Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W trakcie panelu "Wyzwania polskiej prezydencji w UE" Marek Żółtowski, Senior Regulatory Manager, BAT mówił:
"Patrzymy na inwestycje długofalowo. Dla nas ceny energii będą kluczowym czynnikiem przy ocenie opłacalności produkcji. Mamy sporo innowacji, (...) co daje nam nadzieję, że cena energii z perspektywy biznesu będzie spadać. Pozostałe czynniki to stabilność i przewidywalność regulacji. Brzmi to jak truizm, ale jest też często poruszane na konferencjach, takich jak właśnie EFNI. Nie chodzi o działanie przeciwko regulacjom, ale żebyśmy wiedzieli, czego się spodziewać".
"Samorządy robią bardzo dużo programów profilaktycznych. Pytanie, czy są one skuteczne" - zastanawiała się Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED. podczas panelu "Jak strategicznie podejść do polityki zdrowotnej w Polsce?". "Potrzebne są osoby wyspecjalizowane i kończące studia ze zdrowia publicznego. Powinny znajdywać zatrudnienie w zakładach pracy i budować tam programy profilaktyczne. Samorządy powinny być nakierowywane na konkretne potrzeby lokalne. Z naszych analiz wynika, że dużo się robi, ale nie o to chodzi, by robić dużo. Ważne by były tego efekty. Ważne jest, by robić to dobrze" – podkreśliła Rulkiewicz.
Odbudowa Ukrainy była tematem panelu, w którym Anna Jarosz-Friis, dyrektor, Ukraine Service, DG NEAR, Komisja Europejska, powiedziała, co uzgodniła KE i jakie są plany wobec Ukrainy.
„Mamy olbrzymi poziom niepewności, tak naprawdę nie wiemy bardzo wielu rzeczy, a jednocześnie Ukraina nie może czekać z odbudową, z początkami pewnych inwestycji, nie może czekać na ustąpienie tych wszystkich niepewności. A więc UE i wszystkie państwa członkowskie uzgodniły pewne finansowanie dla Ukrainy na kolejne cztery lata” – powiedziała.
Maciej Kropidłowski, wiceprezes zarządu, Citi Handlowy podkreślił zaangażowanie banku na Ukrainie.
„Jesteśmy obecni w Ukrainie od kilku lat, jesteśmy w pełni aktywni” – powiedział.
Zwrócił też uwagę, że odbudowa Ukrainy to będzie bardzo duże wyzwania.
„Jeśli popatrzymy na rozmiar zadania przed nami, to jeden z naszych szacunków to 500 mld nawet do biliona dolarów, w zależności, jak będziemy na to patrzeć, czyli pięć razy więcej niż plan Marshalla, jeśli zrobimy korektę o inflację. Także jest to ogromne zadanie (…) Bez komercyjnego zainteresowania, bez zaangażowania funduszy komercyjnych ten projekt (odbudowy Ukrainy) ostatecznie będzie bardzo trudny do realizacji” – dodał.
„Pieniędzy w polskim sporcie jest bardzo dużo, tylko problem polega na tym, że one nie trafiają w odpowiednie miejsca i nie są w odpowiedni sposób wydawane. Stąd dużo kryzysów. Stąd też takie wyniki na igrzyskach olimpijskich. To nie jest pewna przypadłość, która wydarzyła się za jednego, drugiego czy trzeciego rządu. To jest brak systemowej pracy, brak reform, brak zrozumienia w ogóle istoty sportu” – mówił Marek Szkolnikowski z InPost w trakcie panelu „Nowoczesna marka w świecie sportu”.
„Bardzo ważna jest edukacja. Musimy nauczyć się, jak sobie radzić z instytucjami oraz ciągle zmieniającym się środowiskiem. Musimy spojrzeć na dobrostan jako inwestycję. Im lepszy dobrostan pracowników, tym lepsza ich praca, a co za tym idzie - większe zyski” – podkreślił Piotr Szostak, dyrektor zarządzający ds. strategii i rozwoju produktu, Benefit Systems podczas dyskusji nt. „CSR 2024 – czy marki dbają o dobrostan konsumenta?”.
Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu, przedstawiła podczas rozmowy „Czy samorządy i obrona cywilna zapewnią nam bezpieczeństwo?” sopockie podejście do tematu obrony. Zaczęła od wyjaśnienia, że samorządowcy definiują obronę narodową jako zdolność do zapewnienia mieszkańcom możliwości do życia. „To do nas trafiają mieszkańcy” – mówiła. „Jesteśmy na pierwszej linii frontu w razie kryzysu. Czekamy z utęsknieniem, ale też z niepokojem na nową ustawę, bo wiemy, że jest tam dla nas (samorządowców) wiele zadań do zrealizowania”. Dyskusję prowadził Jerzy Buzek, były premier RP i przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Podczas panelu „Wyzwania polskiej prezydencji w UE” Adam Siekierski z PMI Polska mówił, że prezydencja to kadry i budowanie kompromisów w UE. To KE ma inicjatywę legislacyjną, ale do kompetencji prezydencji należy porozumienie KE, by odpowiednie akty prawne zostały położone na stole.
„Mamy pozostałość po prezydencji węgierskiej, ale my powinniśmy zadbać, by na stole pojawiły się akty, które będą dotyczyły nas. (…) Najważniejsze jednak, by eksperci, którzy będą pracowali przy prezydencji, dostali się do instytucji europejskich i w przyszłości przygotowywali akty prawne z myślą o polskim interesie” – podkreślił.
EFNI organizowane jest przez Konfederację Lewiatan przy współpracy z BusinessEurope i miastem Sopot. Tegoroczna edycja trwała od 16 do 18 października.
Źródło informacji: Konfederacja Lewiatan
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.10.2024, 09:15 |
Źródło informacji | Konfederacja Lewiatan |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
PLL LOT rozszerzają swoją obecność na lotniskach regionalnych, łącząc Kraków z Paryżem-Orly
• Polskie Linie Lotnicze LOT połączą bezpośrednimi rejsami Kraków i Paryż-Orly (ORY).
• Inauguracyjny rejs został zaplanowany na 31 marca 2025 roku.
• Połączenie z Kraków Airport będzie realizowane każdego dnia tygodnia, przez cały rok.
• Otwarcie nowej trasy jest potwierdzeniem planów narodowego przewoźnika na rozwój siatki połączeń również na lotniskach regionalnych.- 21.01.2025, 16:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT
-
Image
Rok 2024 był pomyślny dla międzynarodowej działalności Yutong Bus, przynosząc dalszy rozwój innowacji
Firma odnotowała przełom, a całkowita roczna wielkość sprzedaży osiągnęła 46 918 sztuk, co oznacza wzrost o 28,48% rok do roku.- 21.01.2025, 12:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Razem dla życia - Unum i Karol Bączkowski łączą siły
Unum ogłasza współpracę z Karolem Bączkowskim, doświadczonym ratownikiem medycznym. W ramach partnerstwa firma przeszkoli swoich pracowników i agentów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Spółka została partnerem wydania „Książki o pierwszej pomocy napisanej przez życie” autorstwa Karola Bączkowskiego.- 21.01.2025, 11:56
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Unum Życie TUiR S.A.