monitorowanie i optymalizację wytwarzania i zużycia energii elektrycznej w czasie rzeczywistym przy pomocy inteligentnych wtyczek Smart Plugs i aplikacji EcoFlow. Dzięki aplikacji EcoFlow, użytkownicy mogą monitorować wychwyconą energię słoneczną i uzyskać klarowny obraz swojego domowego zużycia energii.

Gdy podłączymy energochłonne urządzenia do inteligentnych wtyczek Smart Plug, mikroinwerter może precyzyjnie przydzielić odpowiednią ilość energii każdemu urządzeniu, przekazując nadwyżki do przenośnej stacji zasilania. Dzięki temu, użytkownicy są pewni, że nie marnują nawet odrobiny energii, a jednocześnie ograniczają do minimum swoją zależność od sieci energetycznej.

Łatwa instalacja i elastyczne możliwości zastosowania

Instalacja PowerStream jest niezwykle prosta. Użytkownicy mogą zainstalować cały system samodzielnie - mikroinwerter, przenośna stacja zasilania, inteligentne wtyczki Smart Plug i panele słoneczne działają od razu po podłączeniu. Dzięki kompaktowej budowie, system PowerStream można łatwo zamontować w różnych miejscach, w tym na balkonach mieszkań i domów, w ogródkach i na elewacjach budynków. Mając do dyspozycji specjalnie przygotowane płaskie przewody EcoFlow, nie musimy wiercić dziur w ścianach czy oknach. Podłączenie do siebie urządzeń na zewnątrz i wewnątrz naszego domu jeszcze nigdy nie było tak proste. A gdy potrzebujesz niezawodnego źródła energii w podróży, po prostu odłącz i weź ze sobą przenośną stację zasilania.

Ceny i dostępność

Dostępny na stronie internetowej EcoFlow oraz w portalu Amazon, system PowerStream sprzedawany jest w trzech zestawach.

Zestaw No Storage Kit obejmuje mikroinwerter EcoFlow PowerStream Microinverter, cztery elastyczne panele słoneczne 100 W, jeden przewód EcoFlow BKW-DELTA EB, dwa superpłaskie przewody EcoFlow Super Flat i dwie inteligentne wtyczki EcoFlow Smart Plug. Jego cena wynosi 893,35 € w Niemczech, 1082 € we Francji, Włoszech i Hiszpanii oraz 950 £ w Wielkiej Brytanii.

Zestaw 1 kWh Storage Kit adresowany jest do mieszkań i domów i obejmuje zestaw No Storage Kit wraz z urządzeniem DELTA 2. Cena wynosi 2092,35 € w Niemczech, 2281 € we Francji, Włoszech i Hiszpanii i 2049 £ w Wielkiej Brytanii.

Zestaw 2 kWh Storage Kit przeznaczony jest do zastosowania w domach i obejmuje zestaw 1 kWh Storage Kit oraz dwa sztywne panele słoneczne 400 W zamiast czterech elastycznych paneli 100 W, a także DELTA Max 2000. Cena wynosi 2509,39 € w Niemczech, 2709 € we Francji, Włoszech i Hiszpanii i 2405 £ w Wielkiej Brytanii.

Ceny dla innych krajów UE dostępne są na stronie internetowej EcoFlow.

EcoFlow

EcoFlow to czołowy producent ekologicznych rozwiązań energetycznych tworzonych z myślą o wyzwaniach współczesności. Od czasu założenia firmy w 2017 r. EcoFlow jest niezawodnym i zaufanym partnerem energetycznym dla klientów i ich rodzin z całego świata, zapewniając dostępne i odnawialne rozwiązania energetyczne do użytku w domu, na zewnątrz i w ruchu. Obecnie Ecoflow posiada centrale operacyjne w USA, Niemczech i Japonii, dostarczając produkty dla przeszło 2,5 mln użytkowników na ponad 100 rynkach całego świata.

[1] Ilość energii elektrycznej wygenerowanej przez PowerStream rocznie oparto o wyniki wewnętrznych testów przeprowadzonych w Niemczech. Faktyczne doświadczenia z użytkowania mogą odbiegać od przedstawionych.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2087650/image_5016319_65821958.jpg 

Źródło: EcoFlow Technology Inc.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.06.2023, 08:36
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii